„Žiedupės“ ansamblis paminėjo savo dešimties metų veiklos sukaktį.

Įspūdinga ugnies apeiga ir garbinimu ant Plinkaigalio piliakalnio – taip prasidėjo 10-asis folkloro ansamblio „Žiedupė“ gimtadienis bei festivalis „Aušta Aušrelė“. Visą šeštadienio dieną Krakių krašte trukęs renginys sutraukė lietuvių liaudies dainų ir šokių mylėtojus iš įvairių Lietuvos kraštų.

Ugnies apeigos metu skambėjo senos lietuviškos dainos, sutartinės, kurių skambesys bei sodrūs dainininkų balsai nuo piliakalnio vilnijo žemyn ir užpildė visą apylinkę. „Net paukščiai pritilo…“, – pastebėjo viena apeigų žiūrovė.

„10-ies metų „Žiedupės“ proga sugalvojome padaryti festivalį. Kodėl būtent čia, šalia Šušvės ir Plinkaigalio piliakalnio prasideda renginys? Todėl, kad šioje vietoje Žiedupės upeliukas įteka į Šušvę. Šių upelių santakoje stovi ir piliakalnis. Pagal upeliuko pavadinimą savo vardą gavo ir „Žiedupės“ ansamblis, tad simboliškai jubiliejų pradėti nusprendėme būtent šioje išskirtinėje vietoje“, – pasakojo Robertas Dubinka, vienas ansamblio „Žiedupė“ įkūrėjų bei festivalio sumanytojų.

Prieš dešimt metų įkurtam „Žiedupės“ kolektyvui iki šiol tebevadovaujanti Jūratė Gudliauskienė teigė puikiai prisimenanti pačią ansamblio įsikūrimo pradžią.

„Gavusi iš Krakių kultūros centro direktoriaus Roberto Dubinkos pasiūlymą kurti folkloro ansamblį, kiek dvejojau, nes iki tol vadovavimo ansambliui patirties neturėjau. Nežinojau, ar man pavyks susitvarkyti. Bet vis dėlto ši mintis mane labai viliojo: liaudies menas man visada buvo ir yra labai artimas. Tad galutinai nusprendžiau – kodėl gi nepabandyti? Pamenu pirmąją repeticiją, kuomet atvyko susidomėjusių kuriamu ansambliu žmonių iš Pajieslio. Man tąkart buvo labai nedrąsu, bet žmonės mane labai palaikė ir drąsino. Taigi ilgainiui visi susidraugavome ir susidainavome“, – pirmuosius ansamblio žingsnius prisiminė Jūratė Gudliauskienė.

Vėliau prasidėjo repeticijos su kuriomis – ir tolimesnis ansambliečių tobulėjimas, susidainavimas. Naujų žinių siekė ir ansamblio vadovė – nuolat konsultuodavosi su kitų ansamblių vadovais, aktyviai dalyvavo įvairiuose seminaruose.

„Atsirado supratimas, kad galime žibėti dainuodami būtent savo krašto dainas, kurių savo repertuare turime išties nemažai. Džiugu, kad turime ir jaunų, ir vyresnių ansambliečių. Jauniausi – tai po 26 metus turinti sutuoktinių pora, o vyriausiai mūsų dainininkei yra 81 metai. Ir visi puikiai sutaria“, – šypsojosi pašnekovė.

Garbingą 10-ąjį jubiliejų atšventęs „Žiedupės“ ansamblis nesustoja ir kuria ateities planus: netrukus bus išleistas kompaktinis diskas, kuriame skambės kolektyvo atliekamos dainos, o pati ansamblio vadovė J. Gudliauskienė pasiryžusi pradėti rinkti mūsų tautosaką, kurią dar gali papasakoti garbaus amžiaus mūsų krašto senoliai.

Vėliau visi dalyviai išvyko į Mikalojaus Katkaus sodybą Ažytėnų kaime, kurioje vyko šventinis koncertas „Ar gerą kelią svečiai keliavo“. Vakare dalyviai ir svečiai šėlo vakaruškoje „Dūzgynė Katkynėj“.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.