Kėdainių profesinio rengimo centre šiais mokslo metais – mokinių maždaug tiek pat kaip ir pernai.

 Ir Audronė Ribokienė, ir Steponas Navajauskas tikino, kad gerai besimokiusieji Profesinio centro absolventai turi geras galimybes įsidarbinti: ,,Kitaip, kodėl gi pas mus stotų turintieji aukštąjį išsilavinimą?“

Ir Audronė Ribokienė, ir Steponas Navajauskas tikino, kad gerai besimokiusieji Profesinio centro absolventai turi geras galimybes įsidarbinti: ,,Kitaip, kodėl gi pas mus stotų turintieji aukštąjį išsilavinimą?“

Įdomu tai, kad dalis naujokų baigę aukštąsias mokyklas ir turi bakalauro ar net magistro laipsnius patvirtinančius diplomus.
Kodėl įsigijusieji aukštąjį išsilavinimą stoja į Profesinio rengimo centrus? Taip besielgiančiųjų teigimu, įsigijus darbininkišką profesiją, lengviau įsidarbinti.

Dar laisvos – 90 vietų
„Kiekvienas mūsų rugsėjis kupinas ir nerimo, ir lūkesčių, ir džiaugsmo: juk ateina naujokų, komplektuojamos grupės“, – sakė Kėdainių profesinio rengimo centro (PRC) direktoriaus pavaduotojas ugdymui Steponas Navajauskas.
Naujokai į Profesinio rengimo centrą priimami iki rugsėjo 13-osios įskaitytinai – vadinasi, dar visą šią savaitę.
Iš viso PRC pasiruošęs priimti daugiau nei 300 moksleivių. Šį pirmadienį dar buvo apie 90 laisvų vietų.

Šią savaitę – dar nevėlu
Kėdainių PRC kviečia mokytis dviejuose savo skyriuose – Pramonės ir paslaugų bei Transporto ir verslo.
S. Navajauskas neatmeta, jog kai kurių mokymo programų gali tekti atsisakyti – mat, ko gero, nepavyks sukomplektuoti naujų grupių. Stojančiųjų gretas bene labiausiai retina emigracija.
„Iki šiol populiariausia – autoelektrikų mokymo programa. Gana daug mokinių renkasi ir padavėjo–barmeno specialybę.
Šių specialybių Profesinio rengimo centre siekia turintieji vidurinį išsilavinimą.
Tačiau logistikos, automechanikų, virėjų, maisto pramonės darbuotojų, apdailininkų specialybėms mokinių dar stinga.
Siekiantieji pastarųjų specialybių Profesinio rengimo centre mokosi trejus metus. Kartu jie įgyja ir vidurinį išsilavinimą“, – sakė PRC direktoriaus pavaduotojas. Besimokantieji PRC pretenduoja į kuklią, tačiau visgi padedančią gyventi 98 litus siekiančią stipendiją.
Pažangūs bei aktyvūs mokiniai gali būti skatinami ir didesnėmis sumomis.

,,Viskas – kaip tikrovėje“
Kėdainių profesinio rengimo centras naujuosius mokslo metus pasitinka atsinaujinęs – klasės traukia ne tik nauju remontu, bet ir pažangia mokymuisi skirta įranga.
„Pramonės ir paslaugų skyriuje jau atnaujintos padavėjo–barmeno, siuvėjų mokymo klasės. Po mėnesio pradės veikti ir kirpėjų laboratorija“, – sakė šio skyriaus vedėja Audronė Ribokienė.
Ji patikino, kad Profesinio rengimo centre mokomasi beveik realiomis sąlygomis: ,,Pavyzdžiui, padavėjai–barmenai aptarnauja mūsų mokytojus, išrašo jiems sąskaitas, paima ir apiformina pinigus. Viskas – kaip tikrovėje.“
„Tuos, kurie gerai mokosi, įgyja profesinių žinių, per praktikas pastebi darbdaviai ir gana dažnai kviečia nuolatiniam darbui.
Tačiau nemotyvuotiems, nesistengusiems mokytis absolventams darbą susirasti, žinoma, sunkiau“, – sakė A. Ribokienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.