Didžiųjų metų švenčių proga visada maloniau gauti atviruką, sušildytą meile, individualiu darbu, įsijautimu į situaciją, individualizuotą. Tokius neeilinius atvirukus savivaldybei kūrė Kėdainių dailės mokyklos mokiniai. Šiandien keturių piešinių autorės su mokytojomis ir mamomis atvyko į savivaldybę: meras Saulius Grinkevičius pakvietė norėdamas padėkoti už tokią jaunų žmonių dovaną.

Vienos mokinės, Kotrynos Klevinskaitės, darbas buvo išrinktas kaip gražiausias, jo pagrindu sukurtas atvirukas jau atspausdintas ir šiomis dienomis šventiniai sveikinimai bus išsiuntinėti.

Atviruke – svarbūs simboliai

Piešinių, pateiktų savivaldybei atrankai, autorės yra šios Kėdainių dailės mokyklos mokinės:

Kotrynos Klevinskaitės kurtas kalėdinis atvirukas, tapęs reprezentaciniu šių metų savivaldybės atviruku.

Kotryna Klevinskaitė (14 m.). Jos mokytoja Dailės mokykloje − Eugenija Eimontaitė-Jermolajevienė. Mergaitė mokosi Juozo Paukštelio progimnazijoje: Lėja Kalčinskaitė (9 m.). Mokytoja Giedrė Nagreckienė. Mergaitė yra iš „Ryto“ progimnazijos“: Tėja Sereikaitė (10 m.), Urtė Rakauskaitė (10 m.). Abi mokosi „Ryto“ progimnazijoje, abiejų dailės mokytoja yra Inga Čičinskė.

Visų šių keturių autorių piešiniai buvo išdėlioti vienoje iš savivaldybės patalpų, o darbuotojai ėjo apžiūrėti bei balsuoti. Daugiausia balsų surinko Kotrynos Klevinskaitės piešinys. Jame pavaizduota eglė, kuri papuošta žaisliukais, o juose – kėdainiečiams svarbūs simboliai.

Norinčiųjų dalyvauti – daug

K. Klevickaitė, Dailės mokyklą lankanti dar tik pirmus metus, sakė, kad piešti jai labai patinka įvairiomis technikomis, o konkursuose noriai dalyvauja. Labai džiaugėsi, kad jos darbelis patiko žmonėms. „Turėjau ne vieną idėją, bet pasitarusi su mokytoja, nusprendžiau, kad geriausia nupiešti kažką, susijusio su Kėdainiais“, − sakė Kotryna.

Dailės mokyklos direktorė Vida Burbulienė pasakojo, kad konkursas vyko labai puikiai, o norinčių dalyvauti buvo daug. Patys aktyviausi buvę mažiausieji. Atranka pirmiausia buvo atlikta Dailės mokykloje, o tik paskui keturi atrinkti piešiniai pateikti savivaldybei. „Šį kartą mes piešėme, tapėme, grafikos metodą taikėme, nedarėme darbų kompiuteriu. Mums džiugu, kad mūsų auklėtinių darbeliai keliauja ir į kitas valstybes, ne tik Lietuvoje bus žmonių, kurie gaus šio piešinio pagrindu sukurtą atviruką. Labai ačiū merui, kad tarp gausybės darbų neužmiršta ir mūsų pagerbti prieš didžiąsias metų šventes“, – pasakojo direktorė.

Atvirukų kūrimo tradicija

Savivaldybės meras S. Grinkevičius pasidžiaugė gražiais ir nuoširdžiais darbais, mokinėms, mokytojoms, mamoms nuoširdžiai padėkojo ir įteikė atminimo dovanėles.

„Visi darbeliai tikrai labai gražūs, bet reikia gi vieną išrinkti. Ko gero, daugiausia išrenkant nulėmė tai, kad piešinyje yra kėdainiečiams svarbių dalykų, kad akcentuojami Kėdainiai: matome stilizuotus Kėdainių herbą, minaretą, buvusius škotų namus, kitus objektus ir simbolius. Labai džiaugiuosi šia gražia kėdainietiškų atvirukų kūrimo tradicija ir manau, kad toks mūsų bendradarbiavimas su Dailės mokykla ir gražus, ir prasmingas, ir naudingas visiems, ir jis tęsis,“ – sakė savivaldybės meras S. Grinkevičius.

Kėdainių raj. savivaldybės inf.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.