Kėdainių daugiakultūriame centre atidaryta nauja spalvinga ir patriotiškumu alsuojanti tapybos darbų paroda. Jos autorė – Lietuvos dailininkų sąjungos narė, Lietuvos bajorų karališkosios sąjungos ir Šv. Kazimiero ordino narė Emilija Gaspariūnaitė – Taločkienė. Be to, ši moteris kartu ir poetė, tad jos visa kūryba vertinama kaip itin kūrybiška ir muzikali. 

E. Gaspariūnaitė – Taločkienė savo personalinę parodą skyrė Vasario 16 – ajai – Lietuvos valstybės atkūrimo dienai.

E. Gaspariūnaitė – Taločkienė savo personalinę parodą skyrė Vasario 16 – ajai – Lietuvos valstybės atkūrimo dienai.

„Mano kūryba susijusi su Lietuvai svarbiomis istorinėmis datomis, vietomis, asmenybėmis ir architektūros objektais“, – sako pati parodos autorė E. Gaspariūnaitė – Taločkienė.
Parodoje galima išvysti Lietuvos, Vilniaus vaizdinius – tokius, kokius įsivaizduoja pati autorė. Kūriniuose menininkė vaizdą derina su tekstu – keliuose nutapytuose paveiksluose autorė įkomponuoja ir trumpus tekstus, kurie pristato su Lietuvos istorija susijusius įvykius ir datas.
Menininkė yra parengusi ir kūrinių ciklą, skirtą K. Donelaičiui – šie darbai yra išvežti ir eksponuojami Gardine. Kitas ciklas, skirtas S. Dariui ir S. Girėnui, demonstruojamas kitame Lietuvos mieste.
Pakvietė Šv. Kazimiero ordinas
E. Gaspariūnaitė – Taločkienė šįkart savo kūrinių parodą, pasižyminčią ryškiomis, išraiškingomis spalvomis, paskyrė Vasario 16 – osios progai.
„Ši paroda atkeliavo iš Varšuvos, prieš tai buvo eksponuojama Kaliningrade. Vėliau ji keliaus po kitus Lietuvos miestus, yra svarstymų ją išvežti ir į užsienio šalis“, – kalbėjo autorė. Parodos pristatymo vakarą ji gyrė Daugiakultūrio centro erdves už jų grožį ir įspūdį.
„Turbūt viena iš geriausių salių, kuriose man teko eksponuoti savo darbus. Net Vilnius tokios neturi“, – tikino pašnekovė kartu pridurdama, jog nuoširdžiai tikisi, kad kėdainiečiams ši paroda taip pat paliks tik gerą ir malonų įspūdį.
Autorė per visą gyvenimą jau yra surengusi 56 autorines parodas Lietuvoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Olandijoje, Suomijoje, Lenkijoje. Ji aktyviai dalyvauja tarptautinėse parodose, įvairiuose meno projektuose. 236 kartus savo kūrinius eksponavo Lietuvos ir užsienio meno galerijose.
E. Gaspariūnaitės – Taločkienės paroda Kėdainiuose eksponuojama tarpininkaujant Šv. Kazimiero ordinui, jo komtūrei Kėdainiuose – Danguolei Avižiuvienei.
Grojo ir dainavo bardas V. Kazlauskas
Autorė ne tik tapo paveikslus, bet ir kuria eiles – E. Gaspariūnaitė – Taločkienė yra įvardijama ir kaip tapytoja, ir kaip poetė. Todėl parodos atidarymo metu kūrinius pagal dailininkės parašytus tekstus atliko bardas, kompozitorius ir dainų autorius Vygantas Kazlauskas. Tąvakar skambėjo ir jo paties parašytos dainos.
„Šįvakar susiliejo viskas – ir žodis, ir muzika, ir spalva. Mūsų tarpusavio bendradarbiavimas tęsiasi jau keletą metų. Jos spalvingi darbai, mano muzika – irgi spalvinga. Jos darbai, kuriuose daug žmogiško jausmo, mane įkvepia“, – sakė dainininkas V. Kazlauskas.
Paroda Kėdainių daugiakultūriame centre bus atvira lankytojams iki kovo 13 dienos.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.