Jei senokai važiavote į Vilnių plentu pro Šėtą ir Ukmergę, galėjote ir nepastebėti, kada šalia kelio, ties posūkiu į Kaplius, išdygo svetinga kaimo turizmo sodyba. Prieš pusantrų metų ant kalvelės, nusileidžiančios prie pat Obelies upės užtvankos, medžių apsuptyje iškilęs medinis namas su pirtimi, pavėsinės, žaidimų aikštelės, žibintų apšviesti pasivaikščiojimų takai ir į aplinką natūraliai įsiliejančios puošybos detalės – mūsų kraštiečio, bitininko Ramūno Ardavičiaus šeimos kūrinys.

Kaimo turizmo sodybą „Pas bitininką“ šeimininkai pastatė ir įrengė savo rankomis.

Kaimo turizmo sodybą „Pas bitininką“ šeimininkai pastatė ir įrengė savo rankomis.

Bus ir medaus
Poilsio ir švenčių oazė taip ir vadinasi – „Pas bitininką“. Tiesa, medų čia kol kas kopinėja tik iš tujų šakų sukurta meškutė, o atokiame erdvios teritorijos kampelyje stovi keletas avilių, bet ateityje, kaip svajoja Ramūnas ir jo žmona Vita, sodyba dūgs kaip bičių avilys, nes čia vyks su bitėmis, medumi, vaško žvakių liejimu susijusi edukacinė veikla…
Iš Kalnaberžės kilusio ketvirtos kartos bitininko bičių „valdos“ – Nevėžio upės slėniai, o į Kaplius atvedė prieš maždaug aštuonerius metus išgirsta žinia apie parduodamą pusės hektaro sklypą. „Nusipirkome jį

Vita ir Ramūnas Ardavičiai su atžalomis Melvita ir Eldaru dažnai ir patys iš miesto pabėga į ramų kampelį šalia Kaplių.

Vita ir Ramūnas Ardavičiai su atžalomis Melvita ir Eldaru dažnai ir patys iš miesto pabėga į ramų kampelį šalia Kaplių.

šeimos poilsiui, pasistatėme vasarnamį, paskui vis dažniau juo naudotis ėmė ir draugai. Vieta puiki: patogus privažiavimas, šalia vandens telkinys, jautiesi kaip vienkiemyje, nors visai netoli – kaimas…“ – apie šio gamtos kampelio trauką pasakoja vyras.
„Tada ir pagalvojome – jeigu mes, mūsų draugai čia užsibūname, tai gal ir kitiems patiks? Taip ir nusprendėme, kad reikia pastatyti sodybą. Man tokios mintys kirbėjo jau senokai, bet iš pradžių vyras ne visai buvo linkęs pritarti“, – šypsosi Vita, vaikystėje vasaras praleisdavusi prie šio tvenkinio, nes Kapliuose gyveno jos seneliai.

Tas lietuviškas darbštumas
Dviejų aukštų pastatas iškilo greičiau nei per vienerius metus. Sunku patikėti, tačiau ir namas, ir viskas aplink jį – pastatyta bei įrengta savomis rankomis. „Dirbau aš, uošvis, giminaičiai – mūsų giminė nemaža“, – šypsosi darbštus ūkininkas.

Erdvioje pobūvių salėje gali vaišintis 60 žmonių (asmeninio archyvo nuotr.).

Erdvioje pobūvių salėje gali vaišintis 60 žmonių (asmeninio archyvo nuotr.).

Patalpų dekoravimu rūpinosi Vita, o vyresnioji dukra Milvita šeimos vienybę įrodė prisidėdama savo santaupomis – ji padėjo įrengti vieną iš kambarių svečiams ir, kaip pridūrė juokdamasi, laukia investicijų grąžos.
„Svečius priimame dar tik antri metai, brangiai neprašome, tad kol kas visą uždarbį investuojame į sodybos tobulinimą. Norime išsiskirti, juk konkurencija rajone – didelė“, – sako šeimininkas.
Dabar „Pas bitininką“ vestuvininkų, sukaktuvininkų, giminių susitikimų laukia 60 svečių talpinanti pokylių salė, kurioje daug vietos ir šokiams. Medžiu kvepia erdvi pirtis, o už durų, šoninėje terasoje, stovi mėgėjams pasikaitinti lauke, šiltame vandenyje, skirtas kubilas.

Svečių laukia jauki pirtis (asmeninio archyvo nuotr.).

Svečių laukia jauki pirtis (asmeninio archyvo nuotr.).

Sodyboje vienu metu gali apsinakvoti 35 svečiai: jiems antrajame aukšte įrengti dviviečiai–šešiaviečiai kambariai, dušas, tualetas, poilsio kambarys.
„Patys maisto svečiams negaminame, virtuvėje leidžiame šeimininkauti pobūvių rengėjams, kurie dažniausiai turi susiradę savo šeimininkes ir muzikantus, o jei neturi – galime rekomenduoti, remdamiesi gerais atsiliepimais ir savo patirtimi“, – pasakoja Vita.

Vilioja ramus poilsis gamtoje
Tiek savaitgaliais, tiek šiokiomis dienomis šeimininkai laukia ir aktyvaus poilsio gamtoje mėgėjų – jie gali plaukioti valtimi, vandens dviračiais, plaustu, žvejoti… „Taip pat orientuojamės į šeimas su vaikais – yra žaidimų

Už gražiai tvarkomą aplinką sodybos šeimininkai įvertinti Šėtos seniūnijos padėka (asmeninio archyvo nuotr.).

Už gražiai tvarkomą aplinką sodybos šeimininkai įvertinti Šėtos seniūnijos padėka (asmeninio archyvo nuotr.).

aikštelė, pavėsinės, apžvalgos bokštelis, didelė pieva lakstyti, tad ši vieta puikiai tinka švęsti vaikų šventes, – vardina Ramūnas Ardavičius. – O vasarą įrengsime tinklinio aikštelę.“
Kaimo turizmo sodybą „Pas bitininką“ mielai renkasi ir įmonės savo darbuotojų komandiruotėms, seminarams, mokymams. Su šeimininkais galima susisiekti tel. 8 677 72713, „Facebook“ tinkle, paskyroje „Sodyba Kapliai“.
Planuojantiems savo šventę vasarą dėl sodybos užsakymo patariama kreiptis kuo anksčiau, beveik prieš metus. Štai ateinančios liepos visi savaitgaliai jau užsakyti. „Na, o jei būna laisvų dienų, tai šiltuoju metų laiku patys čia leidžiame laiką. Nors Kėdainiuose gyvename nuosavame name ir turime savo kiemą, tai nėra tas pats. Gamta, erdvė, vanduo, ramybė – čia viskas kitaip…“ – šypsosi svetingi kaimo turizmo sodybos šeimininkai, o išlydėdami įdeda kibirėlį medaus. – Juk viešėjote pas bitininką!“

Kaimo turizmo sodyboje jauku ir žiemą, ir vasarą (asmeninio archyvo nuotr.).

Kaimo turizmo sodyboje jauku ir žiemą, ir vasarą (asmeninio archyvo nuotr.).

sodyba-ziema

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.