Pelėdnagių seniūnijos bendruomenės turi gražią tradiciją – sudorojus derlių susirinkti į senjorų šventę, kurioje įvertina savo krašto šeimininkių gebėjimus. 

Labūnaviškė Jurgita į šventę atsinešė duonos pyragą, o pelėdnagiškė Jadvyga – sveikuoliškų keptų obuolių bombas.

Labūnaviškė Jurgita į šventę atsinešė duonos pyragą, o pelėdnagiškė Jadvyga – sveikuoliškų keptų obuolių bombas.

Šiųmetėje šventėje dalyvavo Paobelio, Nociūnų, Labūnavos ir Pelėdnagių kaimų atstovai.
„Mūsų žmonės aktyvūs, sumanūs ir darbšūs. Smagu, kad jie gyvena ne vien darbais, bet nori ir atsikvėpti po jų. Tik pažiūrėkit, kaip seniūnijos salė pildosi. Vadinasi, renginys reikalingas“, – sakė Pelėdnagių seniūnas Valentinas Tamulis.
Į šventę seniūnijos gyventojai rinkosi ne tuščiomis. „Visi esame šiokie tokie ūkininkai: kas dirba daugiau žemės, kas mažiau. Savo reikmėms užsiauginame įvairių sodo ir daržo gėrybių. Tad rudenį pats laikas aptarti derlių ir pasidžiaugti jo rezultatais“, – sakė šventės dalyviai.
Jau tradicija tapo, kad iš rudens prijuostės byrantys lapai Pelėdnagių seniūnijos šeimininkėms atneša įvairių išbandymų. Šįkart jos buvo pakviestos varžytis mišrainių, desertų ir puokščių konkurse. Renginio iniciatorė Daiva Urbonienė pastebėjo, kad puokščių paroda – duoklė seniūnui: „Mes juokaujame, kad ši šventė vadinama vakariene su seniūnu. O kokia vakarienė be gražiai papuošto stalo. Kadangi mūsų seniūnas Valentinas ne tik rajone, bet ir visoje šalyje žinomas kaip grožio puoselėtojas, tai moterys specialiai jam prikūrė nuostabių rudeniškų kompozicijų.“
O kūrybiškumo ir darbštumo moterims tikrai netrūksta. Tą jos įrodė savo patiekalais. Labūnaviškė Jurgita Vaitiekūnienė atvyko su savo mėgiamu duonos pyragu. „Paprastos juodos duonos riekes paruoškite kaip torto papločius sudėti ir jas pertepkite įvairiais kremais. Aš juos ruošiu iš varškės ir žalumynų, kitam renkuosi sūrį ir česnakus, trečiam imu tuno ir petražolių užtepą. Viską sutepus ir papuošus, turime nuostabiai gardų patiekalą“, – sakė išradingoji labūnaviškė.
Pelėdnagiškė Jadvyga Jeneliūnienė šventei prikepė obuolių. Moteris juos išskuobė ir iškepė vidun pridėjusi plakto kiaušinio baltymo su cukrumi bei spanguolėmis. Obuoliukus ji papuošė šaldytomis mėlynėmis ir iš daržo parsineštomis vėlyvosiomis avietėmis. „Paragaukite, labai gardu. O specialistai sako, kad senjorams keptus obuolius valgyti net sveikiau negu žalius“, – ragino pelėdnagiškė Jadvyga.
Paobeliškės Zita ir Jadvyga suskubo pasidalinti obuolių pyrago receptu. Jo tešlai reikia 3 stiklinių miltų, po 200 gramų sviesto ir grietinės, pusės stiklinės citrinos sultimis parūgštinto vandens. Rankomis išminkius tešlą reikia atšaldyti ir padalyti į dvi dalis. Vieną patiesti ant kepimui paruoštos skardos. Ant jos sudėti skiltelėmis supjaustytus obuolius, kuriuos privalu pabarstyti cukrumi ir cinamonu. Tada iškočioti ir ant obuolių užkloti likusią tešlą. Iškepusį pyragą galima pagardinti grietinėlės ir cukraus padažu arba valgyti vieną.
Visos šeimininkės sulaukė pagyrimų ir dovanų. Renginio rėmėja Silvija Vaitkevičienė paobeliškietes apdovanojo už estetiškumą ir subtilumą, nociūniškės pagerbtos už originalumą, pelėdnagiškės – už sveikuoliškumą, o labūnaviškės už išradingumą ir meniškumą.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.