Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Andrius Eidimtas kartu su Stasiu Okunevičiumi, savivaldybės civilinės saugos specialistu, stažavosi Svalovo mieste (Švedija), kur sėmėsi patirties iš šiame mieste priešgaisrinėje tarnyboje dirbančių pareigūnų.

„Susitikimų metu ne tik daug diskutavome, bet ir turėjome galimybę dalyvauti dvejose pratybose: automobilio avarijos likvidavimo darbų ir gaisro gesinimo srityje. Pratybų metu buvo kreipiamas itin didelis dėmesys saugos užtikrinimui ne tik nukentėjusiajam, bet ir patiems ugniagesiams. Pastebėjome glaudžią priešgaisrinės tarnybos ir medikų sąveiką. Tai – labai draugiškas kolektyvas, suprantantis kasdienių bėdų prasmę“, – pasakojo viršininkas. Taip pat buvo pristatyta ir švedų ugniagesių naudojama technika gaisrų gesinimo, gelbėjimo darbams atlikti.

Susitikimų metu švedų ugniagesiai dalinosi savo patirtimi, pasakojo apie vykdytus gelbėjimo darbus, tarnybos kūrimosi istoriją. Švedijoje labai akcentuojama ir savanorystės idėja.

„Kiekvienam žmogui turėtų būti noras padėti kitam ištikus nelaimei. Šis pareigos jausmas turėtų būti gyvas kiekviename iš mūsų“, – pažymėjo A. Eidimtas.

Pašnekovas teigė, kad įgyta patirtis ir žinios Švedijoje neabejotinai bus pritaikomos ir Kėdainių priešgaisrinėje tarnyboje.

„Darbo metodika, kuri yra taikoma Svalovo mieste, gali būti pritaikoma ir pas mus. Pavyzdžiui, vykstant treniruotėms, ne taip atidžiai yra vertinama kiekvieno žmogaus funkcija, jos galėtų būti labiau išplėstos. Tad mes artimiausiu metu matytus pavyzdžius pritaikysime savų treniruočių metu“, – kalbėjo Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas A. Eidimtas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.