Ne visi kraštiečiai Šventas Velykas minėjo prie vaišių stalo šnekučiuodamiesi su artimaisiais – rajono specialiosiose tarnybose registruojamų įvykių suvestinės akivaizdžiai liudija, kad dalis jų daužėsi kumščiais, spardėsi, vogė ir net padeginėjo svetimą turtą.

(VW Transporter) Pirmiausiai buvo padegtas mikroautobusas ,,Volkswagen Transporter“, o netrukus ugnis persimetė į ūkinį pastatą.

(VW Transporter) Pirmiausiai buvo padegtas mikroautobusas ,,Volkswagen Transporter“, o netrukus ugnis persimetė į ūkinį pastatą.

Tiek policijos, tiek Priešgaisrinės gelbėtojų tarnybos suvestinėse šįkart itin dažnai minėta priemiestinė Sirutiškio gyvenvietė.

Pastatas ir du automobiliai
Balandžio 21-osios naktį, apie 2 valandą, Priešgaisrinės tarnybos gelbėtojai į Sirutiškį skubėjo gesinti gyvenamojo namo.
Įtariama, kad gaisras sukeltas piktybiškai. Pirmiausiai buvo padegtas 53 metų vyriškio mikroautobusas ,,Volkswagen Transporter“. Liepsnos jį suniokojo nepataisomai.
Negana to, ugnis persimetė į ūkinį pastatą, nuo kurio padegtasis ,,VW Transporter“ stovėjo vos per pusantro metro.
Apdegė šio mūrinio ūkinio pastato medinės durys, apie 10 kvadratinių metrų šiferiu dengto stogo.
O nuo karščio apsilydė automobilio ,,Mercedes Benz 210K“ priekinės detalės. Savininkas jį laikė ūkinio pastato viduje, tačiau, šį kažkam padegus, iki liepsnų įsisiautėjimo automobilį spėjo išvaryti į kiemą.
Pirminiais duomenimis, per pastarąjį gaisrą buvo patirta apie 24,6 tūkst. litų žalos.

Daškoniuose ugnis nuniokojo negyvenamą pastatą, kuriame elektra nepajungta.

Daškoniuose ugnis nuniokojo negyvenamą pastatą, kuriame elektra nepajungta.

Padegtas renovuojamas namas
Gesinant aprašytąjį gaisrą, buvo pastebėta dar viena ugnies pašvaistė – greta Sirutiškio esančiame Daškonių kaime degė kitas pastatas.
Pastarasis ugnies atakuotas pastatas suręstas iš medinių rąstų, sienos apšiltintos molio ir šiaudų mišiniu, stogas dengtas skarda.
Kurį laiką šiame pastate niekas negyveno. Elektra jame nepajungta.
Gaisto židinys pastato viduje: atvykus ugniagesiams liepsnos veržėsi pro durų ir langų angas.
Įtariama, kad ir šį gaisrą kažkas sukėlė tyčia. Šeimininkų teigimu, ugnis pridarė apie 26 tūkst. litų žalos.

Sirutiškis – dar du kartus
Dar vienas gaisras Sirutiškyje siautėjo balandžio 18-ąją: Priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai apie jį buvo pranešta 14 valandą 39 minutės.
Tąkart liepsnos siautėjo mūriniame pastate. Buvo suniokoti apie 24 kvadratiniai metrai šiferiu dengto stogo, apdegė ir maždaug 10 kubinių metrų malkų.
Į ugnies siautėjimo seriją Sirutiškyje šventinį savaitgalį buvo įsibrovęs ir gaisras Nociūnuose – gelbėtojams apie jį pranešta balandžio 20-ąją 23 valandą 32 minutės.
Nociūnuose degė automobilis ,,Renault Clio“. Ugnis suniokojo jo degiąsias detales.
Tačiau Sirutiškis dar kartą buvo minimas policijos suvestinėje: jame gyvenanti 26 metų moteris balandžio 21-ąją, apie 11 valandą, išėjusi į kiemą pamatė, kad apgadintas ten stovėjęs automobilis ,,Nissan Almera“. Žala – 500 litų.

Stašaičiuose liepsnojo brangi technika
Sakoma, kad blogas pavyzdys užkrečia. Ši liaudies išmintis ir šįsyk pasitvirtino – per Velykas Sirutiškyje prasidėjusi padegimų serija persimetė į Pelėdnagių seniūnijos Stašaičių kaimą: jame gyvenantis 56 metų ūkininkas Alvydas Ch. balandžio 22-osios naktį, apie 3 valandą, pamatė, kad nei iš šio, nei iš to vienu metu užsiliepsnojo kieme stovėję kombainai „Sampo Rosenlew C8“ (pagamintas 2013 m.) ir „Forsthrit 517“ (pagamintas 1992 m.) bei savivarčiai sunkvežimiai „MAN 19460“ (pagamintas 1988 m.) ir „VOLVO FL7“ (pagamintas 1992 m).
Ūkininko teigimu, iš viso ugnis suniokojo turto, kurio vertė – net 323 tūkst. litų.
Pirminiais duomenimis, visos keturios technikos priemonės užsiliepsnojo kabinose. Manoma, kad į jas buvo įpilta degaus skysčio.
Naujausią kombainą Alvydas Ch. buvo apdraudęs, tad bent dalis patirtų nuostolių jam turėtų būti atlyginta.
Ūkininko teigimu, jokių grasinimų iki gaisro jis patyręs nebuvo.

Vienas – kirviu, kitas – vamzdžiu
Balandžio 20-ąją, apie 22 valandą 30 minučių, Pagiriuose (Šėtos sen.) prie laužo su kompanija vakarojusiam 21 metų vyriškiui neatpažintas asmuo smogė kirviu per galvą ir pabėgo.
Medikai konstatavo, kad sužaloto šėtiškio viršugalvyje – penkių centimetrų kirstinė žaizda. Jis išvežtas gydyti į Kauną.
Balandžio 19-ąją kažkas panašaus vyko Pilsupiuose (Krakių sen.): sodybos lauko pavėsinėje apie 23 valandą 26 metų kaunietis 33 metų vyriškiui trenkė kažkuo, panašiu į metalinį vamzdį.

Gudžiūnuose – du prieš vieną
Balandžio 19-ąją, 19 valandą 30 minučių, Gudžiūnų gatve ėjusį 38 metų vyriškį užpuolė ir sumušė du (34 bei 37 metų) broliai.
Broliai gudžiūniškį trankė kumščiais ir spardė į įvairias kūno vietas.
Abu mušeikos broliai buvo girti kaip pėdai: vieno jų kraujyje aptikta 2,71, kito – 2,70 promilių alkoholio.
Šiek tiek išgėręs buvo ir nukentėjusysis: jo kraujyje aptikta 0,49 promilės alkoholio.

Kalnaberžėje – trys prieš vieną
Balandžio 17-ąją, apie 15 valandų 20 minučių, viešoje Kalnaberžės gyvenvietės vietoje trys neatpažinti jaunuoliai sumušė dvidešimtmetį panevėžietį.
O balandžio 8-ąją, apie 20 valandą, Šėtoje, automobilių stovėjimo aikštelėje, 28 metų vietinį gyventoją sumušė 26 metų atvykėlis iš Taujėnų (Truskavos sen.).

Šeimose liejosi smurtas
Balandžio 20-ąją 21 valandą 20 minučių Vikaičiuose (Gudžiūnų sen.) neblaivus 27 metų vyras namuose sumušė 34 metų žmoną.
Agresyvus vikaičiškis uždarytas į areštinę. Abu sutuoktiniai, beje, buvo neblaivūs: vyro kraujyje aptikta 1,92 promilės, o moters – 1,70 promilės alkoholio.
Vos gera valanda anksčiau panašaus įvykio būta kitame rajono pakraštyje esančiame Anciškio kaime (Truskavos sen.) – 35 metų vyriškis smogė kumščiu savo 27 metų broliui.
Mušeikos kraujyje aptikta 1,58 promilės, o nukentėjusiojo – 1,79 promilės alkoholio.
Balandžio 17-osios vakarą smurtas liejosi Kėdainiuose: apie 21 valandą 25 minutes per išgertuves Šaltinio gatvėje stovinčiame gyvenamajame vagonėlyje neblaivus 37 metų vyras sumušė girtą 45 metų draugę, be to, grasino jai peiliu.
Sužalotą moteriškę teko guldyti į ligoninę. Jos kraujyje aptikta net 3,12 promilės alkoholio.
Sugyventinę sumušusio vyriškio kraujyje – 1,54 promilės alkoholio. Jis po konflikto buvo sulaikytas.
Tą pačią balandžio 17-ąją, tik apie 10 valandą, Pelėdnagiuose šešiasdešimtmetis vyriškis po namus įniršęs vaikėsi 56 metų žmoną, o šiai koridoriuje parkritus, trenkė jai kumščiu per petį, sugriebęs už gerklės, bandė smaugti, po to paliko ir kažkur išbėgo.
Telieka priminti, kad Lietuvoje galiojančiu normatyvu nustatyta, jog girtumas, kai kraujyje aptinkama daugiau kaip 2,50 promilių alkoholio, laikomas sunkiu, o kai per 1,50 promilių – vidutiniu.

Be veidrodėlių ir katalizatoriaus
Balandžio 19-ąją 8 valandą 30 minučių Kėdainiuose buvo patirtas kiek kitoks stresas: 33 metų vyriškis pamatė, kad pavogti Chemikų gatvėje, aikštelėje prie parduotuvės, stovėjusio jo BMW 565D abu šoniniai veidrodėliai. Materiali žala – 4 tūkst. litų. Nepadėjo ir tai, jog automobilyje buvo įrengta automatinė apsaugos signalizacija.
O iš Rasos gatvės 2-ojo namo kieme stovėjusio ,,Volkswagen Sharan“ kažkas išpjovė katalizatorų. Žala – 300 litų.
Ramybės mūsų kraštiečiai neturėjo ne tik savame krašte – balandžio 17-ąją trisdešimtmetis kėdainietis pamatė, kad apgadintas Kaune, Jovarų gatvėje, saugomoje aikštelėje laikytas jo automobilis ,,Audi A6“: įskelti kairiojo šoninio veidrodėlio ir dešiniojo galinio žibinto stiklai.

Avarijose sužaloti trys žmonės
Balandžio 21-ąją, apie 12 valandą, ties Aukštaisiais Kapliais (Šėtos sen.) automobiliu ,,Audi A4“ iš kelio Kėdainiai–Ukmergė į kairę sukęs 28 metų šiaulietis nepraleido priešinga eismo juosta važiavusios ,,Audi 80 Avant“, kurią vairavo 56 metų kėdainietis.
Automobiliams susidūrus, sužalota ,,Audi 80 Avant“ keleivė – 55 metų kėdainietė. Lūžo šios moters dešinysis žastikaulius, ji paguldyta į ligoninę.
Nukentėjo ir automobilio ,,Audi A4“ keleivė – 28 metų šiaulietė. Ji patyrė galvos traumą, tad išvežta gydyti į Kauną.
Abiejų automobilių vairuotojai, pirminiais duomenimis, buvo blaivūs.
Dar vienos eismo nelaimės būta Kėdainiuose, J.Basanavičiaus gatvės 126-ojo namo kieme: balandžio 19-ąją 14 valandą 25 minutės 55 metų kėdainietės vairuotas automobilis ,,Seat Alhambra“ partrenkė iš už kitos mašinos netikėtai išbėgusį dešimtmetį berniuką.
Mažametis patyrė galvos traumą ir įvairių kūno vietų sumušimus. Jis buvo išvežtas į ligoninę.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.