Žurnalui „Reitingai“ paskelbus šių metų šalies ugdymo įstaigų reitingus, paaiškėjo, kad į geriausiųjų trisdešimtuką pateko dvi Kėdainiuose veikiančios gimnazijos – Šviesioji ir „Atžalyno“.

Aukščiausiai kotiruojama rajono švietimo įstaiga tapo Kėdainių šviesioji gimnazija. Ji tarp mokinių, nesirenkančių geriausių šalies gimnazijų, šiais metais 359 pozicijų sąraše užėmė 20 vietą, o „Atžalyno“ gimnazija – 28-ąją.

Šviesioji bei „Atžalyno“ gimnazijos reitingų sąraše itin ženkliai lenkia kitas rajono gimnazijas, yra aiškios lyderės.

Stiprina pozicijas

Nors ši vieta – aukščiausia tarp Kėdainių rajono gimnazijų, 2018 metų reitinge Šviesioji gimnazija buvo pasiekusi net 19 vietą.

Nepaisant kritimo viena pozicija žemyn, Kėdainių šviesioji gimnazija geriausių šalies mokymo įstaigų reitingų skalėje sparčiai kopia į viršų. 2015 metais ji užėmė 47 vietą, 2016 metais – 56, o 2017 metais – 35.

Kėdainių šviesiąją gimnaziją pernai baigė 116 jaunuolių, iš jų 54 įstotojo mokytis į valstybės finansuojamas vietas šalies aukštosiose mokyklose, 10 – pasirinko studijas užsienyje.

„Atžalyniečiai“ šoktelėjo aukštyn

Reikšmingiausią šuolį šių metų reitingų lentelėse atliko Kėdainių rajono „Atžalyno“ gimnazija. Praėjusiais metais buvusi 70 vietoje, dabar ji užima 28-ąją.

Stebint „Atžalyno“ vietą mokinių, nesirenkančių geriausių šalies gimnazijų, reitingų lentelėje, pastebimas kilimas į viršų su tam tikrais kritimais žemyn.

2014 metų reitinge ši gimnazija užėmė 120 vietą, o jau kitąmet pakilo į 69-ąją. 2016 metais gimnazijos reitingas krito iki 82 pozicijos lentelėje, tačiau po metų, 2017-aisiais, pasiekė rekordines aukštumas – pakilo į 25 vietą.

Šios dvi, Šviesioji bei „Atžalyno“ gimnazijos reitingų sąraše itin ženkliai lenkia kitas rajono gimnazijas, yra aiškios lyderės.

Sekasi sunkiau

Tuo tarpu Krakių M. Katkaus gimnazija šiais metais užima tik 229 vietą, kai pernai pateko į geriausių mokyklų šimtuką, būdama 91 vietoje.

Šios gimnazijos reitingų kitimas taip pat „banguojantis“. 2014 m. ji buvo 126 vietoje, po metų krito į 285, vėliau pakilo į 99 poziciją, tačiau 2017 metais įvertinimai vėl krito bei atiteko 286 vieta reitinge.

Nuo M. Katkaus gimnazijos nežymiai atsiliekanti Šėtos gimnazija šiais metais užima 232 vietą. Tai aukščiausias pasiekimas per pastaruosius kelerius metus. 2014 metais ji buvo 257 vietoje, po metų krito į lentelės galą, užėmė 326 poziciją. 2016 metais ši gimnazija kilo į 259 vietą, po metų – į 240 poziciją. Tik praėjusiais, 2018 metais, jos reitingas buvo nukritęs iki 303 vietos 359 šalies gimnazijų reitingų lentelėje.

Priešpaskutinėje rajono gimnazijų vietoje – Josvainių gimnazija, šalies gimnazijų reitinge užimanti 288 vietą. Ši švietimo įstaiga tik pernai buvo pakilusi iki 249 vietos, o ankstesniaisiais metais „vilkosi“ lentelės pabaigoje. 2017 metais ji užėmė 338 vietą, 2016 – 284, 2015 – 308, o 2014 m. – 286.

Prasčiausiai tarp Kėdainių rajono gimnazijų šiais metais įvertinta Akademijos gimnazija, kuriai teko 317 vieta. Tai pats žemiausias šios gimnazijos įvertinimas nuo reitingavimo pradžios 2014 metais, kai ji užėmė 208 vietą.

Tiesa, 2015 metų reitinge Akademijos gimnazijai teko 124 vieta, po metų – 142 vieta. Vėliau prasidėjo kritimas žemyn, 2017 reitingų lentelėje teko 237 pozicija, 2018 metais – 310 vieta, kaip jau minėta, šiais metais – tik 317 vieta.

„Šimtukininkų“ gausa

Žurnale „Reitingai“ nurodoma, jog šiais metais šalies gimnazijos vertintos taip pat, kaip ir pernai. Skaičiuoti visų gimnazijos abiturientų laikytų valstybinių egzaminų vidurkiai.

Tai pat po vieną balą gimnazijų reitinguose savo mokykloms pridėjo maksimaliu balų skaičiumi, 100, egzaminus išlaikę abiturientai.

Kėdainių rajone geriausiai egzaminus laikė reitingų viršūnėje esančios „Šviesiosios“ gimnazijos abiturientai. Maksimalų balų skaičių laikant vieną valstybinį brandos egzaminą gavo 11 jaunuolių, dar 2 gimnazistai surinko po 2 „šimtukus“ laikydami du egzaminus.

Prie didžiausią šuolį reitinguose padariusios „Atžalyno“ gimnazijos rezultatų prisidėjo praėjusiais metais mokyklą baigęs Martynas Želnys, kuris gavo keturis šimto balų įvertinimus.
Kėdainių „Atžalyno“ gimnazijai papildomų balų pridėjo ir 12 po vieną „šimtuką“ gavusių abiturientų bei vienas – gavęs du „šimtukus“.

Krakių M. Katkaus gimnazijoje būta tik 1 „šimtukininko“, tad skaičiuojant reitingus gautas 1 papildomas taškas. Kitos rajono gimnazijos „šimtukininkų“ neišugdė.

Gimnazijų reitingavime taip pat vertinta, kiek vienos ar kitos gimnazijos absolventų įstojo į šalies aukštųjų mokyklų valstybės finansuojamas vietas. Kiek mažiau balų skirta už studijas užsienio aukštosiose mokyklose pasirinkusius alumnus. Pažymima, jog šie duomenys gali būti subjektyvūs, nes juos pateikė pačios gimnazijos.

Šiais metais pirmąjį kartą vertintas vadinamasis „mokinių nubyrėjimas“, t. y. kiek mokinių priimta į 11 klasę ir kiek jų baigė gimnaziją.


Būti tarp geriausių šalies savivaldybių – Kėdainiams puikus pasiekimas

Pirmasis tiesioginiuose rinkimuose išrinktas Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.

Nors Kėdainių rajone švietimo sistema visada buvo ganėtinai stipri, tačiau pastarųjų kelių metų rezultatai rodo, kad mūsų tiek pedagogai, tiek mokiniai žengia sparčiais žingsniais į priekį.

O penktoji vieta tarp visų šalies savivaldybių parodo, kad Kėdainių kraštas turi didžiulį potencialą, ir jei sugebėsime išlaikyti tokį lygį, į ugdymo įstaigas pritrauksime jaunus specialistus, neabejotinai galime kilti ir dar aukščiau.

Tačiau svarbiausia, kad mokymo ir ugdymo įstaigoms, kaip ir ankstesniais metais, būtų skiriamas pakankamas finansavimas, kaip tai buvo daroma pastaraisiais metais. 2017 metais švietimui buvo skirta 10,633 mln. eurų, 2018 metais – 10,867 mln. eurų, o šiais metais mums tvirtinant biudžetą, švietimui skyrėme apskritai rekordinę sumą – 11,458 mln. eurų.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. Kasparas

    „Kiek mažiau balų skirta už studijas užsienio aukštosiose mokyklose pasirinkusius alumnus“ – jei būtų atsižvelgta normaliai, tai Atžalynas > Šviesioji būtų tikrai.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.