Savivaldybės meras Saulius Grinkevičius gavo iš Amiro Maimono, Izraelio ambasadoriaus Lietuvoje, padėką už indėlį į stiprėjančią Lietuvos ir Izraelio draugystę ir kartu vykdomus projektus.

„Jaunųjų izraeliečių ambasadorių vizitas Lietuvoje neseniai pasibaigė, tad norėčiau asmeniškai Jums padėkoti už Jūsų indėlį į projekto sėkmę. Mūsų tikslas buvo supažindinti Izraelio vidurinės mokyklos mokinius su Lietuva kiek įmanoma daugiau per gan trumpą mūsų viešnagės laiką. Labai šiltai ir nuoširdžiai priimti, įgyvendinome kelionės programą daug plačiau, nei mes galėjome ir įsivaizduoti. Aš labai vertinu Jūsų pastangas ir laiką, praleistą su delegacija. Jūsų buvimas drauge papildė ir išryškimo ypač teigiamus atsiliepimus apie Lietuvą ir jos žmones. Vaikai tarsi tapo neoficialiais, bet labai nuoširdžiais Lietuvos Izraelyje ambasadoriais ir aš neabejoju, kad šias naujas pažintis ir nepamirštamus potyrius jie laikys atmintyje daug metų. Brangus Mere Sauliau Grinkevičiau, širdingai dėkoju Jums! Būsiu laimingas ir toliau kartu su Jumis tiesdamas tiltus tarp augančios Lietuvos ir Izraelio draugystės“, − rašė padėkos rašte ambasadorius Amiras Maimonas.

Izraelio ambasados Lietuvoje iniciatyva, šių metų pradžioje 40 Lietuvos moksleivių iš 5 savivaldybių vyko į Izraelį, taip nutiesiant draugystės ir bendrystės tiltą tarp dviejų šalių. Kaip tęsinys šio gražaus bendradarbiavimo spalio pradžioje įvyko jaunųjų Izraelio ambasadorių vizitas Kėdainiuose.

Rajono vadovas Saulius Grinkevičius susitiko su jaunaisiais Izraelio ambasadoriais, pristatė Kėdainius, miesto istoriją ir kultūrą, pabrėžė krašto išskirtinumą, taip pat įteikė atminimo dovanas. Jaunieji ambasadoriai taip pat lankėsi Šviesiojoje gimnazijoje ir Kėdainių krašto muziejuje.

„Praeitais metais mūsų savivaldybės moksleiviai lankėsi Izraelyje ir bendravo su jaunaisiais izraeliečiais, susipažino su jų kultūra. Džiugu, kad puoselėjame ryšius su Izraeliu. Todėl ypač esu dėkingas Izraelio ambasadoriui, kuris nuolat bendradarbiauja su mumis, teikia projektus. Tikiuosi, kad bendradarbiavimą tęsime toliau“, – kalbėjo S. Grinkevičius.

Su Izraelio valstybės nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Lietuvoje A. Maimonu savivaldybės meras Saulius Grinkevičius, mero pavaduotoja Olga Urbonienė yra susitikę Kėdainiuose jau ne vieną kartą. Aptartos bendrų projektų ir mokinių mainų programos galimybės, kalbėta apie bendradarbiavimo tarp Kėdainių rajono ir vienos iš Izraelio savivaldybių užmezgimą. Ypač A. Maimonas domisi žydų paveldu, tad lankėsi sinagogų komplekse, kuriame įsikūręs Daugiakultūris centras ir Dailės mokykla, holokausto aukų atminimo vietoje Daukšių kaime ir kt.

„Malonu lankyti kraštą, kuriame beveik 300 metų gyvavusi žydų bendruomenė garsėjo iškiliais rabinais, kurių globojamas Talmudą studijavo būsimasis Vilniaus Gaonas Elijahu. Labai džiaugiuosi šiuo vizitu, kuris man padarė didžiulį įspūdį. Kėdainiuose gerai prižiūrimas žydų tautos paveldas ir saugoma jų istorinė atmintis. Už tai dėkoju Kėdainių rajono savivaldybei ir šio krašto žmonėms už rūpestingą mūsų tautos atminties saugojimą. Kėdainiuose sutikti žmonės man paliko šiltų ir mielai bendraujančių žmonių įspūdį“, – taip yra sakęs A. Maimonas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.