Nors šiais metais pasikeitusi stojimo į šalies profesines mokyklas tvarka kiek neramina stojančiuosius, tačiau Kėdainių profesinio rengimo centro (KPRC) specialistai pabrėžia, kad nerimauti tikrai nėra jokių priežasčių. Nuo šiol popierinių prašymų profesinio rengimo įstaigai teikti jau negalima, juos reikės pateikti centralizuotai elektroniniu būdu (LAMA BPO informacinėje sistemoje).

Kėdainių profesinio rengimo centras kviečia mokytis darbo rinkoje paklausių ir reikalingų specialybių.

„Suprantu, kad naujoji stojimo tvarka gali sudaryti nemažai iššūkių ir problemų mokiniams, todėl Kėdainių profesinio rengimo centras visus stojančiuosius jau dabar kviečia atvykti pas mus ir gauti visą jiems reikalingą informaciją bei konsultacijas“, – sakė Kėdainių profesinio rengimo centro direktorius Dangiras Kačinskas.

Priėmimo komisija dirba darbo dienomis
Birželio 1-ąją prasidėjęs priėmimas į profesines mokyklas vykdomas per Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos sistemą bendram priėmimui organizuoti (LAMA BPO). Tad visi būsimieji Kėdainių profesinio rengimo centro mokiniai jau dabar kviečiami užsukti į mokyklos (Šėtos g. 105, Kėdainiai) 123 kabinetą. Čia mokyklos darbuotojai informuos, konsultuos ir padės užpildyti visus stojimui reikalingus dokumentus.
Priėmimo komisija dirba ir laukia visų norinčiųjų stoti į Kėdainių profesinio rengimo centrą darbo dienomis: pirmadieniais–ketvirtadieniais nuo 8 val. iki 16.20 val., penktadieniais nuo 8 iki 15.20 val. Pirmasis stojimo etapas tęsis iki rugpjūčio 18 dienos.
O tie, kurie patys nori pateikti prašymus mokytis, kaip tai padaryti visą informaciją gali rasti interneto svetainėje www.lamabpo.lt.

Mokytis tik tai, kas reikalinga
Kėdainių profesiniame rengimo centre galima pasirinkti mokytis dviejuose skyriuose: pramonės ir paslaugų bei transporto ir verslo. Nuo naujų mokslo metų rugsėjo mėnesio mokiniai galės mokytis kelių visiškai naujų modulinių profesinio mokymo programų. Tai higieninės kosmetikos kosmetologo ir kompiuterinės įrangos derintojo.

Kėdainių profesinio rengimo centre jau veikia specialus, trimatį vaizdą kuriantis aparatas.

Modulinė programa išskirtinė tuo, kad jos besimokantieji turės galimybę rinktis tik jiems įdomias ir reikalingas disciplinas.
Higieninės kosmetikos kosmetologas turės galimybę susipažinti su įvairiomis (negiluminėmis), paviršutinėmis veido procedūromis – tai veido kaukės, masažai, makiažai. Mokiniai praktikuosis su profesionalia ir grimuotojų pripažinta makiažo kosmetika „Atelier“. Naujausios mokymo programos mokiniai išmoks ir manikiūro bei pedikiūro paslapčių.
„Šios srities specialistų paklausa rinkoje visada yra didelė“, – pabrėžė KPRC direktorius.

Nuolat tobulinasi
Kita modulinė programa – kompiuterinės įrangos derintojo. Šį dalyką besimokantis mokinys įgis programavimo, interneto svetainių kūrimo žinių, taip pat mokės vykdyti kompiuterinių tinklų administravimą bei aptarnauti kompiuterines sistemas. Taip pat mokysis, kaip kurti reklamas bei teisingai suprogramuoti ir specialiu 3D aparatu padaryti trimatį vaizdą. Šis specialus aparatas jau yra atvežtas į mokymo centrą ir spėjo padaryti įspūdį tiek mokiniams, tiek ir mokytojams.


„Mūsų siūlomos specialybės yra reikalingos ir paklausios darbo rinkoje. Taip pat, po studijų gavę programos baigimo pažymėjimą, mokiniai gali pasinaudoti ir papildomomis galimybėmis


Naujosioms modulinėms mokymosi programoms yra įrengta visiškai nauja ir pažangi mokymosi bazė, o su mokiniais dirbs ir savo žiniomis dalinsis savo srities profesionalai.
„Centras gali pelnytai didžiuotis modernia ir pažangia mokymo baze. Nuolat investuojame ir į pedagogų mokymą. Ypač šiais metais daug centre dirbančių mokytojų vyko į stažuotes ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, kėlė savo kvalifikaciją įvairiuose seminaruose. Taigi net neabejoju, kad jaunuoliai bus paruošti itin profesionaliai, o baigę mokslus puikiai išmanys savo profesiją“, – užtikrintai kalbėjo D. Kačinskas.

Higieninės kosmetikos kosmetiko specialistų rengimui jau yra parengta naujausia ir pažangiausia mokymo bazė. Nuotraukoje – būsimosioms manikūrininkėms mokyti skirta bazė.

Visapusiškos galimybės
Modulinėmis tampa ir dar kelios mokymosi programos: tai tarptautinių pervežimų vairuotojo-ekspeditoriaus, apskaitininko-kasininko bei logisto-ekspeditoriaus. Į pastarąją specialybę iki šiol buvo galima stoti baigus 10 klasių, tačiau nuo šiemet – jau ir baigus 12 klasių (taip prisitaikant prie suaugusio žmogaus poreikių).
Kėdainių profesinio rengimo centre jaunuoliai gali pasirinkti ir daug kitų darbo rinkoje paklausių specialybių: suvirintojo, apdailininko, sukirpėjo-konstruktorius modeliuotojo, kirpėjo, virėjo, padavėjo-barmeno.
„Mūsų siūlomos specialybės yra reikalingos ir paklausios darbo rinkoje. Taip pat, po studijų gavę programos baigimo pažymėjimą, mokiniai gali pasinaudoti ir papildomomis galimybėmis – pavyzdžiui, mokiniai, baigę tarptautinių vežimų vairuotojo-ekspeditoriaus programą, gali išsilaikyti vadinamąjį 95 kodą. Taigi, orientuojamės į žmogų, kad kiekvienas pas mus besimokantis gautų kuo daugiau galimybių tobulėti“, – pabrėžė D. Kačinskas.

About The Author

Related Posts

One Response

  1. web svetainiu kurimas

    Net nežadant siet karjeros su svetainių kūrimu, išmokti labai naudinga. Manau, kad studentus turėtų išmokinti kuo daugiau ir įvairesnių dalykų, o ne koncentruotis į kelis.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.