Kada imama abejoti paprastais dalykais? Ogi tada, kai jie apgaubiami tikromis ar tariamomis paslaptimis.

ministras_0620

Susisiekimo ministrą Rimantą Sinkevičių (dešinėje) į Kėdainius atlydėjo Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Skirmantas Skrinskas, valstybės įmonės „Kauno regiono keliai“ vyriausiasis inžinierius Edmundas Kaučikas ir Seimo narė Virginija Baltraitienė.

Panašu, kad, vadovaudamasis būtent šia taisykle, kažkas siekė sukelti kuo daugiau abejonių dėl susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus viešnagės Kėdainiuose tikslų.
Rajono žiniasklaidos atstovai iš pradžių buvo pakviesti į rajono vadovų susitikimą su R. Sinkevičiumi.
Tačiau į tą susitikimą atėjus, buvo pranešta, kad žurnalistams jame dalyvauti negalima – pakalbėjęs su rajono vadovais, maždaug po 45 minučių, ministras teatsakys į klausimus.
Žadėtosios 45 minutės truko lygiai pusvalandžiu ilgiau. Vieni žurnalistai tą laiką mindžikavo savivaldybės koridoriuose, kiti buvo išėję tvarkyti kitų darbų.
Galų gale susitikęs su žurnalistais, Rimantas Sinkevičius paaiškino, kad su savivaldybės vadovais buvo svarstomi rajoną kertančios magistralės ,,Via Baltica“ reikalai.
Mat gali tekti tą magistralę plėsti, o tada tektų kompensuoti už papildomą žemę, kurią reikėtų paimti iš savininkų.
Kokia išeitis? Susitikime tartasi, kad prie magistralės ,,Via Baltica“ išlikusios valstybinės žemės išvis nereikėtų privatizuoti.
Ši problema – jokia naujiena, ne kartą ir ne du aptarinėta įvairiose žiniasklaidos priemonėse. Kodėl gi Kėdainiuose ji svarstyta už uždarų durų?
Savaime peršasi mintis, jog buvo kalbėta ir apie kitus – paslaptingesnius reikalus.
Juolab, kad per Kėdainiuose neseniai viešėjusių ministrų Vigilijaus Juknos, Vytenio Andriukaičio, Dainiaus Pavalkio, Algimantos Pabedinskienės vizitus tokio paslaptingumo nebuvo – žurnalistai juos galėjo laisvai lydėti be jokių suvaržymų.
Ir nė per vieną pastarųjų vizitų jokių nesusipratimų nekilo – žiniasklaidininkai nei trukdė, nei trikdė.
Netgi atvirkščiai – betarpiškai klausydamiesi gyvų diskusijų žurnalistai jas nušviečia kur kas įdomiau ir suprantamiau.
O oficialiose konferencijose dažniausiai teskamba nuobodžios, daugeliui jau spėjusios įkyrėti standartiškai valdiškos frazės – ,,stengsimės, darysime viską, kad būtų geriau paprastiems žmonėms, skirtume daugiau dėmesio, jei turėtume daugiau lėšų“ ir panašiai.
Kažin, kuo tiems paprastiems žmonėms gali būti geriau, kai magistralės ,,Via Baltica“ prieigų žemės privatizavimo klausimas svarstomas ne atvirai, o už uždarų durų?

Vilija Mockuvienė

 

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.