Kėdainių specialiojoje mokykloje visą mėnesį stažavosi keturi jauni švedų gimnazistai. Septyniolikos – aštuoniolikos metų jaunuoliai Oscar, Alex, Fiona ir Linn dirbo su mokyklos ugdytiniais. „Buvo labai įdomi patirtis – tikrai norėtume čia dar kartą sugrįžti“, – vienbalsiai tvirtino jaunieji švedai, pirmadienio popietę vykusio atsisveikinimo su mokyklos bendruomene renginio metu. 

Iš Švedijos atvykę studentai: (iš kairės) Oscar, Linn, Fiona ir Alex, mėnesį laiko praktikavosi Kėdainių specialiojoje mokykloje.

Iš Švedijos atvykę studentai: (iš kairės) Oscar, Linn, Fiona ir Alex, mėnesį laiko praktikavosi Kėdainių specialiojoje mokykloje.

„Jau dvylika metų mūsų Specialioji mokykla gražiai bendradarbiauja su Švedijos Nassjo komunos Brinell gimnazijos bendruomene. Šios mokyklos, kuri Lietuvoje būtų profesinių mokyklų analogas, socialinės pakraipos studentai kasmet atvyksta į mūsų mokyklą atlikti keturių savaičių praktikos“, – ilgamečiu bendradarbiavimu džiaugėsi Specialiosios mokyklos direktorius Juozas Jančius. Iš visų užsienio šalių kol kas tik su Švedija yra pasirašyta tokia studentų mainų sutartis. Tačiau daug praktikantų mokykla sulaukia iš vietinių Lietuvos aukštųjų mokyklų.

Susikalbėjo rankomis ir šypsenomis
Visą mėnesį trukusios praktikos metu keturi jaunuoliai iš Švedijos su mokyklos auklėtiniais bendravo ir mokytojams padėdami vesti pamokas, kartu sportavo, dalyvaudavo įvairiuose meniniuose užsiėmimuose, vykdavo kartu į ekskursijas. Nors švedai lietuviškai nemokėjo nė žodžio, jie su mažaisiais kėdainiečiais susikalbėdavo gestų kalba. Ir šypsenomis. „Mokytojai su mokiniais bendravo anglų kalba, kiek galėjome, mūsų vaikams vertėjavome. Tačiau labiausiai pravertė gestų kalba – visi užsiėmimai buvo įvairi meninė veikla: darbeliai, dainos, muzika, šokiai, žaidimai, todėl buvo gana paprasta susikalbėti“, – sakė mokyklos pedagogė Vaiva Siutilienė.
Jaunieji praktikantai taip pat domėjosi pamokų organizavimo metodika, bendravimo su negalią turinčiais vaikais formomis, jų laisvalaikiu. Svečiai taip pat buvo susitikę su savo vienmečiais iš „Ryto“ pagrindinės mokyklos, Šviesiosios gimnazijos.

Nori vėl sugrįžti
Pasak Oksanos Nečajevos, mokyklos anglų kalbos mokytojos, Specialiosios mokyklos auklėtiniai visada labai laukia atvykstančių svečių iš Švedijos, noriai su jais bendrauja. Be to, vaikams patinka kitokios švedų mokymo metodikos, įvairios naujos idėjos, kurias galima taikyti mokymo, lavinimo, laisvalaikio metu. Savo ruožtu naujų idėjų gavo ir Kėdainių specialiosios mokyklos mokytojai.
Jaunieji svečiai iš Švedijos teigė, kad jiems keturios praktikos savaitės labai patiko ir nė kiek neprailgo.
„Mums labai patiko mokykla, mokytojai, mokiniai. Labai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę čia praktikuotis“, – sakė jaunasis švedas Oskaras. Jai antrino ir Fiona.
„Vaikai buvo tikrai malonūs, o mokytojai mumis nuoširdžiai rūpinosi, mums padėjo. Labai džiaugiamės, kad čia atvykome. Norėčiau čia sugrįžti, nes tikrai pasiilgsiu visų vaikų, mokytojų – visko pasiilgsiu“, – sakė mergina.
Per keturių savaičių praktiką jaunuoliai ne tik įgijo pedagoginių ir socialinių įgūdžių, bet ir savaitgalinių išvykų po Lietuvą metu aplankė aplankė nemažai lankytinų šalies objektų. Ypač švedai veržėsi pamatyti vieną unikaliausių Lietuvos turistinių objektų – Kryžių kalną Šiaulių rajone.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.