Policijos komisariate registruojamų nusikaltimų suvestines atidžiau stebinčius žmones gali apimti neviltis – tiek pareigūnai, tiek žurnalistai jau keliolika metų perspėja apie telefoninių sukčių žabangas, o patiklių aukų vis tiek atsiranda.

Telephone_HandsetGruodžio 27-ąją, apie 20 valandą, tokių sukčių žabangoms neatsispyrė 87 metė kėdainietė. Senolė patikėjo jai į laidinį telefoną paskambinusiu vyriškiu, kuris pranešė apie sūnaus esą sukeltą avariją ir pareikalavo 600 litų žalai atlyginti.
Išsigandusi moteris pas ją netrukus atėjusiam jaunuoliui atidavė tiek, kiek turėjo – 400 litų. Ir tik tada paskambino pačiam sūnui. Šis, žinoma, jokios avarijos nebuvo padaręs.
Dėl tokio patiklumo sutrikę ir pareigūnai – jie jau turbūt keliasdešimtą kartą perspėja, kad policija niekad nereikalauja mokėti už padarytus nusikaltimus. O telefonu išvis jokių reikalų nesprendžia.

Aukos – viena po kitos
Gruodžio 24-ąją, apie 18 valandą, dar viena telefoninių sukčių auka tapo 67 metų kėdainietė. Ji į namus atėjusiai nepažįstamai merginai už tariamai anūkės sužalotą žmogų atidavė 200 litų ir auksinius dirbinius – du laikrodžius bei žiedą. Žala – 1,9 tūkst. litų.
Tegalime priminti, kad gruodžio 15-ąją ir 16-ąją telefoninių sukčių aukomis buvo tapę dar trys kraštiečiai.
Gruodžio 16-ąją 84 metų kėdainietė už tariamai sūnaus sukeltą eismo įvykį sukčiams atidavė 1000 litų.
Kita 81 metų kėdainietė už anūko tariamai sužalotą mergaitę telefoninius sukčius sušelpė net keturiais tūkstančiais litų.
O gruodžio 15-ąją 68 metų kėdainietė į laidinį telefoną paskambinusiam sukčiui atidavė 20 litų ir auksinius papuošalus – dvi grandinėles su pakabukais ir auskarų porą. Iš viso ši geraširdė patyrė daugiau kaip 2,2 tūkst. litų žalos.

Nusitaikė net į vaikus
Ypač įžūliai telefoniniai sukčiai elgėsi gruodžio 20-ąją – jų aukomis tapo Dotnuvos seniūnijoje gyvenančios šeimos vaikai.
Aferistai vaikams pranešė, kad reikia padėti esą nelaimę patyrusiai mamai, ir paliepė surinkti vertingesnius daiktus bei atnešti juos prie parduotuvės.
Vieni namuose buvę vaikai išsigandę pakluso ir prie Dotnuvos miestelio parduotuvės laukusiam vyriškiui atidavė į mokyklinius krepšius sudėtus nešiojamąjį bei žaidimų kompiuterius, mobiliojo ryšio telefoną, fotoaparatą, auksinius bei sidabrinius papuošalus. Viso šio turto vertė – per 5 tūkst. litų.

Plinta dar vienas būdas
Pastaruoju metu ėmė plisti dar vienas sukčiavimo būdas – per internetu siūlomą prekybą.
Gruodžio 28-ąją apie tokią aferą pranešė septyniolikmetis kėdainietis: vaikinas už internetu siūlomas prekes avansu sumokėjo 330 litų, tačiau žadėtųjų daiktų negauna. O tariamasis jų pardavėjas dingo kaip į vandenį ir vengia bet kokio kontakto.
Gruodžio 22-ąją apie analogišką aferą policijai pranešė keturiasdešimtmetis kėdainietis. Šis vyriškis internete aptiko bendrovę, kuri skelbėsi parduodanti medžio gaminius, ir, sumanęs iš jos įsigyti 3 tonas pjuvenų granulių, į nurodytą sąskaitą pervedė beveik 1,4 tūkst. litų.
Pinigai buvo pervesti šių metų lapkričio 27-ąją, tačiau kėdainietis iki šiol jokių granulių nesulaukė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.