Atokaus Paaluonio kaimo bendruomenė stengiasi paįvairinti visų savo narių kasdienybę. Pirmąjį vasaros mėnesį kaimo vaikai pramogavo penkių dienų stovykloje. 

Virginija Šilkaitienė paaluoniškius mokė įvairių rankdarbių.

Virginija Šilkaitienė paaluoniškius mokė įvairių rankdarbių.

Paaluonio bendruomenės pirmininkė Bronislava Falentinienė džiaugiasi, kad trečią kartą iš eilės pavyko parašyti tokius projektus, kad gavo finansavimą stovykloms: „Vaikai labai nori turiningo užimtumo. Jų svajonės ir norai niekuo nesiskiria nuo miestiečių. Dvejus metus stovyklavome skautų stovykloje, o šįkart surengėme visai kitokį poilsį. Pasikvietę juodkaimiškę mokytoją Virginiją Šilkaitienę su dukra Igne ilsėjomės kūrybinėje stovykloje. Mūsų vaikai visas dienas mokėsi įvairių rankdarbių, o vėliau dar važiuosime ir į pramoginę išvyką.“
V. Šilkaitienė mažuosius paaluoniškius mokė karpinių, siuvinėjimo, smėlio darbų, pynimo bei rišimo iš šiaudų. „Ypač noriai vaikai mezgė pirštais, kūrė sages. Smagu, kad mažieji neatsisakė darbelių baigti. Tad mes mokėmės ne tik kūrybiškumo, bet ir tvarkingumo, kruopštumo. Šiame kaime sutikau labai draugiškus vaikus ir jų mamas. Vyresnieji padėjo mažiukams, mažiukai retkarčiais talkino vyresniesiems. Penkias dienas aštuoniolika vaikų gyveno kaip viena didelė draugiška šeima“, – sakė rankdarbių vaikus mokiusi mokytoja V. Šilkaitienė.

Šįmet mažieji paaluoniškiai vietoj skautų stovyklos turėjo kitokių užsiėmimų.

Šįmet mažieji paaluoniškiai vietoj skautų stovyklos turėjo kitokių užsiėmimų.

Vaikams buvo suplanuota daugybė įvairių veiklų ir žaidimų, tačiau dėl nuolat lijusio lietaus kai kuriuos planus teko keisti. „Planavome piešinių ant asfalto konkursą, tačiau to nepadarėme, nes kiemas nuolat buvo šlapias. Dėl to visai nenuliūdome – surengėme piešinių ant popieriaus fiestą“, – sakė stovyklos vadovė.
Patys stovyklautojai pramogai baigiantis dėkojo jos sumanytojams ir vykdytojams. „Labai linksmai leidome laiką. Išmokome įvairių darbelių. Tai, ką čia pridariau, galėsiu panaudoti dovanoms. Labai norėtume, kad ir kitą vasarą nebūtume pamiršti“, – sakė paaluoniškė Vaida.
Tomas visiems stovyklos svečiams didžiuodamasis rodė paties nusipintą juostelę. Tokį darbelį berniukas iš visos grupės padarė tik vienas. „Turėjome labai šaunią vadovę, kuri mus mokė įvairių dalykų. Praleidau labai smagią savaitę. Įvairiai pramogaujame ir šiaip – turime vadovę, kuri kartu su mumis ruošia vaidinimus, koncertus. Tačiau čia laikas bėgo kitaip“, – sakė rankdarbiais susižavėjęs Tomas.
B. Falentinienė dėkojo visiems, kas padėjo surengti stovyklą – savivaldybei, kuri skyrė lėšų iš vaikų bei jaunimo užimtumo programos, ir rajono policijos pareigūnams, kurie nepatingėjo atvažiuoti ir vaikus pamokyti saugaus elgesio kelyje taisyklių.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.