Ką daryti, kad Kėdainių senamiestis būtų gyvesnis, ypač savaitgaliais? Kaip pritraukti daugiau turistų ir ką galime jiems pasiūlyti? Kuo esame išskirtiniai ir ko mums trūksta, kad ir toliau keliautojams, turistams neliktume tik tarpine stotele? Ar Kėdainiams, sekant kitų miestų pavyzdžiu, reikia šūkio – vizitinės kortelės? Kaip išsamiai krašto mokiniai žino savo ilgaamžio miesto turtingą istoriją, kad ja didžiuotųsi ir taptų Kėdainių ambsadoriais?

Susitikimai – naudingi abiem pusėms

Apie tai ir dar daug kitų visiems kėdainiečiams aktualių ir rūpimų klausimų buvo kalbėta antradienį vykusiame rajono savivaldybės mero Sauliaus Grinkevičiaus bei Kauno pramonės ir prekybos amatų rūmų Kėdainių filialo atstovų susitikime. Diskusijoje kartu su trylika verslininkų dalyvavo ir savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis bei Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius, Kėdainių turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Daina Balasevičienė.

Tradicinį susitikimą pradėjęs rajono vadovas S. Grinkevičius trumpai apžvelgė miesto pokyčius ir perspektyvas, pasidžiaugė besikeičiančiais ir gražėjančiais Kėdainiais, įgyvendinamais projektais ir naujais objektais.

„Kartkartėmis  susitinkame su verslininkais, pasikalbame apie miesto ir rajono aktualijas, kurių šiandien tikrai yra daug. Tai pripažįsta ir verslo įmonių atstovai, todėl mums labai naudinga išgirsti jų nuomones, pastabas, siūlymus ir idėjas, nes tai ir suteikia peno apmąstymams, ir galima atsižvelgti priimant sprendimus. O štai verslo žmonės sužino, kokius darbus atliko, ką įgyvendina ir planuoja rajono savivalybė, todėl jiems aiškiau matomos Kėdainių perspektyvos. Manau, kad šie mūsų susitikimai – abipusiai naudingi“, – sakė S. Grinkevičius.

Diskusija aprėpė įvairiausias temas

Pasak Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių atstovybės vadovo, AB „Nordic Sugar Kėdainiai“ direktoriaus Dainiaus Cibulskio, lapkričio 6 dieną Kauno prekybos pramonės ir amatų rūmų Kėdainių atstovybės tarybos posėdyje aptarti klausimai, kuriais diskutuota su savivaldos atstovais.

Tad antradienio pokalbyje skambėjo temos: verslo ir darbo vietų pritraukimas; miesto vandens valymo įrengimai, jų pajėgumai ir perspektyvos; savivaldybės dotacijos gyventojams įsirengiant nuotekų tinklus; leidimų įrengti išorinę reklamą tvarka; specialių juostų dviračiams ir jų stovų įrengimas bei dviračių kelių plėtra; ar jaunesnėse klasėse būtinas privalomas ekonomikos kursas, padidinsiantis ekonominį jaunimo raštingumą; pasiūlymo Žemės ūkio ministerijai dėl žemės ūkio institucijos įkūrimo Akademijoje, kur suformuotas žemės ūkio žinių centras Lietuvoje (veikia Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro filialas Žemdirbystės institutas, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba, Dotnuvos  eksperimentinis žemės ūkis) teikimas; buvusio Kauno kolegijos J. Radvilos fakuleteto pastato perspektyvos; naujos statybos būstų statymas mieste; laisvalaikio zonų su kepsninėmis, suoliukais ir staliukais šeimoms įrengimas bei daugelis kitų.
Diskutuota ir naujomis laisvalaikio užimtumo temomis – ar Kėdainiuose reikia boulingo, modernaus sporto klubo ir sporto baro, o gal reikėtų pritraukti „McDonald’s“ ir „Hesburger“ užkandinių tinklus. Aptartas neįprastų ir originalių traukos centrų, kurių nėra kituose šalies miestuose, įrengimas.

Sudarys darbo grupę

Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių atstovybės vadovas D. Cibulskis pabrėžė, kad verslininkams visada malonu ir naudinga susitikti su rajono vadovu ir savivaldybės atstovais ir kartu aptarti verslui ir kėdainiečiams rūpimus klausimus.

„Mums svarbu, kad verslui, kėdainiečiams ir turistams būtų geriau mūsų mieste. Tad šiandien ir peržiūrėjome tuos klausimus. Daug dėmesio skyrėme diskusijai, kaip pritraukti ir išlaikyti turistus mūsų mieste, kad jie Kėdainiuose užtruktų ilgiau nei porą valandų ir liktų nakvynei“, – sakė D. Cibulskis.

Todėl svarbiausiu šio susitikimo rezultatu galima būtų įvardinti darbo grupės sudarymo klausimą. Į ją būtų įtraukti savivaldybės administracijos darbuotojai, istorikai, muziejininkai, viešbučių ir maitinimo bei kitų įstaigų, susijusių su turizmo paslaugų teikimu, atstovai.

Kėdainių rajono savivaldybės inf.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.