Seime ketvirtadienį prisiekė trys atnaujintos šešioliktosios Vyriausybės ministrai.

Virginija Baltraitienė patvirtinta šešioliktosios Vyriausybės Žemės ūkio ministre

Virginija Baltraitienė patvirtinta šešioliktosios Vyriausybės Žemės ūkio ministre

Naujas pareigas pradeda eiti žemės ūkio ministrė „darbietė“ Virginija Baltraitienė, aplinkos ministras „tvarkietis“ Kęstutis Trečiokas ir sveikatos apsaugos ministrė socialdemokratė Rimantė Šalaševičiūtė.

Kėdainietė V. Baltraitienė Vyriausybėje keičia atsistatydinusį Vigilijų Jukną, K.Trečiokas – į Europos Parlamentą išrinktą Valentiną Mazuronį, R.Šalaševičiūtė – eurokomisaru siūlomą Vytenį Povilą Andriukaitį.

V. Baltraitienė atitiko reikalavimus

Į žemės ūkio ministrus, atsistatydinus Vigilijui Juknai, patvirtinta „darbietė“ Virginija Baltraitienė.

Šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė, jog V. Baltraitienė atitiko reikalavimus, kad už šią sritį atsakomybę prisiimtų skaidresnis ir žemės ūkio išsilavinimą turintis politikas.

„Žemės ūkio ministerijai reikėjo skaidraus kandidato. Iš to sąrašo, kurį mačiau, ir iš situacijos, kuri susiklostė šioje ministerijoje, kai iš 4 viceministrų trys pateko į neskaidrių viceministrų sąrašą, įvertinu kaip labai katastrofišką, todėl reikėjo skaidresnio politiko, reikėjo politiko, kuris taip pat turi žemės ūkio pagrindinį išsilavinimą, taigi toje srityje ponia V. Baltraitienė iš sąrašo, kuris buvo man pateiktas, atitiko reikalavimus“, – apibūdindama naująjį ministrų kabinetą sakė sakė D. Grybauskaitė.

Ministrams leidžiama keisti viceministrus

Po įgaliojimų grąžinimo pradėję dirbti ministrai turi teisę pertvarkyti savo politines komandas, sako premjeras Algirdas Butkevičius.

„Leidžiama ministrams pakeisti viceministrus, jeigu jie nepateisino lūkesčių ir kompetencija buvo per žema. Tokie pokalbiai vyko, ir ministrai turi tokią teisę. Patarėjų komanda irgi gali keistis“, – sakė Vyriausybės vadovas, paklaustas, ar gali būti pakeisti ir į vadinamąjį juodąjį sąrašą nepatekę viceministrai.

Prezidentė D. Grybauskaitė, kalbėdama apie viceministrus, akcentavo skaidrumo klausimą.

„Visi naujai paskirti ministrai turės kreiptis į specialiąsias tarnybas ir gauti dėl kiekvieno būsimo skiriamo viceministro tam tikrą skaidrumo informaciją. Aš labai tikiuosi, kad premjeras užtikrins, kad jeigu tokia informacija yra, tokie viceministrai neturės būti paskirti“, – sakė D. Grybauskaitė.

Naujokai tik trys

Koalicinėje Vyriausybėje toliau lieka dirbti finansų ministras Rimantas Šadžius, kultūros ministras Šarūnas Birutis, krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius, švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis, teisingumo ministras Juozas Bernatonis, ūkio ministras Evaldas Gustas, užsienio reikalų ministras Linas Antanas Linkevičius, vidaus reikalų ministras Dailis Alfonsas Barakauskas, energetikos ministras Jaroslavas Neverovičius.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.