Rukloje prisiekė Krašto apsaugos savanorių pajėgų jaunųjų karių būrys, baigęs trijų savaičių trukmės bazinį kario savanorio įgūdžio kursą. Tarp priesaiką valstybei davusių karių savanorių – ir 52 metų dviejų vaikų močiutė, ir policijos pareigūnas. 

Kėdainietė (kairėje) sakė, kad būrio draugai ją vadino „mamuku“.

Kėdainietė (kairėje) sakė, kad būrio draugai ją vadino „mamuku“.

Tris savaites kariai savanoriai mokėsi ne tik teorijos, tačiau ir praktikos: užsiėmimai vyko Gaižiūnų poligone.
Jaunesnioji eilinė Vitalija Juknevičienė – 52 metų verslininkė iš Kėdainių. Moters verslas – drabužių naujagimiams siuvimas.
Galbūt todėl, prie krūtinės glausdama ginklą, ponia Vitalija sako, jog ginklas jai – kaip kūdikis: „Įsivaizduojat? Aš jį turiu. Laikau kaip kūdikį.“
V. Juknevičienė – vyriausia būryje. Moteris pasakojo, kad tik atvykus į kursus buvo visko – net ašarų. Kėdainietė vylėsi, kad čia bus ir daugiau vyresnių žmonių, tačiau paaiškėjo, kad kiti būsimieji savanoriai jai – kaip vaikai.
„Pirmą savaitę buvo sunku. Vėliau apsipratau, būrys – labai vieningas. Jie visi mane vadino „mamuku“, – pasakojo moteris.

Jaunesnioji eilinė Vitalija Juknevičienė – 52 metų verslininkė iš Kėdainių. „Galiu pasakyti visiems – tai nėra sunku, reikia tik ryžto ir užsispyrimo“.

Jaunesnioji eilinė Vitalija Juknevičienė – 52 metų verslininkė iš Kėdainių. „Galiu pasakyti visiems – tai nėra sunku, reikia tik ryžto ir užsispyrimo“.

Užsivilkti kario uniformą ir pramokti karybos abėcėlės buvo sena moters svajonė. Ji sako, kad visada didžiuodavosi tiek vyrais, tiek moterimis, kurie vilki uniformą.
„Norėjau būti policininke, bet mama neleido. Baigiau tuometinį žemės ūkio technikumą, vėliau teko dirbti ir vaikų darželyje, po to pradėjau savo verslą“, – pasakojo moteris.
Nepaisant to, jog visą laiką norėjo baigti karinius mokymus, tam vis nebuvo laiko – moteris sukūrė šeimą, augino vaikus. Dabar ji – jau dviejų anūkų močiutė.
„Tai buvo mano svajonė. Dabar laiko turiu, todėl ir nusprendžiau ateiti. Be to, savanoris yra ir mano draugas. Galiu pasakyti visiems – tai nėra sunku, reikia tik ryžto ir užsispyrimo“, – teigė V.Juknevičienė.

(Nuotraukų autorė Julija Martinaitienė)

„Jonavos žinios“ inf.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Tikra

    Tikra šaunuolė moteriškė. Linkim jai ištvermės ir geriausios sėkmės. Pagarba.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.