Kaip ir pernai taip ir šįmet kovo 19-ąją paskelbta, kad gyventojams, deklaruojantiems praėjusių metų pajamas ir turtą, Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) elektroninėje deklaravimo sistemoje (EDS) yra suformuotos preliminariosios gyventojų pajamų deklaracijos. 

I. Gasiūnienė siūlo deklaracijas pildyti nelaukiant paskutinių dienų.

I. Gasiūnienė siūlo deklaracijas pildyti nelaukiant paskutinių dienų.

Metines pajamų deklaracijas gyventojai turi pateikti iki gegužės 2 dienos. Patogiausia tai padaryti elektroniniu būdu, prisijungus prie EDS adresu https://deklaravimas.vmi.lt.
EDS gyventojai naudojasi ne tik teikdami deklaracijas VMI, bet ir deklaruodami pajamas „Sodrai“ ar viešuosius ir privačiuosius interesus Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai.

EDS sparčiai populiarėja
„Kaip ir kasmet preliminarių deklaracijų laukia gyventojai, norintys pasinaudoti Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lengvatomis bei susigrąžinti dalį praėjusiais metais patirtų išlaidų, individualią veiklą vykdantys, turtą ir pajamas dėl įvairių kitų priežasčių deklaruojantys mokesčių mokėtojai. Iš viso per dešimtmetį EDS vartotojų skaičius šalyje išaugo iki 1,6 mln. Praėjusiais metais Kauno apskrityje elektroniniu būdu pajamas deklaravo 98 procentų mokesčių mokėtojų, o 2004 metais už 2003 metų mokestinį laikotarpį – tik 9 procentai deklaracijų buvo elektroninės. Kėdainiečiai dar labiau pažangūs – per dešimtmetį elektroninių deklaracijų išaugo nuo 6 iki 99 procentų“, – sakė Kauno AVMI Rajonų mokesčių mokėtojų skyriaus vedėjo pavaduotoja Irena Gasiūnienė.
VMI specialistai sakė, kad EDS kasmet padeda sutaupyti per 40 mln. litų mokesčių mokėtojų lėšų, o gyventojai, užpildydami elektroninę deklaracijos versiją, užtrunka triskart mažiau laiko.
Kauno AVMI primena, kad deklaruoti pajamas ir sumokėti GPM privalo gyventojai, praėjusiais metais vykdę individualią veiklą, o politikai, tarnautojai, valstybės įstaigų ir įmonių vadovai bei kiti asmenys, išvardyti Lietuvos Respublikos gyventojų turto deklaravimo įstatyme, ir jų šeimos nariai privalo pateikti pajamų ir turto deklaracijas.
Pažymėtina, jog, mažinant administracinę naštą, individualią veiklą vykdantiems gyventojams praėjusių metų pajamų atskirai deklaruoti ir VMI, ir „Sodrai“ nebereikia – VMI elektroninės deklaracijos formą papildė naujomis eilutėmis, tad informaciją, kurią anksčiau mokesčių mokėtojai teikė „Sodrai“ individualiai, nuo šiol VMI pateiks už juos.

Sugrąžina milijonus
2013 metais Kauno apskrities gyventojams buvo grąžinta per 45 mln. litų praėjusių ir ankstesnių mokestinių laikotarpių GPM permokų. Kaip ir kasmet gyventojams, deklaravusiems GPM permoką, VMI, atsižvelgdama į valstybės biudžeto lėšas, sieks GPM permokas pervesti kuo anksčiau. Gyventojams, kurie elektroniniu būdu pateiks teisingas pajamų deklaracijas, permokos bus pradėtos grąžinti jau balandžio mėnesį, o tiems gyventojams, kurie teiks popierines deklaracijas, įstatymo numatyta tvarka – iki liepos 31 d.
Šiemet mokesčių mokėtojai, paskambinę VMI Mokesčių informacijos telefonu 1882, gali autentifikuotis ir sužinoti asmeninę informaciją apie mokesčius. Tuo tikslu mokesčių mokėtojas, autorizuotų elektroninių paslaugų srityje Mano VMI pasirinkęs Nustatymai – Keisti kontaktus, turi nurodyti telefono numerį, iš kurio planuoja skambinti telefonu 1882, bei susigeneruoti PIN kodą, kurį naudos autentifikuodamasis telefonu.
EDS deklaracijas pildyti galima per elektroninę bankininkystę, naudojant elektroninį parašą ar Mokesčių inspekcijoje gavus prisijungimo kodus.
„Kėdainiečiai gana sąmoningi ir aktyvūs, nes deklaracijas pildyti pradėjo nuo pirmosios jų pateikimo dienos. Deklaracijas gali pildyti patys gyventojai, tačiau besibaiminantys, kad vieni nesugebės jų teisingai užpildyti, gali ateiti į Kėdainių poskyrį. Jo specialistai padės visiems klientams. Taip pat galima iškilusias problemas aiškintis trumpuoju Mokesčių informacijos centro telefonu 1882“, – sakė I. Gasiūnienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.