img_3896Krakių žemės ūkio bendrovė visoje šalyje garsėja puikiais ūkininkavimo rezultatais. Krakiškiai laiku įdirba žemę, užaugina gerą derlių. Tačiau ne tik tuo bendrovė žinoma.

 

 

Ne vienas Kėdainių krašto gyventojas, o neretai ir svečiai užsuka į Krakes, kad nusipirktų ir save palepintų šios bendrovės mėsos perdirbimo ceche pagamintais mėsos gaminiais. Įvairios dešros, dešrelės, lašinukai, šviežia mėsa – viskas perkama noriai.

Nikolajus Danilčenko džiaugiasi, kad krakiškių gaminami mėsos gaminiai turi paklausą.

Nikolajus Danilčenko džiaugiasi, kad krakiškių gaminami mėsos gaminiai turi paklausą.

„Mėsos perdirbimo cechą įkūrėme prieš 24 metus. Jau tada mūsų bendrovėje atsirado žmonių, kurie panoro valgyti mūsų pačių užaugintų gyvulių mėsą. Cecho veiklos pradžia buvo labiau orientuota į savus poreikius. Tada turėjome labai paprastas tradicines mėsos apdirbimo galimybes. Lašinukus, dešras ir kumpius rūkėme paprasčiausioje rūkykloje, kūrenamoje alksninėmis malkomis. Vėliau pamatę, kad mūsų gaminiai populiarėja ir paklausa auga, ėmėmės pertvarkų ir modernizacijos. Dabar turime nors ir nediduką, tačiau šiuolaikišką mėsos perdirbimo cechelį, kuriame kasdien pagaminame ir į prekybą atiduodame nuo 500 kilogramų iki tonos mėsos gaminių“, – sakė Krakių žemės ūkio bendrovės vadovas Nikolajus Danilčenko.

Naudoja tik vietinę žaliavą
Krakių žemės ūkio bendrovės mėsos perdirbimo ceche naudojama tik vietinė žaliava. „Mūsų pačių galvijų ir kiaulių bandos gana nemažos. Auginame apie 1000 kiaulių, per šimtą mėsinių galvijų, dar turime apie 250 avių. Jei kartais matome, kad žaliavų galime trūkti, tada ieškome nupirkti kokią vieną kitą kiaulaitę iš aplinkinių kaimų gyventojų. Kiek anksčiau kiaulių fermose auginome daugiau, bet dabar jų sumažinome dėl afrikinio kiaulių maro grėsmės. Mes viską darome kaip sau: gyvulius šeriame pačių užaugintais pašarais, tad jie auga be jokių stimuliatorių. Mėsa yra natūrali ir tikra. Nesistebime, kad mūsų produkcija vertinama, juk ji pagaminta iš tikros mėsos“, – sakė N. Danilčenko.

Dešrelių mėgėjams platus jų pasirinkimas.

Dešrelių mėgėjams platus jų pasirinkimas.

Vieni ieško dešrų, kiti – mėsos
Krakiškių mėsos perdirbimo ceche darbas verda beveik be sustojimo. Čia triūsiantys technologai nuolat tobulina jau pamėgtas receptūras ir vis ieško naujovių. „Paprastai sakome, kad kiek žmonių, tiek skonių. Visiems įtikti negalime, tačiau bent jau bandome tai padaryti. Iš viso gaminame maždaug 60 pavadinimų mėsos gaminius. Turime ir šalto, ir karšto rūkymo, vytintų dešrų, dešrelių, pieniškų dešrelių, kumpių, skilandžių, lašinukų. Tarp populiariausių gaminių – „Žemaičių“, „Aukštaičių“, „Skilandinė“, „Močiutės“ dešros, „Gril“, „Medžiotojų“ dešrelės. Be tokių gaminių, žmonės noriai perka šviežią mėsą, kauliukus“, – pasakojo bendrovės vadovas.

Gardiems rūkytiems kumpeliams tikrai neįmanoma atsispirti.

Gardiems rūkytiems kumpeliams tikrai neįmanoma atsispirti.

Šventėms lauknešėliai
Metų pabaigoje paprastai Krakių žemės ūkio bendrovės mėsos ceche darbas suintensyvėja. Krakiškiai kasmet prieš didžiąsias metų šventes paruošia nuo tūkstančio iki pusantro tūkstančio šventinių dovanų krepšelių. „Mūsų produkciją daugelio įmonių vadovai pamėgo panaudoti dovanoms. Vieni gardžiomis, kvapniomis dovanomis paskatina savo įstaigų ir organizacijų darbuotojus, kiti pradžiugina draugus ar partnerius. Paprastai dovanų krepšelių kaina svyruoja nuo 20 iki 40 eurų. Pastebėjome, kad dovanų turinys brangsta“, – sakė N. Danilčenko.

Krakiškiai siūlo įvairių šalto ir karšto rūkymo dešrų.

Krakiškiai siūlo įvairių šalto ir karšto rūkymo dešrų.

Krakiškiai kviečia kraštiečius ilgai nedvejoti. Tie, kas dar nesugalvojo, ką bičiuliams dovanoti žiemiškų švenčių proga, gali užsukti į Krakes ir užsiprašyti suruošti pačių skaniausių dovanų. „Tokios dovanos labai vertinamos. Juk jomis galima praturtinti kiekvieną stalą. Iš patirties žinome, kad branginama ta dovana, kuri teikia džiaugsmo. O kas gali būti geriau negu gardus kąsnis“, – šypsojosi N. Danilčenko ir kvietė paragauti kvapniųjų, tikrai lietuviškų mėsos gaminių.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.