Tik atėjus Trijų karalių šventei, po kurios gyventojai tradiciškai atsisveikina su kalėdinėmis eglutėmis, komunalines paslaugas teikianti įmonė UAB „Skongalis“ jas pradeda rinkti iš gyventojų. Pasak Albino Počiulpo, bendrovės vadovo, šiais metais žaliaskarių surinkta penkios tonos. 

Nors ir buvo prašomi, kėdainiečiai eglutes daugiausiai metė ne į specialius žaliosioms atliekoms skirtus konteinerius, bet  palikdavo prie buitinėms reikmėms skirtų konteinerių.

Nors ir buvo prašomi, kėdainiečiai eglutes daugiausiai metė ne į specialius žaliosioms atliekoms skirtus konteinerius, bet palikdavo prie buitinėms reikmėms skirtų konteinerių.

Gyventojai visą savaitę buvo raginami atsisveikinti su eglutėmis garbingai. Tam visame mieste buvo išdėstyti specialūs žaliosioms atliekoms skirti konteineriai, į kuriuos mesti eglutes ir buvo kviečiami kėdainiečiai. Deja, pasak „Skongalio“ vadovo, šios įmonės darbuotojai daugiausiai eglučių surinko ne iš šių konteinerių, bet prie buitinėms reikmėms skirtų konteinerių iš atsitiktinių vietų, pašalių ir pakampių. „Darbuotojai rinko eglutes ir prie bendro naudojimo konteinerių, kad jos nesimėtytų bet kur, o miestas atrodytų tvarkingai“, – pažymėjo A. Počiulpas.
Visos per praėjusią savaitę surinktos eglaitės bei jų šakos bus susmulkintos ir sudegintos katilinėje kaip biokuras – eglutės, džiuginusios šeimas kalėdinių švenčių laikotarpiu, vėlgi bus panaudotos namų šilumai. Šįkart – tiesiogiai. Nors eglutės kaip prakura ir nėra labai mėgiamos dėl savo sakingumo, sumaišytos su kitu kuru neturėtų sukelti daug nepatogumų kūrikams.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.