Kėdainių rajono savivaldybės vadovai sako nebegalintys ilgiau laukti Vyriausybės sprendimo – skirti ar neskirti šiemet lėšų Šviesiosios gimnazijos priestato statybai ir miesto stadiono rekonstrukcijai. Šiuose objektuose pradėtus darbus šią vasarą būtina atlikti iki tam tikro etapo, kad įrengti pamatai neimtų nykti.

Savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis tikisi, kad belaukiant šalies valdžios sprendimo dėl lėšų skyrimo, stringančias statybas Šviesiojoje gimnazijoje ir stadione pavyks išjudinti rajono biudžeto lėšomis.

„Tenka pripažinti, kad šie du objektai yra pakankamai problemiški, nes dar neaišku, ar jiems šiais metais bus skirta pinigų, ar ne“, ­– apgailestauja rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis.

Šviesiosios gimnazijos priestato statyba ir miesto stadiono rekonstrukcija finansuojama iš Valstybės investicijų programos lėšų. Pasak O. Kačiulio, šiomis dienomis klausimas dėl lėšų skyrimo šiems objektas dar sprendžiamas, nors rajono meras Saulius Grinkevičius ir savivaldybės administracijos direktorius ne kartą dėl to vyko į Švietimo ir mokslo bei Finansų ministerijas, Seimą. Savivaldybė raštu ne kartą kreipėsi į Vyriausybės kanclerį.

„Problema ta, kad darbai pradėti, įrengti pamatai. Jei objektas toliau nestatomas, jis pradeda nykti, atsiranda saugumo problemų. Todėl, nelaukdami, kol Vyriausybė apsispręs, kreipsimės į rajono savivaldybės Tarybą ir prašysime pritarimo tęsti šiuos darbus iki tam tikros stadijos, kad objektai nekeltų pavojaus ir nenyktų“, – sakė O. Kačiulis.

Jis paaiškino, kad šią vasarą norima pakelti pamatus iki žemės lygio, o tam Šviesiosios gimnazijos priestatui reikia apie 120 tūkstančių eurų. O stadione statomam administraciniam buitiniam pastatui – apie 180 tūkstančių eurų.

„Manau, kad Tarybos nariai supranta situacijos sudėtingumą ir atsakingai žiūri į rajono objektų problemas. Prašysime sutikimo skirti lėšų iš rajono savivaldybės biudžeto, tačiau jų nenaudosime, jei bus gautas finansavimas iš Vyriausybės“, ­– pabrėžė administracijos vadovas.

Stadiono rekonstrukcijai pabaigti reikia daugiau kaip vieno milijono eurų. Šviesiosios gimnazijos priestato statyba tik pradėta įgyvendinti, projekto užbaigimui reikia daugiau kaip 2 mln. eurų. Kasmet projektų įgyvendinimui skiriamos sumos yra per menkos, kad darbai sparčiai judėtų į priekį. Todėl tikimasi rajono Tarybos narių pritarimo skirti lėšų iš savivaldybės biudžeto ir taip atlikti būtiniausius šios vasaros darbus.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.