Kėdainių specialioji mokykla jau ne ne pirmą kartą įgyvendina įvairaus masto tarptautinius projektus. Ir visada turi galimybę susipažinti su kitais projekto dalyviais, supažindinti juos su mūsų krašto žmonėmis, kultūra, papročiais.

Dar 2017 m. rugsėjo mėn. mokykla įsijungė į naujo tarptautinio „Erasmus+“ projekto „I am here, too!” („Aš esu čia“), skirto specialiųjų poreikių mokiniams, veiklas. Jis orientuotas į meninės, socialinės bei sveikatos stiprinimo kompetencijų ugdymą. Iš Europos Sąjungos lėšų finansuojamame projekte dalyvauja partneriai iš Turkijos, Lenkijos, Lietuvos, Graikijos, Portugalijos ir Italijos. Visi jie savaitę viešėjo Lietuvoje.

Visapusiška nauda ir mokytojui, ir vaikui

„Pas mus iš viso atvažiavo dešimt vaikų bei juos lydinčių septyniolika pedagogų. Turėjome labai gražų susitikimą su meru, kurio metu buvo labai daug klausimų apie švietimą, socialinę krašto situaciją, mūsų miesto istoriją. Dauguma svečių Lietuvoje buvo pirmą kartą“, – sakė Juozas Jančius, Specialiosios mokyklos direktorius.

Kiekviena valstybė pagal susitarimą organizuoja savo veiklas: vienur visi dalyviai kūrė logotipą, kitur – muziką, trečioje kūrė molio dirbinius. Kėdainiuose svečiai dalyvavo sportiniuose žaidimuose, taip pat kūrė įspūdingąsias mandalas.

Tokie projektai yra naudingi visapusiškai: pasak mokyklos direktoriaus, jie padeda pamatyti, kaip dirba kitų šalių pedagogai, dirbantys su specialiųjų poreikių vaikais. „Tuo pačiu esame įdomūs jiems ir mes, pristatydami savo veiklas. Tuo pačiu suteikiame ir bendravimo, pažinimo džiaugsmą vaikui“, – pažymėjo pašnekovas.

Įgytos žinios bus pritaikytos ugdyme

Viena projekto kuratorių Ingrida Jurevičienė sakė, kad šis projektas yra finansuojamas iš Europos Sąjungos lėšų. „Mes jau spėjome apsilankyti trijose šalyse: Turkijoje, Lenkijoje, Italijoje (Sicilijos saloje). Šiais metais projekto dalyviai susitiko ir čia pas mus, Kėdainiuose. Turkijoje spėjome susipažinti su šios šalies švietimo sistema, su turtinga kultūra. Italijoje mokiniai mokėsi keramikos, kūrė muzikinius kūrinius. Lenkijoje vyko teatralizuoti užsiėmimai, vaikai susipažino su šios šalies mokiniais, mokytojais. Italijoje vaikai ir mokytojai tobulino savo užsienio kalbų žinias, mokėsi lipdymo paslapčių. Šio projekto metu vaikai ne tik pamato kitas užsienio šalis, bet ir kartu su kitų šalių mokiniais užsiima bendromis veiklomis. O mes, mokytojai, savo ugdymo procese pritaikysime naujas žinias bei patirtis, įgytas svečiose šalyse“, – pažymėjo I. Jurevičienė. Projektą kartu įgyvendina ir kita Specialiosios mokyklos pedagogė Oksana Nečajeva.

Kitais metais planuojama aplankyti likusias šalis: Portugaliją ir Graikiją. 2019 m. projektas planuojamas užbaigti Turkijoje aptariant rezultatus, sklaidą, ataskaitos rengimą.

Naujo projekto startas – lapkritį

Pasibaigus šiam projektui, jau netrukus mokyklos bendruomenė įgyvendins kitą tarptautinį projektą, startuosiantį lapkričio mėnesį. „Matome, kad tokio pobūdžio projektai pas mus yra vystomi labai puikiai, tačiau susiduriame su problema – mus jau trūksta žmonių pajėgumų juos įgyvendinti. Vis dėlto, jau lapkričio mėnesį įvyks pirmasis naujojo projekto partnerių susitikimas“, – aktyvią mokyklos veiklą pristatė Specialiosios mokyklos direktorius J. Jančius.