Jei norime būti socialiai atsakingi visuomenėje, turime pradėti kiekvienas nuo savęs. Mes, mokytojai, jausdami savo atsakomybę už švietimo kokybę ir Lietuvos ateitį privalome reikalauti tinkamo švietimo ir mokslo finansavimo.

Pedagogu mitingasPlanuojant 2015 metų valstybės biudžetą, Švietimo ir mokslo ministerija, atsižvelgdama į daugkartinius profesinių sąjungų raginimus, pateikė siūlymus, kuriuos įgyvendinus nuo 2015 m. sausio 1 d. pradėtų didėti pedagogų atlyginimai. Tačiau mokytojų atlyginimų didinimui neskuba pritarti Finansų ministerija, aiškios pozicijos tuo klausimu nėra išsakęs ir Vyriausybės vadovas Algirdas Butkevičius. Toks neapibrėžtumas gali tęstis iki rudens, kol bus ruošiamas ateinančių metų biudžeto projektas.

Europos Komisijos švietimo ir kultūros generalinio direktorato vadovo pavaduotojas Xavier‘as Prats Mone išreiškė susirūpinimą dėl Lietuvos situacijos, nes Lietuvos Vyriausybė elgiasi labai neatsakingai ir ilgalaikėje perspektyvoje beveik užprogramuoja visą šalį nesėkmei, kadangi būtent nuo švietimo pirmiausiai priklauso ekonomikos augimas ir produktyvumas,  kurie ir sudaro ES strategijos pagrindą.  

Švietimo finansavimas ir darbo užmokestis negali būti palikti tik Vyriausybės svarstymui ir vienašališkam sprendimui. Pedagogų ir visos švietimo bendruomenės balsas turi būti svarus ir reikšmingas.

Lietuvos švietimo profesinė sąjunga kartu su Lietuvos švietimo įstaigų profesine sąjunga siekdamos, kad šalies valdžia išgirstų pedagogų reikalavimus birželio 18 d. kviečia į mitingą Vilniuje. Dalyviai 12 val. renkasi Katedros aikštėje ir Gedimino prospektu eina į Vinco Kudirkos aikštę prie Vyriausybės, kur vyks mitingas.

Mitingo metu pedagogai reikalaus, kad didėtų švietimui skiriama bendrojo vidaus produkto (BVP) dalis – iki 2020 metų būtų pasiektas tarptautinių organizacijų rekomenduojamas švietimo finansavimo lygis – ne mažiau nei 6 proc. nuo BVP. Mokytojai sieks, kad Vyriausybė, kartu su profesinėmis sąjungomis, parengtų ilgalaikę pedagogų atlyginimų kėlimo programą, kuri pradėtų veikti nuo 2015 metų. Taip pat mokytojai nori, kad būtų garantuotos saugios sąlygos švietimo įstaigose.

Jei mitingo reikalavimai nebus vykdomi, švietimo profesinės sąjungos nuo rudens ketina imtis ryžtingų akcijų, neatmetant ir streikų galimybės.

Daugiau informacijos suteiks:

Audrius Jurgelevičius, Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas

Tel. 8 657 56288

Eugenijus Jesinas, Lietuvos švietimo įstaigų profesinės sąjungos pirmininkas

Tel. 8 698 16272

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.