Įkurtuvės rajono kaimuose kraštiečius suburia viena po kitos, o svečiai į jas vos spėja važiuoti. Įgyvendinant Vietos veiklos grupės parengtą strategiją kaimų bendruomenės parengė 77 projektus. Keturiasdešimt iš jų jau užbaigta.

Kampų bendruomenės aikštyno atidarymą paskelbė simbolinės juostelės perkirpimas. Ši garbė teko S. Grinkevičiui, A. Vaidotienei, D. Adomaitienei ir rajono vicemerei Nijolei Naujokienei.

Kampų bendruomenės aikštyno atidarymą paskelbė simbolinės juostelės perkirpimas. Ši garbė teko S. Grinkevičiui, A. Vaidotienei, D. Adomaitienei ir rajono vicemerei Nijolei Naujokienei.

Per pastaruosius metus kaimai tapo turtingesni, gražesni ir veiklesni.

Kiekvienas darė tai, ką norėjo
„Pagal gyventojų pasiūlymus ir pageidavimus parengėme strategiją. Ją sėkmingai įgyvendiname. Vieni kaimai suskubo įsirengti bendruomenių namus, kiti – ėmėsi tvarkyti viešąsias erdves, treti – rado minčių net verslams. Džiugu, jog dauguma sumanymų pavyko įgyvendinti. Kadangi projektų įgyvendinimo laikas eina į pabaigą, tai šiuo metu įkurtuvių pasipylė tarsi grybų po lietaus. Kaskart, nuvažiavusi į namų ar aikštelių atidarymą, matau džiugius vietos gyventojų veidus – žmonės laimingi, kad nesijaučia pamiršti, kad gali daryti tai, kas jiems atrodo svarbiausia“, – po įkurtuvių maratono sakė Kėdainių rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Aušra Vaidotienė.

Sūpynės niekada nebūna tuščios – Kampų jaunimas mėgsta jose pasisupti.

Sūpynės niekada nebūna tuščios – Kampų jaunimas mėgsta jose pasisupti.

Pelkę pavertė traukos centru
Vienerios įkurtuvės moteriai buvo itin svarbios ir ypatingos – jos vyko pirmininkės kaime Kampuose. Kampų bendruomenė nutarė pasinaudojusi europietiškąja parama įsirengti sporto aikštelę ir poilsio zoną. „Ilgai su gyventojais diskutavome, ko mums labiausiai reikia. Turime veiklių žmonių, yra nemažai jaunimo, kuris nori judėti, tad gavome pasiūlymą įrengti aikštelę. Dauguma kampiečių tam pritarė. O poilsio zonoje atsirado ir pavėsinė, ir estrada, ir sūpynės. Esame laimingi, kad užpelkėjusi kaimo vieta tapo traukos centru“, – sakė Kampų bendruomenės pirmininkė Deimantė Adomaitienė.
Kampuose gyvena apie 100 žmonių, maždaug ketvirtadalis iš jų – jauni. Tad nenuostabu, kad jų poreikiai užima svarbią kaimo gyvenimo vietą.
„Galime tik pasidžiaugti, kad kaimas jaučiasi gyvas. Turime net keletą tradicinių švenčių. Dabar galėsime jas švęsti poilsio zonoje. Nebebus gėda ir svečių pasikviesti, juk seniau glausdavomės ar kurio nors nario sodyboje, ar paupyje. Jau dabar kalbame, kaip rinksimės į vakarones, popietes, koncertus, vaikams rengsime varžybas. Tuščia, bent jau tada, kai nelyja lietus, niekada nebūna ir nebus“, – džiaugėsi D. Adomaitienė.

Vikaičių aikštyną jau pirmąją dieną po oficialaus atidarymo išbandė apie 250 sportininkų mėgėjų.

Vikaičių aikštyną jau pirmąją dieną po oficialaus atidarymo išbandė apie 250 sportininkų mėgėjų.

Dirba kaip sau
Vietos veiklos grupės valdybos narys verslininkas Saulius Grinkevičius aplankęs kampiečius jiems negailėjo pagyrų už iniciatyvumą ir taupumą: „Su šiuo kaimu draugauju gana seniai. Kai tekdavo atvažiuoti ir vidury gyvenvietės matyti pelę, ne kartą pagalvodavau, jog tai didžiulis kaimo skaudulys. Net sunku patikėti, kad jis „išgydytas“ – atsirado nuostabi aikštelė. Projektui įgyvendinti panaudota apie 140 tūkstančių litų. Už tokią sumą kampiečiai padarė labai daug. Vadinasi, darbai vykdyti šeimininkiškai, reikliai ir ūkiškai. Kampų bendruomenė yra puikus pavyzdys kitiems.“
Kampų bendruomenė turi ir kitų planų. Kadangi jai priklauso didelis plotas žemės, tai galvojame jį apželdinti ir kurti bei statyti tai, ko pageidaus gyventojai.

Atidarymo šventei Žanetea Šaltienė iš vyro pagautos žuvies išvirė didelį puodą žuvienės.

Atidarymo šventei Žanetea Šaltienė iš vyro pagautos žuvies išvirė didelį puodą žuvienės.

Vikaičiuose – spartakiada
Vikaičių kaimo bendruomenė taip pat įsirengė sporto aikštelę bei poilsio zoną. Projekto pristatymo proga vikaitiškiai surengė spartakiadą, kuri pranoko visus organizatorių lūkesčius. „Mūsų kaime netrūksta sportuojančių žmonių. Kadangi bendruomenės centrą turime, tai nutarėme sutvarkyti jo aplinką. Sporto aikštynas ir pavėsinė buvo tai, ko labiausiai norėjome. Džiugu, kad viską pasidarėme ir dabar jau galime mėgautis projekto vaisiais“, – sakė Vikaičių bendruomenės pirmininkė Rita Kvilienė.
Aikštyno atidarymui skirtoje spartakiadoje vikaitiškiai surengė futbolo, krepšinio, virvės traukimo, dvipūdės kilnojimo ir šaškių varžybas. Jose jėgas išbandė apie 250 mėgėjų ne tik iš Kėdainių, bet ir iš Radviliškio bei Panevėžio rajonų. „Smagu, kad turime daug draugų, kurie nori mus aplankyti, pasidžiaugti mūsų sumanymais ir kartu pasivaržyti. Kadangi ši spartakiada pranoko visus lūkesčius, tai galvojame ją padaryti tradicine seniūnijos sporto švente“, – sakė R. Kvilienė.
Be šių dviejų kaimų, pastarosiomis dienomis įkurtuves šventė Okainių, Vainotiškių, Miegėnų, Šėtos kaimų bendruomenės.

Pavėsinė

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.