Kėdainių Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje  buvo atidaryta Estijos stiklo meno paroda „PIMENEMINE“/ „Tamsėja“ ir  Lietuvos dailininkų sąjungos narės, vitražo specialistės  Dalios Turskaitės instaliacija „Apie“.

Parodoje apsilankė Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius su žmona Aldona (iš kairės), šalia J. Monkutės-Marks muziejaus galerijos direktorė Dalia Minkevičienė-Jazdauskienė su vyru Ričardu.

Į parodos atidarymą atvyko Kėdainių rajono savivaldybės meras Saulius Grinkevičius su žmona Aldona, dalyvavo menininkė Dalia Turskaitė iš Vilniaus, penki stiklo menininkai iš Estijos: Erki Kannus, Merle Kannus, Kati Kerstna, Herbert Orgusaar, Kairi Orgusaar bei kaip visuomet, ištikimi šio muziejaus nariai bei lankytojai.

Vėl lapkritis. Metas, kai šviesa blanksta. Dvi mąstytojų mokyklos teigia, kad yra dvi priešingos prisitaikymo strategijos: viena siūlo įjungti žibintus, kita – drąsiai nerti į tamsą. Šioje parodoje estų menininkų grupė siekia pailiustruoti abi strategijas, todėl žiūrovas gali jas sugretinti ir nuspręsti, kuri geresnė.

Vienos iš Estijos menininkės Kairi Orgusaar stiklas yra priemonė dirbti su šviesa. Šį kartą jos neseniai sukurtas kūrinys pavadintas „Šviesa“. Stikle atsispindi unikalus laukinio Estijos gamtovaizdžio šviesos pagardai nuo begalinio vasarvydžio iki žiemos gūdumos. Kitame menininkės darbe „Vidinis grožis“ mažame stiklo karoliuke įamžintas eilėraštis.

Lietuvos stiklo menininkės Dalios Truskaitės instaliacija „Apie“ kalba apie buvimą, nebuvimą, slydimą iš rankų, viltį, netektį, tuštumą, žiemą, vėją, dvelksmą, neišnaudotą galimybę, žvilgsnį, laiką, virsmą, kitimą, tikėjimą, akimirką, amžinybę, šviesą,… apie tai, kas tvyro ore, ką jaučiame, bet neišeina pasakyti.

Paroda veiks iki 2019 metų sausio 12 dienos.

Previous Image
Next Image

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.