Net 200 bėgimo entuziastų iš visos Lietuvos susirinko į Kėdainiuose vykusį 39-ąjį naujametį bėgimą. Nors lauke tuo metu spaudė net 20 laipsnių šaltis, bėgimo mylėtojai tikino, kad nėra prasto oro, yra tik blogas apsirengimas. Trasoje savo jėgas išbandė įvairaus amžiaus bėgikai: ir veteranai, ir mokiniai, o nugalėtojo titulą antrus metus iš eilės iškovojo kėdainietis! 

Net 200 bėgikų, atvykusių iš visos Lietuvos, nepabūgo 20 laipsnių šalčio temperatūros ir savo jėgas išbandė Kėdainių miesto gatvėse. (Roko Lukoševičiaus nuotr.).

Net 200 bėgikų, atvykusių iš visos Lietuvos, nepabūgo 20 laipsnių šalčio temperatūros ir savo jėgas išbandė Kėdainių miesto gatvėse. (Roko Lukoševičiaus nuotr.).

Šiuo naujamečiu bėgimu buvo duotas startas šiųmečiam Lietuvos bėgimo taurės sezonui. Nors lauke ir spaudė šaltis, bėgikai prieš startą neslėpė gerų emocijų ir ryžto išbandyti savo jėgas ekstremaliomis oro sąlygomis. Šiame bėgime startavo keturiolika kėdainiečių įvairiose amžiaus grupėse.

Šalčio nejautė
Bėgikai pagal pasirinkimą varžėsi dviejose distancijose – 5 km ir 10 km. 10 km distancijoje nugalėtojo titulą apgynė kėdainietis Tadas Pavolis. Lengvaatletis nuotolį įveikė per 36:18 min. Antras finišo liniją kirto Vytautas Gražys iš Paberžės (36:38 min.), trečią vietą užėmė panevėžietis Dainius Gorskis (37:16 min.). Po finišo etapo nugalėtojas sakė, kad bėgdamos trasoje šalčio nejautęs. „Visą distanciją bėgau šalia antrąją vietą užėmusio V. Gražio. Jo tempas nebuvo itin greitas, todėl bėgti buvo malonu. Pirmauti pradėjau likus vienam kilometrui iki finišo. Dar niekada nesu bėgęs tokiame šaltyje, todėl nusiteikiau, kad bus sunku“, – po bėgimo www.begimotaure.lt teigė T. Pavolis.
„Pirmą kilometrą jaučiau, kad šąla kojų pirštai, o toliau distancijoje šalta nebuvo. Manau, su apranga tinkamai pataikiau. Džiaugiuosi, kad pavyko laimėti antrąkart Kėdainiuose ir dar tokiame šaltyje. Esu patenkintas, kad šis tradicinis naujametis bėgimas ir vėl perkeltas į pagrindines miesto gatves. Trasa tikrai žymiai smagesnė“, – po bėgimo sakė T. Pavolis.
Moterų įskaitoje pergalę iškovojo praėjusių metų Lietuvos bėgimo taurės nugalėtoja vilnietė Nadežda Roždestvenskaja, kuri distanciją įveikė per 43:37 min. Antrąją vietą užėmė perspektyvi triatlonininkė panevėžietė Evelina Tomkevičiūtė (43:38 min.). Trečia finišo liniją kirto kaunietė Gitana Akmanavičiūtė (45:11 min.).

Veteranai iš Pasvalio naujamečiame Kėdainių bėgime dalyvauja jau kelis dešimtmečius iš eilės. „Nėra prasto oro, yra tik blogas apsirengimas“, – tikino bėgikai.

Veteranai iš Pasvalio naujamečiame Kėdainių bėgime dalyvauja jau kelis dešimtmečius iš eilės. „Nėra prasto oro, yra tik blogas apsirengimas“, – tikino bėgikai.

Šalčio nepabūgo nei veteranai, nei jaunuoliai
Naujamečiame Kėdainių bėgime varžėsi įvairaus amžiaus bėgikai. Į Kėdainius jau ne vienerius metus atvyksta ir veteranai iš Pasvalio. 62 metų bėgimo klubo „Vėtra“ vadovas Zenonas Balčiauskas tikino, kad spustelėjęs stiprus šaltis varžytis noro nė kiek neatšaldė.
„Į bėgimą kartu su kitais veteranais vykstame kiekvienais metais, tai tapo savotiška tradicija – Kėdainiuose esame bėgę gal jau 20 kartų. Nors lauke ir labai šalta, oro sąlygos mūsų nebaugina. Mes bėgiojame jau 30 metų, tad oras mums tapęs visiškai nesvarbus. Žymiai svarbiau tinkama apranga bei, žinoma, teigiamas nusiteikimas. Bėgiojant žiemą svarbu šiltai apsirengti bei tinkamai kvėpuoti. Tuomet savo sveikatai žalos nepadarysite. Mes, veteranai, bėgame ne tiek rezultatui, kiek olimpiniu principu. Tačiau seniau Kėdainių bėgime man ne kartą teko stovėti ant nugalėtojų pakylos“, – prieš bėgimo startą sakė Z. Balčiauskas.

Dvylikametė kėdainietė Skaistė (kairėje) viena jauniausių bėgimo dalyvių. Mergaitė savo amžiaus grupėje atbėgo trečia! (Roko Lukoševičiaus nuotr.).

Dvylikametė kėdainietė Skaistė (kairėje) viena jauniausių bėgimo dalyvių. Mergaitė savo amžiaus grupėje atbėgo trečia! (Roko Lukoševičiaus nuotr.).

Savo jėgas išbandė ir jaunuoliai. Dvylikametė kėdainietė, „Ryto“ progimanzijos šeštos klasės mokinė, Skaistė Jaškūnaitė savo amžiaus grupėje 5 kilometrų distancijoje atbėgo trečia, o tarp visų moterų – 23-čia. „Bėgioti man patinka, kol kas bėgu tik mokykloje. Trasoje lenkiu ir kai kuriuos berniukus. Didelis šaltis manęs neišgąsdino, pasiryžau bėgti, tam paskatino ir mama. Trasoje bėgdama šalčio visai nejaučiau, nesijaučiu ir labai pavargusi. Tiesa, daugiausiai jėgų pareikalavo paskutiniai metrai iki finišo“, – po apdovanojimų ceremonijos šypsojosi dvylikametė.
Jauniausias bėgimo dalyvis, sėkmingai pasiekęs finišą, buvo Panevėžio triatlono klubo dešimtmetis sportininkas Domas Prokopavičius, 5 km įveikęs per 24 min. 56 sek., vyriausias – septyniasdešimt dvejų metų bėgikas iš Kauno bėgimo klubo Romualdas Limantas, 10 km distanciją įveikęs per 1 val. 4 min. 30 sek.

Bėgikai pasiruošę gamtos iššūkiams
Viso bėgimo metu bėgikus lydėjo medikų automobilis, tačiau pagalbos niekam neprireikė. Pasak Kėdainių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorės Danguolės Avižiuvienės, bėgikai yra užsigrūdinę, tad tie, kurie pasiryžo dalyvauti bėgime, žino savo jėgas ir galimybes.
„Žmonės, kurie šiandien susirinko, bėgioja ne pirmą kartą ir yra pasiruošę gamtos iššūkiams. Tai ne pirmi metai, ir ne pirmos varžybos, kai yra šaltas oras. Bėgikams buvo palanku tai, kad nebuvo nei vėjo, nei lietaus. Džiugu, kad šiandien turėjau galimybę palaikyti visus, kurie yra už blaivią ir sveiką Lietuvą. Puiku, kad iš Kėdainių sveikos gyvensenos mintis sklinda po visą Lietuvą“, – sakė D. Avižiuvienė. Ji kartu su pagalbininkais visiems bėgikams dalino lipdukus „Už sveiką ir blaivią Lietuvą“.

Po bėgimo kai kurie dalyviai atrodė ir taip... (G. Misiaus nuotr.).

Po bėgimo kai kurie dalyviai atrodė ir taip… (G. Misiaus nuotr.).

Apdovanoti medaliais ir prizais
Pasak varžybų organizatoriaus, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Sporto ir turizmo skyriaus vedėjo Gedimino Misiaus, varžybos praėjo sklandžiai ir gerai.
„Nors saulė žeme ritinėjosi, bet buvo labai šalta. Džiaugiamės, kad susirinko nemažas būrys bėgikų iš visos Lietuvos kampelių – dalyvių geografija yra labai plati. Nebijodami didelio šalčio bėgikai atvyko iš Vilniaus, Kauno, Šiaulių, Panevėžio miestų bei Kėdainių, Raseinių, Vilniaus, Kauno, Pakruojo, Pasvalio, Panevėžio, Radviliškio, Šilutės, Kaišiadorių, Biržų, Jonavos, Ukmergės, Tauragės, rajonų. Šiais metais trasa persikėlė iš Vilainių į Kėdainius – grįžtame atgal, kur buvo varžomasi prieš 7 metus. Šį renginį organizuoja savivaldybės Sporto ir turizmo skyrius, padeda Kėdainių sporto centras, remia „Daumantai LT“, – sakė G. Misius.
Po bėgimo vyko geriausiųjų apdovanojimo ceremonija. Greičiausieji skirtingose distancijose bei skirtingose amžiaus grupėse buvo apdovanoti medaliais, taurėmis bei „Daumantai LT“ įsteigtomis dovanomis. Visi dalyviai buvo apdovanoti atminimo medaliais, o po bėgimo galėjo atsigaivinti arbata, apsilankyti „Aušros“ progimnazijos baseine. Tiesa, varžybose nedalyvavo ėjikai – pasitarus su treneriu Robertu Kaseliu buvo nutarta ėjimo varžybų neorganizuoti, mat jose būtų dalyvavę patys mažiausieji amžiumi dalyviai.

Bėgo net 37 metus iš eilės
Naujametis bėgimas Kėdainiuose organizuojamas jau 39 kartą. Pasak G. Misiaus, garsus bėgikas Jonas Grigas, kilęs iš Josvainių miestelio, prieš kelis dešimtmečius buvo Vilniaus kalėdinio bėgimo iniciatorius. Tad jis pasiūlęs metus užbaigti kalėdiniu bėgimu Vilniuje, o naujus metus pradėti bėgimu Kėdainiuose. „Tad jau 39 kartą naujus metus pasitinkame bėgdami. Iki šiol daugiausiai kartų – net 37 kartus – šiuose bėgimuose dalyvavo Gediminas Dovydaitis. Deja, pastaruosius kelerius metus į bėgimus jis nebeatvyksta. Per visus šiuos metus keitėsi distancijos, keitėsi ir dalyvių skaičius. Kartais jų susirinkdavo 30, 50, 80. Pernai buvo daugiau nei 300. Tačiau džiugu, kad bėgimas yra populiarus ir mėgstamas sportas“, – sakė G. Misius.
Varžybų organizatoriai, Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Sporto ir turizmo skyrius nuoširdžiai dėkoja LSU „Aušros“ progimnazijos administracijai ir progimnazijos darbuotojams, Kėdainių policijos komisariatui ir jų Kelių policijos tarnybai, Pirminės sveikatos priežiūros centrui ir Greitosios pagalbos medikams, renginio rėmėjams UAB „Daumantai LT“, asociacijai „Gėrnešys“ bei visam „Gėrnešio“ kolektyvui, puikiai paruošusiam starto finišo vietą ir sėkmingai fiksavusiam visus dalyvių parodytus rezultatus. Taip pat UAB „Pontem“ darbuotojams, Kėdainių sporto centro administracijai ir darbuotojams, Visuomenės sveikatos biuro administracijai ir darbuotojams, Povilui Neliupšiui ir jo mamai Ingridai, nepakartojamam renginio vedėjui Vytautui Mikaičiui ir renginio įgarsintojui Liudui Lapieniui, visiems teisėjams ir savanoriams.

Kitas bėgimas – Jonavoje
Šiemet Lietuvos bėgimo taurės nugalėtojų titulą gina panevėžietis Dainius Gorskis bei vilnietė Nadežda Roždestvenskaja.
Šių metų Lietuvos bėgimo taurės sezoną sudaro 13 etapų, artimiausias vyks kovo 11-ąją Jonavoje – tradicinis XXVII bėgimas „Obeliskas A. Kulviečiui – Jonava”.
Lietuvos bėgimo taurė – masiškiausia mėgėjams skirta bėgimo renginių serija, skirtinguose etapuose savo jėgas išbando beveik du tūkstančiai įvairaus amžiaus ir pajėgumo bėgikų.
Išsiskirdami dalyviai žadėjo būtinai kitais metais dalyvauti jau 40- ajame gražias tradicijas turinčiame renginyje Kėdainiuose, sakydami ne viso gero, o iki pasimatymo 2018 metais.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.