Ketvirtadienį Kėdainių profesinio rengimo centre vyko karjeros dienos, orientuotos į mokymo įstaigoje besimokančius apdailininkus. Visą dieną trukusiuose renginiuose būsimieji statybos darbų specialistai ne tik klausėsi paskaitų, bet ir išbandė savo jėgas šauniausių mūrininkų konkurse. 

Kėdainių profesinio rengimo centro apdailininkų profesijos mokiniams surengtos karjeros dienos. Jų metu dalis mokinių varžėsi ir šauniausio mūrininko konkurse.

Kėdainių profesinio rengimo centro apdailininkų profesijos mokiniams surengtos karjeros dienos. Jų metu dalis mokinių varžėsi ir šauniausio mūrininko konkurse.

Pasak Vidos Radavičienės, mokyklos profesijos mokytojos metodininkės, tokių karjeros dienų tikslas – motyvuoti mokinius pasirinktai profesijai, ugdyti karjeros ir komandinio darbo kompetencijas. Jai antrino ir laikinai einantis centro direktoriaus pareigas Steponas Navajauskas, teigdamas, kad protingas pasirinkimas šiandien gali garantuoti užtikrintą rytojų.

Darbo ieškoti netenka
Vis labiau atsigaunant statybų rinkai, apdailininko profesija yra viena paklausiausių Lietuvoje. Tokius specialistus ruošiantis profesinio rengimo centras nestokoja ir mokinių, norinčių mokytis šios specialybės. Šiuo metu yra suformuota ir grupė mokinių, turinčių specialiųjų poreikių, tačiau pasiryžusių tapti gerais apdailininkais. Pasak V. Radavičienės, mokykloje sudarytos visos sąlygos gauti pakankamai įgūdžių, čia gaunamos ne tik teorinės, bet ir praktinės žinios.
„Mokinių praktikai išnaudojamos ir mokyklos patalpos – jų pačių rankomis remontuojame mokyklą, taip pat įgūdžius tobuliname ir mokyklos dirbtuvėse. Taip pat aktyviai dalyvaujama ir įvairiuose tarptautiniuose konkursuose, kuriuose mūsų mokiniams ypač sekasi – užimame pirmąsias prizines vietas“, – kalbėjo V. Radavičienė.
Mokymo centro absolventai darbo ieško neilgai – pasirenka arba darbą Kėdainių statybos įmonėse, arba išvyksta į didžiuosius Lietuvos miestus, dažnas jų patraukia ir į užsienį.
„Žinome, kad visi praėjusių metų apdailininkai absolventai sėkmingai surado darbo vietas“, – kalbėjo mokytoja metodininkė.

Įsidarbina ir Lietuvoje, ir užsienyje
Pasak Kauno teritorinės darbo biržos Kėdainių skyriaus vyr. specialistės Zitos Dubosienės, per praėjusius metus darbo ieškojo 150 apdailininkų – visi jie norimą darbo vietą surado. „Galbūt kažkiek pasireiškia darbų sezoniškumas, apdailininkus mes greitai įdarbiname. Aišku, įdarbinami ir plataus profilio statybininkai, mūrininkai, tinkuotojai. Statybos sektorius – gana veiklus, mat prisideda ir namų renovacija, kuriai reikalingi pastatų apšiltinimo specialistai. Kėdainių darbo birža laukia profesinio rengimo centro absolventų, kuriems galėsime pasiūlyti laisvas darbo vietas“, – kalbėjo Z. Dubosienė.
Šiuo metu tai viena paklausiausių profesijų Lietuvoje, prognozuojama, kad tokia ji išliks ir artimiausioje perspektyvoje.

Išrinkti šauniausi mūrininkai  
Karjeros dienos metu su mokiniais susitiko darbdavių atstovai, su kuriais moksleiviai turėjo galimybę padiskutuoti, sužinoti plačiau apie darbo galimybes ir perspektyvas. Vėliau vyko viktorina „Parodyk savo profesines žinias“, kurios metu mokiniai demonstravo turimas teorines žinias. Be to, vykusio šauniausių mūrininkų konkurso metu rinktas geriausiai mūrijimo darbus atlikęs duetas. „Varžėsi keturios komandos po du mokinius. Vaikinai per porą valandų turėjo išmūryti statų kampą grandinine rišimo sistema“, – aiškino moteris.
Vaikinų triūsą ir galutinį rezultatą vertino mokytojų komisija. Jos sprendimu šių metų šauniausiais mūrininkais išrinkti Gerardas Kunickas bei Erikas Brigys. Antri liko Rimas Kursas ir Aidas Liužinas, treti – Modestas Šimkus ir Andrius Gaurilčikas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.