Džiugi naujiena visiems, dažnai keliaujantiems į sostinę ir iš jos. AB „Lietuvos geležinkeliai“ nuo praėjusio penktadienio keleivius pradėjo vežti nauju maršrutu Vilnius–Šiauliai–Vilnius. Traukinys stos ir Kėdainiuose. Iki tol traukiniu iš Kėdainių pasiekti Vilnių buvo galima tik važiuojant maršrutu Vilnius–Klaipėda. 

Štai tokiu dyzeliniu traukiniu penktadieniais ir sekmadieniais iš Kėdainių jau galima greitai ir komfortiškai pasiekti Vilnių, Šiaulius.

Štai tokiu dyzeliniu traukiniu penktadieniais ir sekmadieniais iš Kėdainių jau galima greitai ir komfortiškai pasiekti Vilnių, Šiaulius.

Pasak Vidmanto Gudo, „Lietuvos geležinkelių“ atstovo, šis maršrutas atidarytas dėl greitojo traukinio Vilnius – Klaipėda populiarumo. „Šis maršrutas kasmet perveža apie pusę milijono keleivių. Ypač dideli srautai būna savaitgalių ir švenčių dienomis, todėl dažnai vagonai būna sausakimši, pilni žmonių. Mes, atsižvelgdami į tai, kad mūsų turimi vagonai jau nebe pirmos jaunystės, negalime daryti didesnių sąstatų. Todėl norėdami išskaidyti šiuos gan didelius srautus sukūrėme dar vieną maršrutą – nuo Vilniaus iki Šiaulių“, – sakė pašnekovas.
Naujasis traukinys važiuos tik dvi dienas per savaitę – penktadieniais ir sekmadieniais. Traukinys sustos Jonavoje, Kėdainiuose bei Radviliškyje. Iš Kėdainių į Vilnių traukinys išvyks 18:23. Kelionė tarp Vilniaus ir Kėdainių truks maždaug pusantros valandos ir kainuos tiek pat, kiek ir traukiniu, vykstančiu Vilnius – Klaipėda, t.y. 22,20  Lt. Iš Kėdainių geležinkelio stoties Šiaulių link traukinys pajudės 15:48. Kelionė truks apie vieną valandą, kelionė kainuos 15,90 Lt. Visus tvarkaraščius galima rasti „Lietuvos geležinkelių“ internetinėje svetainėje www.litrail.lt

Kelionė bus komfortiškesnė
Maršrutas bus ypač patogus studentams – besimokantis aukštosiose mokyklose jaunimas yra gausiausia keleivių grupė savaitgaliais, todėl bene daugiausiai į jų pageidavimus ir buvo atsižvelgta dėliojant maršruto išvykimo, atvykimo laikus. Visos kelionės metu maršrute keleivius lydės palydovai, bus galima įsigyti gaiviųjų gėrimų, kavos, konditerijos gaminių.
Numatyta, kad keleivius veš 140 sėdimų vietų dyzelinis traukinys 630 M, pagamintas Lenkijos įmonėje „PESA Bydgoszcz“. Šis traukinys sudarytas iš dviejų vagonų su tarp jų esančia atvira perėja. Jis ekonomiškesnis ir komfortiškesnis, su patogesnėmis sėdynėmis, pritaikytomis ilgesnėms kelionėms, išvysto 140 km/val. važiavimo greitį.

Tarpinėse stotyse nestos
Paklaustas, ar „Lietuvos geležinkeliai“ neplanuoja paleisti maršruto, kuris stotų ir mažesnėse tarpinėse stotelėse, V. Gudas sakė, kad artimiausiu metu to neplanuojama, tačiau neatmetė galimybės, kad ateityje toks maršrutas galėtų būti sukurtas. „Kiekvienas sustojimas tarpinėje stotelėje kelionę traukiniu pailgina apie 5 – 10 minučių. Tad keliaujančiam nuo pradinės iki galutinės stotelės kelionė gali prailgti net iki valandos“, – pabrėžė jis ir pridūrė, kad bus analizuojama, kaip užsipildo šis naujasis maršrutas, ir tik vėliau bus planuojami kiti papildomi keleivių pavežimo traukiniais variantai.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.