Naujuosius mokslo metus septintokas Povilas Neliupšis pasitinka puikios nuotaikos. Šią savaitę Povilo mamą Ingridą Neliupšienę pasiekė gera žinia – vaikinukas visus būsimus mokslo metus gaus pagrindinę „Maximalistų“ stipendiją.

P. Neliupšis su akordeonu nesiskiria nuo vaikystės. Jo darbas duoda puikių rezultatų - vaikinas tapo daugelio prestižinių konkursų laureatu.

P. Neliupšis su akordeonu nesiskiria nuo vaikystės. Jo darbas duoda puikių rezultatų – vaikinas tapo daugelio prestižinių konkursų laureatu.

„Net nežinojome, pasigirti šia žinia, ar ne. Galutinį apsisprendimą nulėmė tai, kad pastaruoju metu aplinkui girdime tik blogas žinias. Tada ir nusprendžiau, kad galime pasidžiaugti Povilo įvertinimu. Tikrai žinau, kad jo pasiekimams yra daug neabejingų kraštiečių“, – sakė I. Neliupšienė.

Povilas jau antrą kartą pretendavo į „Maximalistų“ stipendijas. Būnant ketvirtoku pritrūko rezultatų. O praėjusieji metai jaunajam akordeono virtuozui buvo puikūs – būdamas šeštokas jis namo iš įvairių konkursų grįžo su daugybe diplomų: puikiai pasirodė ir respublikiniuose konkursuose Vilniuje, pirmąsias vietas iškovojo tarptautiniuose konkursuose Daugpilyje (Latvija) ir Sione (Šveicarija). Povilas nuolat koncertavo daugybėje koncertų, padėkų vakarų, dalyvavo ne viename muzikiniame projekte. Be to, jis gerai mokosi ir akademinius dalykus bendrojo lavinimo mokykloje.

„Gauta stipendija padės Povilui dar labiau tobulėti. Bus galima dažniau išvažiuoti į rimtus konkursus. Kiekvienas išvažiavimas pareikalauja nemažų lėšų. Dėl jų stokos ne visur galime nuvažiuoti. Dabar atsiras daugiau galimybių Povilui dalyvauti rimtuose konkursuose, o jie suteikia progų tobulėti ir eiti pirmyn. Juk turime tikslą – kuo geriau groti ir garsinti Kėdainių vardą“, – šypsojosi talentingojo Povilo mama Ingrida Neliupšienė.

Gabiausi, darbščiausi ir talentingiausi šalies moksleiviai jau ne vienerius metus turi galimybę

pretenduoti į nacionalinės moksleivių skatinimo programos „Lietuvos Maximalistai“ stipendijas ateinantiems mokslo metams. Dėl stipendijų moksleiviai varžosi net aštuoniose srityse – mokslo, muzikos, kūrybos ir meno, sporto, visuomeniškumo, ekologiškumo, inovacijų bei nuolatinio pažangumo. Nugalėtojai visus ateinančius mokslo metus, kiekvieną mėnesį gaus 150 eurų pagrindinę arba 75 eurų skatinamąją stipendiją.

Šiemet pažangūs moksleiviai buvo itin aktyvūs, sulaukta daugiau nei pusė tūkstančio paraiškų stipendijoms gauti, aktyviausi buvo 6-tų ir 11-tų klasių moksleiviai. Daugiausiai paraiškų tradiciškai atsiuntė didžiųjų šalies miestų moksleiviai – Vilniaus, Kauno bei Klaipėdos. Aktyvumu išsiskyrė ir Radviliškio, Marijampolės bei Panevėžio moksleiviai.

Paanalizavus šių metų kandidatų į stipendijas paraiškas paaiškėjo, jog stipriausiai moksleiviai jaučiasi mokslo ir sporto srityse, į šios srities stipendijas pretenduoja daugiau nei trečdalis visų paraiškas pateikusių moksleivių. Aktyvumas nuolatinio pažangumo ir muzikos kategorijose vejasi kitas populiariausias sritis, į šių minėtų sričių stipendijas pretenduoja penktadalis moksleivių. Mažiausiai dėmesio šiais metais sulaukė inovacijų bei ekologiškumo kategorijos.

Panašios naujienos