Kovo šeštąją Vilniuje, „Europos namuose“, vykusioje žiniasklaidos konkurso „Euromedija 2013“ nugalėtojų pagerbimo šventėje ne kartą minėtas Kėdainių vardas. 

Vilija Mockuvienė (trečia iš dešinės) tarp konkurso „Euromedija 2013“ laureatų.

Vilija Mockuvienė (trečia iš dešinės) tarp konkurso „Euromedija 2013“ laureatų.

Paskelbus geriausius 2013-ųjų metų spaudos, televizijos, radijo, interneto, regioninės žiniasklaidos, fotožurnalistikos ir socialinės medijos darbus bei jų autorius, paaiškėjo, kad tarp laureatų pagerbta ir laikraščio „Kėdainių mugė“ korespondentė Vilija Mockuvienė.
„Smagu, kad konkursui buvo pateikta darbų, kurie peržengė politinės darbotvarkės klausimus ir pasižymėjo gilia analize, netikėtu požiūriu ir originalia forma. Kai kurie darbai įvairiapusiškai nagrinėjo galimą Europos Sąjungos iniciatyvų poveikį Lietuvai. Tad autoriams būti šiame konkurse pastebėtiems žiniasklaidos profesionalų ir politikos mokslų ekspertų komisijos yra tikras įvertinimas“, – sakė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje Spaudos ir informacijos skyriaus vadovas Giedrius Sudikas.
Laikraščio „Kėdainių mugė“ žurnalistė Vilija Mockuvienė už publikaciją „Europos Parlamentas – gąsdinantis, svetimas ir savas“ tapo nominacijos „Metų darbas regioninėje žiniasklaidoje“ laureate. Autorės darbas įvertintas kaip geras pažintinis straipsnis apie Europos Parlamentą, trumpai pristatantis institucijos darbą, svarbiausius paskutinės sesijos klausimus. Komisijos nuomone, tekstas paprastai ir suprantamai pasakoja apie ES institucijas. Tai yra labai svarbu dėl to, kad didelė auditorijos dalis nežino, ką ir kaip dirba viena ar kita ES institucija. Kitas šio teksto pranašumas – reportažinis elementas, todėl gerai perteikiama darbo ES struktūrose atmosfera, aprašoma aplinka, kalbinami Lietuvos parlamentarai.
V. Mockuvienė „Euromedijos“ konkurse dalyvavo ir 2012 metais. Tada kėdainietei teko antroji vieta už straipsnį „Šiuolaikiškos močiutės su anūkais žaidžia kompiuteriu“.
„Euromedija 2013“ nominacijos „Metų televizijos darbas“ nugalėtoju išrinktas LRT televizijos žurnalistas Ignas Krupavičius už televizijos reportažą „Nauja ES narė – Kroatija“.
Nominacijos „Metų darbas socialinėje medijoje“ laureatu paskelbtas tinklaraštininkas Edvardas Pocius už įrašą „Ar tai – naujienos? Pokalbis su Jaume Duch Guillot“.
Nominacijos „Metų publikacija interneto portale“ laimėtoju pripažintas Vidas Rachlevičius už straipsnį „XXI amžiaus megatendencija“ portale „eversus.lt“.
Nominacijos „Metų radijo darbas“ apdovanojimas atiteko žurnalistei Živilei Kropaitei už radijo reportažą „Skuodas: teigiamos emigracijos pusės“ LRT radijuje.
Nominacijos „Metų nuotrauka“ laureate tapo Inga Juodytė už nuotrauką „Europa žengia į priekį“.
Specialiu komisijos prizu vertinimo komisija apdovanojo LRT televizijos žurnalistę Kristiną Jackūnaitę už TV reportažų ciklą „Ukrainos sprendimas – didžioji Rytų partnerystės susitikimo intriga“.
Žiniasklaidos konkursas „Euromedija“ surengtas penktąjį kartą. Šiais metais konkursui pateikti 132 darbai, iš viso dalyvavo 79 autoriai.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.