Prasidės daugiabučių namų kvartalų kompleksinis atnaujinimas

Kitais metais didžiojoje miesto dalyje, daugiabučių kvartaluose, užvirs kompleksiniai darbai, dėl kurių kėdainiečių gyvenamoji aplinka ne tik pagražės, bet ir taps patogesnė. Per kitus dvejus metus Kėdainių rajono savivaldybė įgyvendins projektą „Daugiabučių namų kvartalų kompleksinis atnaujinimas Kėdainių mieste“.

Projektą pristatė visuomenei

Pasak rajono savivaldybės mero Sauliaus Grinkevičiaus, projekto įgyvendinimo metu bus sutvarkyta gyvenamoji aplinka prie daugiabučių namų: rekonstruoti ir atnaujinti šaligatviai, gatvių atkarpos, pėsčiųjų takai ir įvažiavimai į kiemus. „Gyventojams aktualus klausimas – automobilių statymo aikštelės, kurias numatyta išplėsti, žinoma, tiek, kiek leis detalieji sklypų planai“, – pabrėžė meras S. Grinkevičius.

Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius kartu su specialistais visuomenei pristatė naująjį projektą.

Nebus pamirštos ir žaliosios bei laisvalaikio zonos. Į kitąmet prasidėsiantį kompleksinį atnaujinimą įeis vaikų žaidimų ir sporto aikštelių įrengimas, žaliųjų plotų tvarkymas, suolų poilsiui pastatymas.

Gegužės 19 ir 20 dienomis kėdainiečiams buvo pristatyti projekto „Daugiabučių namų kvartalų kompleksinis atnaujinimas Kėdainių mieste“ planuojami antrojo etapo darbai. Susitikimo metu rajono vadovas S. Grinkevičius gyventojus supažindino su planuojamais atnaujinti kvartalais ir esminiais atnaujinimo sprendiniais.

Laukia pasiūlymų

Rajono vadovas patikino, kad svarbu rengti susitikimus su gyventojais, kurie būtų informuoti apie planuojamus darbus jų daugiabučių namų kvartaluose.

„Būtina išklausyti gyventojų nuomonę ir pastabas, kadangi numatomi dideli pokyčiai: tvarkomi esami ir numatomi nauji privažiavimai, pėsčiųjų takai, įrengtos poilsio zonos ne tik vaikams, bet ir suaugusiems. Didelis dėmesys skiriamas atnaujinti ir įrengti naujas automobilių stovėjimo aikšteles. Tikiuosi, kad gyventojai aktyviai dalyvaus projektų pristatymuose, kadangi projektas dar yra rengimo stadijoje ir pastabos bei pasiūlymai bus naudingi rengiant galutinį projekto variantą“, – kalbėjo S. Grinkevičius.

Gyventojai, daugiabučių namų bendrijų atstovai yra patenkinti, jog bus atnaujinami daugiabučių namų kvartalai.

„Džiaugiamės, kad vyksta projektų pristatymai. Svarbu, jog bus įrengtos vaikų žaidimo aikštelės, treniruokliai ir, žinoma, naujos automobilių stovėjimo aikštelės. Tikimės, kad darbai prasidės kitais metais“, – kalbėjo daugiabučio namo bendrijos pirmininkė Danutė Staškuvienė.

„Labai svarbu, kad Kėdainių rajono savivaldybė kreipia dėmesį į gyventojų poreikius, pristato projektus ir atsižvelgia į mūsų pastabas“, – pažymėjo daugiabučio namo bendrijos pirmininkas Dainius Šutkus.

Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Statybos ir turto skyriaus vedėja Audronė Naujalienė, vedėjos pavaduotojas Algimantas Gedgaudas ir vyr. specialistė Ina Vainauskienė pristatė, kaip planuojami atnaujinti daugiabučių namų kvartalai, kokie pokyčiai laukia gyventojų. Projekto „Daugiabučių namų kvartalų kompleksinis atnaujinimas Kėdainių mieste“ antrojo etapo darbams yra skirta 3,2 mln. eurų.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.