Praėjusią savaitę posėdžiavusi rajono saugaus eismo komisija daugiausia diskusijų turėjo dėl mūsų krašte laisvėje gyvenančių stumbrų. 

Pernai pavasarį miesto prieigas aplankę stumbrai pasidalijo į dvi bandas ir dabar sukiojasi netoli kelio „Via Baltica“.

Problemą iškėlė aplinkosaugininkai, pastebėję, kad netoli kelio „Via Baltica“ sukiojasi dvi maždaug po penkiolika gyvūnų bandos.
„Viena banda yra susispietusi gana nedideliame plote. Be to, ūkininkas Rimantas Žebarauskas saugodamas savo laukus nuo žvėrių niokojimo juos aptvėrė, tad stumbrai vis vaikštinėja ieškodami maisto. Kita banda sukiojasi kiek didesniame plote, tačiau taip pat netoli intensyvaus „Via Baltica“ kelio. Turime galvoti, ką daryti, nes iki skaudžios nelaimės trūksta labai nedaug. Visi gerai mename skaudžią avariją Panevėžio rajone, kai stumbrai išbėgo į kelią ir tada nukentėjo ne tik žmonės, bet ir žuvo trys žvėrys. Turime ieškoti išeities, nes po incidento kažką keisti bus vėlu“, – sakė Kėdainių rajono aplinkos apsaugos agentūros vyriausiasis specialistas Alfonsas Čeida.
Aplinkosaugininko teigimu, kelio ruožas, kuriame pavojų kelia stumbrai, nėra didelis. „Tikimybė, kad stumbrai kirs kelią tikrai labai didelė. Jie gali tai daryti ne kartą. Reikia žinoti, kad net tvoros įrengimas pakelėje problemos neišspręs, nes stumbrai per lengvą tvorą pereis kiaurai, nebent ji būtų labai tvirta. Turime rasti sprendimą, kaip perspėti apie galimą pavojų vairuotojus“, – sakė A. Čeida.
Kelininkai pastebėjo, kad minėtame kelio „Via Baltica“ ruože yra pastatyti ženklai įspėjantys apie laukinių žvėrių kaimynystę ir jų galimą išbėgimą į kelią. „Apie žvėris įspėjantys ženklai toje vietoje pastatyti. Tad natūraliai kyla klausimas, ką dar galime padaryti. Puikiai žinome, kad tas kelias labai intensyvus. Jo neuždarysi, kad pervarytum tuos žvėris. Turime ieškoti būdų, kaip išvengti nelaimės“, – sakė „Kauno regiono kelių“ Kėdainių kelių tarnybos inžinierius Tomas Glebavičius.
Kadangi pats geriausias būdas būtų bent jau riboti greitį, tai komisijos pirmininkas Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius Ovidijus Kačiulis pasakė, kad jau artimiausiu metu Kelių direkcijai bus išsiųstas raštas rasti galimybę pavojingoje kelio „Via Baltica“ atkarpoje pastatyti greitį ribojančius ženklus.
Tame pačiame posėdyje dar nuspręsta Šėtos gatvėje ties posūkiu įrengti apie tai įspėjančius ženklus. Be to, Josvainiuose, Ariogalos gatvėje bus, įrengti sunkiasvorio transporto eismą draudžiantys ženklai.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.