Aktyvia veikla, išskirtiniais renginiais, ypatinga aura garsėjantis Daugia­kultūris centras trečiadienį dar vienu išskirtiniu koncertu pradžiugino savo lankytojus. 15 metų veiklos sukaktį mininčio Kėdainių krašto muziejaus padalinio kolektyvas iškilmių nerengė – vietoje to dovanojo garsių džiazo improvizatorių koncertą.

Metai – gausūs renginių

„Per šiuos 15 veiklos metų pakvietėme kraštiečius į 326 koncertus, 179 parodas, o mus aplankė net daugiau kaip 121 tūkstantis lankytojų. Rekordiniais metais galime pavadinti 2016-uosius, nes per tuos metus apsilankė 10 266 žmonės, – įspūdingus skaičius pristatė Daugiakultūrio centro renginių organizatorė Danguolė Raudeliūnienė. – Džiugu, kad žmonės atranda mus per edukacines veiklas, parodas, koncertus, konferencijas, seminarus.“

15 metų sukaktį minintį Kėdainių krašto muziejaus padalinį – Daugiakultūrį centrą – sveikino bendrovės „Daumantai LT“ atstovė Jorūnė Liutkienė.

Kėdainių krašto muziejaus direktorius Rimantas Žirgulis prisiminė šio centro kūrimosi istoriją, prie kurios ir pats nemažai prisidėjo. Kultūrinės įstaigos įkūrimas buvusiame kulto pastate buvo nemažas iššūkis. Tokią idėją muziejaus vadovas sako parsivežęs iš Lenkijos, o mūsų šalyje tuo metu sinagogose apskritai nebuvo nieko daroma. „Tai sėkmingiausiai veikiantis mūsų skyrius, kuriame apsilanko daugiausia žmonių“, – sakė R. Žirgulis, tarp visų kitų Daugiakultūrio centro privalumų paminėdamas ir tai, kad šiame pastate – geriausia aura!

Ypatinga aura

Šį kartą šioje erdvėje džiazo improvizacijas trimitui ir mušamiesiems atliko svečias iš Danijos Kasper Tranberg ir perkusininkas Arkadijus Gotesmanas iš Vilniaus. „Muzika be rizikos neegzistuoja. Kai muzikantas nerizikuoja, muzika nėra įdomi. Kai prieš penkiolika metų šioje erdvėje pradėti rengti koncertai, tai irgi buvo rizikinga, nes sinagogose koncertų Lietuvoje niekas nerengė. Tačiau ši salė šilta, gyva, ji visiems atlikėjams pasakė „taip“, – atvirai ir jautriai šios erdvės šeimininkus ir lankytojus pasveikino kėdainiečiams jau puikiai pažįstamas muzikantas, kompozitorius A. Gotesmanas. Pasak jo, Daugiakultūris centras – ypatinga, pirmoji vieta Lietuvoje, kuri įrodė, kad paveldas valstybėje turi būti branginamas, ir kad kiekvienas pastatas gali spinduliuoti savo energiją.

Kultūrai – verslininkų parama

Šį koncertą, kaip ir kitus džiazo koncertus, rėmė bendrovė „Daumantai LT“. „Taip ir turi būti, nes kultūrą reikia remti. O mes žinome, kad koncertai čia vyksta ypatingi ir skanūs“, – šypsojosi įmonės atstovė Jorūnė Liutkienė, Daugiakultūrio centro kolektyvui įteikusi ir gardžių dovanų – įmonės produkcijos rinkinį.
Prieš renginį taip pat prisiminti ilgamečiai Daugiakultūriame centre vykusių klasikinės muzikos koncertų rėmėjai – bendrovė „Dotnuvos projektai“.

Linkėjo sėkmingos veiklos

Vienas ištikimiausių Daugiakultūrio centro lankytojų – Albertas Šilkaitis, žemės ūkio bendrovės „Vermena“ vadovas, penkiolika metų iš Truskavos atvykstantis į renginius. „Šiais laikais tie 25 kilometrai nėra daug, – šypsojosi vyriškis, prisipažinęs, kad domisi plačia muzikos palete – nuo klasikos iki džiazo. – Na, o tokiam geram, šviesiam Daugiakultūrio centro kolektyvui linkiu surengti kuo daugiau įdomių koncertų ir renginių, o svarbiausia – kad niekas negailėtų pinigų tiek centro veiklai, tiek šiam reprezentaciniam statiniui.“
Pašnekovas, kaip ir kiti sveikinimo žodžius tarę svečiai, sutartinai linkėjo, kad kuo greičiau būtų sulopytos Daugiakultūrio centro lubos. Prieš penkiolika metų baigtam restauruoti pastatui vėl reikia remonto, ir ne tik lubų, nuo kurių ėmė byrėti tinkas, bet ir sienų bei kitų dalių.

Panašios naujienos