„Vaikų užimtumas vasarą – aktuali problema. Dar kartą tuo įsitikinome jau ankstyvą pavasarį, kai tėvai ėmė skambinti ir klausinėti, ar šįmet pradinukams rengsime stovyklą. Teko pažadėti: juk kai yra poreikis, atsiranda ir pasiūla“, – sakė Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos fakulteto dekanė Jolanta Bareikienė.

Iš viso šią vasarą ,,Nuotykių akademijoje“ ilsėsis šimtas jaunųjų krašto piliečių.

Iš viso šią vasarą ,,Nuotykių akademijoje“ ilsėsis šimtas jaunųjų krašto piliečių.

Dekanė taip kalbėjo ne šiaip sau, o per pradinukams skirtos vasaros stovyklos „Nuotykių akademija“ fakultete atidarymą. Vadinasi, jos vadovaujama įstaiga mažaisiais rajono piliečiais jau rūpinasi ir šią vasarą.

Nereikėjo net reklamos
,,Parengėme turiningas programas: pakaks ir veiklos, ir pažinčių, ir atradimų. Matyt, mumis jau pasitikima, nes stovyklai net reklamos nereikėjo: visos vietos buvo kaipmat užpildytos“, – džiaugėsi ,,Nuotykių akademijos“ vadovė Edita Dulkinienė.
Viena diena stovykloje kainuoja 30 litų. Šių pinigų pakanka ir pramogoms, ir maitinimui.
Į stovyklą priimami vaikai, lankantys nuo pirmosios iki penktosios bendrojo lavinimo mokyklų klases. Fakultete jie laukiami aštuntą ryto ir užimami iki 17 valandos.
Iš viso stovykloje šią vasarą pailsės šimtas vaikų – kiekvienas po dešimt dienų. Su jais nuolat dirbs po du savanorius dėstytojus ir septynis studentus.
,,Šis projektas – puiki praktika studentams, o ir pačios vadovės patiria gerų pokyčių.
Juk esame pratę dirbti su suaugusiaisiais, o dabar tenka rūpintis vaikais. Turime pasitelkti daugiau kantrybės ir išmonės“, – sakė J. Bareikienė.

„Nuotykių akademijoje“ pramogos tęsiasi nuo ryto iki vakaro.

„Nuotykių akademijoje“ pramogos tęsiasi nuo ryto iki vakaro.

Parėmė savivaldybė
Penktokė Agota kolegijoje stovyklauja jau antri metai iš eilės: „Pernai buvo labai smagu, tad šįmet vėl norėjau bendrauti su studentais. Jie linksmi, nuolat prigalvoja visokių įdomybių.“
Stovyklai J. Radvilos fakultete savivaldybė skyrė 4000 litų paramos. Už juos ilsėtis pakviesta 10 vaikų iš mažas pajamas gaunančių šeimų.
Iš viso rajono savivaldybė vaikų užimtumui per šią vasarą skyrė 50 tūkst. litų. Jie išdalinti 21 programai.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.