Jau keletą metų Vyriausybei neskiriant lėšų Kėdainių šviesiosios gimnazijos priestato tolesnėms statyboms, rajono savivaldybei dar 2017 metais teko užkonservuoti išlietus pamatus. Kad lėšų šios ugdymo įstaigos priestato statyboms bent artimiausiu nebus skirta, bent keletą kartų pareiškė ir praėjusią savaitę Kėdainiuose lankęsis Saulius Skvernelis. Tačiau po Šviesiosios gimnazijos stogu priglausto neformaliojo vaikų švietimo skyriaus „Sėkmės ir lyderystės mokykla“, kurio įkūrėja pristatoma koncerno „Vikonda“ akcininkė Jolanta Blažytė, atstovai išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad „Kėdainiuose apsilankęs premjeras paragino greičiau baigti mokyklos statybas“, nors premjero lūpose buvo girdimas tik apgailestavimas, kad daug seniau – dar prieš tuometei rajono valdžiai rengiant projektą reikėjo galvoti, iš kur pavyks gauti finansavimą.

Kėdainiuose viešėjęs premjeras Saulius Skvernelis (dešinėje) tiek rajono merą Saulių Grinkevičių, tiek Šviesiosios gimnazijos bendruomenę patikino, kad bent kol kas lėšų priestato statyboms nebus skirta.

„Kad premjeras kažką ragino – tai yra absoliutus melas. Niekada nebuvo jokios kalbos, kad savivaldybė turi finansuoti šį milžiniškos vertės projektą. Ir tai puikiai supranta tiek savivaldybės vadovai, tiek premjeras, kuris mane asmeniškai patikino, kad Šviesiosios gimnazijos priestato statyboms bent jau artimiausiu metu lėšų skirta nebus“, – sako Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius.

Paklaustas, kam tuomet naudinga viešai skleisti informaciją, kad „premjeras rajono mero Sauliaus Grinkevičiaus pasiteiravo, kodėl per penkerius metus pastatas nepakilo aukščiau užkonservuotų pamatų lygmens“, Kėdainių rajono vadovas nedaugžodžiavo: „Labai gaila, bet pačiuose Kėdainiuose yra žmonių grupė, galinti net mūsų geriausią ugdymo įstaigą paversti susidorojimo su savivaldybės vadovais įrankiu.“

Vyriausybė paliko likimo valiai

Pasak S. Grinkevičiaus, iki šiol styrantys Šviesiosios gimnazijos priestato pamatai – vienas didžiausių galvos skausmų, nes kol kas visiškai nebeaišku, kada iš Vyriausybės bus gautas finansavimas, leisiantis bent kiek pasistūmėti iš dabartinio taško. Pasak rajono mero, šiam projektui reikalinga milžiniška suma – net 2,5 mln. eurų. „Tai yra buvusios Kėdainių rajono valdžios palikimas, kuriai buvo svarbu tik pradėti projektą, o niekas negalvojo, kaip jį reikės užbaigti“, – pabrėžė S. Grinkevičius.

„Ir tai yra ne tik savivaldybės, šios ugdymo įstaigos problema, tai – visų miestelėnų problema, itin gadinanti Kėdainių senamiesčio vaizdą ir kelianti saugumo problemų. Iš karto po 2016 metų Seimo rinkimų, kai Vilniuje pasikeitė valdžia, ne kartą važiavau pas švietimo ir mokslo ministerijos kanclerį, tačiau ministerijos pozicija buvo aiški – šiam projektui pinigų nebus“, – teigė S. Grinkevičius.

Šiuo klausimu jokių pažadų nedalino ir Kėdainiuose šių metų pradžioje apsilankiusi švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Premjero pozicija – pinigų nėra

Tą patį viešnagės Kėdainiuose metu net keletą kartų pakartojo ir premjeras S. Skvernelis. Paklaustas, kokia tikimybė gauti finansavimą Šviesiosios gimnazijos priestatui , Vyriausybės vadovas buvo kategoriškas ir daug nežadėjo: „Tikimybė yra svyruojanti – nuo 0 iki 100 procentų.“

O į teiginius, kad Šviesioji gimnazija nesugeba sutalpinti visų norinčiųjų čia mokytis, S. Skvernelis atsakė dar kategoriškiau.

Kol iš Vyriausybės nesulaukiama lėšų tolesnėms Šviesiosios gimnazijos priestato statyboms, Kėdainių rajono savivaldybei teko skirti lėšas pamatų konservavimui.

„Reikėjo anksčiau daryti ir galvoti, kiek ši mokykla gali sutalpinti moksleivių, jeigu ji negali tiek sutalpinti, tai reikėjo ieškoti kitų sprendimų, kol nėra priestato. Suprantu, kad visi mes norime, kad stipriausiose gimnazijose mokytųsi kuo daugiau vaikų ir visi vaikai bei tėvai nori, kad patektų, bet reikia įvertinti turimą infrastruktūrą – pamatai yra, bet pastato kol kas nėra. Kada jis bus, tikrai nepasakysiu. Reikia žiūrėti į visą švietimo sistemą ir poreikius. O poreikių, patikėkite, kiekvienoje savivaldybėje yra“, – teigė S. Skvernelis.

Kur pasisuksi – ten absurdas

Tačiau net žinant aukščiausių šalies vadovų poziciją dėl Šviesiosios gimnazijos priestato projekto tęstinumo, kurių valioje – bus skiriamas finansavimas ar ne, čia pat bandoma ieškoti sprendimo būdo – visas problemas rasti Kėdainių rajono savivaldybėje, kuri neva atsakinga dėl įstrigusio projekto.

O visos nepasitenkinimo gijos veda ne kur kitur, o į po Šviesiosios gimnazijos stogu besiglaudžiantį neformaliojo vaikų švietimo skyrių „Sėkmės ir lyderystės mokykla“, kurio viena iš steigėjų pristatoma koncerno „Vikonda“ akcininkė J. Blažytė.

Būtent šios mokyklos atstovai ir viešai išplatino pranešimą, kuriame taip pat teigiama, kad „naujoji rajono valdžia skyrė pinigų tik pastatui konservuoti“ ir kad „Sėkmės ir lyderystės mokyklai“ išlaikyti mero vadovaujama įstaiga teskiria vieną ketvirtadalį lėšų. Likusią sumą – tris ketvirtadalius – skiria verslininkė J. Blažytė.“

Savivaldybės parama – gerokai didesnė

„2017 metais Kėdainių rajono savivaldybė iš savo biudžeto neformaliojo vaikų švietimo padaliniui „Sėkmės ir lyderystės mokykla“ skyrė 30 tūkst. eurų, koncernas „Vikonda“ – apie 80 tūkst. Savivaldybės lėšos sudarė 37 procentus Šviesiosios gimnazijos  neformaliojo vaikų švietimo padalinio finansavimo. 2018 metams „Sėkmės ir lyderystės mokykla“ veiklai savivaldybė skyrė 34,2 tūkst. eurų, koncernas „Vikonda“ – apie 80 tūkst. eurų“, – teigė Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius.

Iš rajono savivaldybės biudžeto lėšų šio neformaliojo vaikų švietimo skyriaus darbuotojams mokamas darbo užmokestis, SODROS įmokos, honorarai lektoriams, perkamos prekės. Koncerno lėšos naudojamos mokinių stovykloms, išvykoms.

Rajono savivaldybės biudžeto lėšos, skiriamos neformaliojo vaikų švietimo skyriui „Sėkmės ir lyderystės mokykla“, yra ženkliai didesnės, nes į minėtas finansavimo sumas neįtrauktas patalpų išlaikymas. Šis neformaliojo vaikų švietimo skyrius įsikūręs Šviesiosios gimnazijos patalpose, kurių pilnu išlaikymu ir mokesčių mokėjimu rūpinasi Kėdainių rajono savivaldybė.

LĖŠOS, SKIRTOS IR PANAUDOTOS ŠVIESIOSIOS GIMNAZIJOS STATYBOMS

2014 metai – 86 886 eurų (valstybės biudžetas)
2015 metai – 173 772 eurų (valstybės biudžetas)
2016 metai – 103 000 eurų (valstybės biudžetas)
2017 metai – 82 315,24 eurų (Kėdainių rajono savivaldybės biudžetas)
Iš viso: 445 973,24 eurų

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.