Jau kuris laikas Kėdainių Šv.  Jurgio bažnyčia gyvena be varpų skambesio. Nors varpinėje kabo du varpai, tačiau nė vienas negali skambiai pakviesti į maldą.

Kunigas A. Stanevičius meldžiasi už visus geros valios kraštiečius ir tiki, kad susitelkę kartu gali vėl bažnyčiai sugrąžinti varpų skambesį.

Kunigas A. Stanevičius meldžiasi už visus geros valios kraštiečius ir tiki, kad susitelkę kartu gali vėl bažnyčiai sugrąžinti varpų skambesį.

„Kėdainių Švento Jurgio bažnyčia – viena seniausių ir gražiausių Lietuvoje, turinti nepaprastai turtingą ir įdomią istoriją. Bažnyčia, atlaikiusi visas negandas, veikia ir šiandien, kviesdama užeiti ir patirti Viešpaties artumo teikiamą ramybę bei paguodą. Deja, praėję šimtmečiai paliko ir nemažai žaizdų bažnyčios pastatui.
Viena tokių žaizdų – tai suskilę varpai. Šie varpai – brangi bažnyčios ir jos istorijos dalis, tačiau jie jau neskamba.
Kiekvienai bažnyčiai varpai labai svarbūs, nes jie – bažnyčios balsas, kviečiantis tikinčiuosius į pamaldas. Jais skambinama skelbiant džiaugsmingą Velykų aleliuja, jais pasitinkami svečiai, jų skambėjimo ir Viešpaties angelo malda palydimi amžino poilsio mūsų brangūs mirusieji.
Garsus gaudimas kiekvieną dieną kviečia mus prisiminti, jog esame krikščionys, pašaukti nešti pasauliui Gerąją naujieną ir Dievo meilę.

Senieji Šv. Jurgio bažnyčios varpai suskilę ir nebegali parapijiečių skambiai pakviesti į maldos namus.

Senieji Šv. Jurgio bažnyčios varpai suskilę ir nebegali parapijiečių skambiai pakviesti į maldos namus.

Atsiliepdami bažnyčios varpams, skambiname ir mes savo geraisiais darbais“, – sakė Šv. Jurgio parapijos klebonas kunigas Artūras Stanevičius.
Kunigas, pasitaręs su parapijiečiais, pasirūpino užsakyti išlieti naują varpą. Užsakymą mielai priėmė senas varpų liejimo tradicijas turinčios brolių Kruševskių liejyklos Lenkijoje specialistai. Jie padarė projektą, jau parengė varpo formą. Pasak kunigo A.  Stanevičiaus, išlietasis naujasis varpas bus papuoštas Šventojo Jurgio atvaizdu, ant jo bus parašytas daugelį varpų puošiantis užrašas: „Gyvuosius šaukiu, mirusius palydžiu, žaibus sklaidau“.
„Varpo liejimas reikalauja ir žinių, ir lėšų. Mūsų varpas bus maždaug 500 kilogramų. Specialistai sakė, jog vieno kilogramo specialaus metalų lydinio kaina siekia apie 85 zlotus. Suskaičiavus visas išlaidas, varpo kaina sudaro apie 12 tūkstančių eurų. Mūsų parapija nėra didelė ir tokių santaupų nėra sukaupusi. Kreipiuosi į visus geros valios žmones – kas galite paaukokite mūsų naujojo varpo gamybai bent nedidelę auką. Viltingai tikiu, kad bendromis kėdainiečių pastangomis, mes galime vienai seniausių šalies bažnyčių grąžinti jos balsą – varpą“, – tikinčiųjų pagalbos prašo kunigas A. Stanevičius.
Specialiai kėdainiečiams išlietas varpas iš liejyklos pirmiausia keliaus į religinę parodą, o rugsėjo pabaigoje ar spalio pradžioje turėtų pasiekti ir Kėdainius.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.