KOLDUNAIValstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad, gavus iš teisėsaugos institucijų informacijos apie UAB „Judex“ produkcijoje nustatytą mikrobinę taršą, įmonėje atliktas neplaninis tyrimas, atrinkti produkcijos mėginiai, o jos veikla laikinai sustabdyta.

„Gavome informaciją iš teisėsaugos pareigūnų, apie salmonelių ir ešerichijų bakterijas, nustatytas kai kuriuose bendrovės „Judex“ gaminiuose. Reaguojant į šią informaciją, nedelsiant  pradėtas patikrinimas įmonėje, atrinkti produkcijos ir aplinkos mėginiai galimai mikrobinei taršai nustatyti“,­ – pabrėžė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Vidmantas Paulauskas.

Anot direktoriaus pavaduotojo, šiuo metu vykdomas kompleksinis tyrimas. Siekiant apsaugoti visuomenę nuo galimai užterštų produktų, tyrimo metu įmonės veikla laikinai sustabdyta.

„Sprendimą laikinai sustabdyti įmonės veiklą priėmėme vadovaujantis atsargumo principu, kol gausime mūsų specialistų atrinktų mėginių tyrimų ir bendrai viso patikrinimo rezultatus. Kol kas iš teisėsaugos pareigūnų negavome jų atliktų laboratorinių tyrimų protokolų, duomenų apie nustatytų mikroorganizmų koncentracijas ar informacijos apie konkrečių produktų, kuriuose nustatyta tarša, partijas. Ši informacija yra būtina, norint objektyviai įvertinti produktų saugą ir taikyti būtinas kontrolės priemones. Tikimės šių duomenų sulaukti artimiausiu metu“,- komentavo V. Paulauskas.

Pažymėtina, kad VMVT nėra registravusi apsinuodijimo maistu atvejų, kilusių dėl šaldytų pusgaminių vartojimo. Rizika padidėti gali tik tuo atveju, jei pusgaminis vartojamas termiškai neapdorotas, o veikiant aukštai temperatūrai bakterijos žūsta per keletą minučių.

„Suprasdami vartotojų nerimą, visą aktualiausią informaciją apie tyrimo rezultatus stengsimės pateikti kaip įmanoma operatyviau“, – sakė V. Paulauskas.

Prekybą savo parduotuvėse šaldytais „Judex“ gaminiais sustabdžiusi jau paskelbė „Maxima“:

„Klientų sveikata ir saugumas mums yra prioritetas, dėl to savo iniciatyva stabdome prekybą „Judex“ gaminiais, kol situacija paaiškės. Oficialių raštų iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) ar Generalinės prokuratūros kol kas nesame gavę – veiksmų imamės patys. Lauksime atsakingų institucijų išvadų ir rekomendacijų dėl tolimesnių veiksmų“, – sako bendrovės „Maxima LT“ komunikacijos vadybininkė Milda Januškevičienė.

„Kėdainių mugės“ inf.

One Response

  1. Juridinio asmens veiklos pasibaigimas

    Prisimenu šią istoriją, kai buvo pradėtas patikrinimas įmonėje, atrinkti produkcijos ir aplinkos mėginiai galimai mikrobinei taršai nustatyti. Kiek žinau ši įmonė tebegyvuoja, o kaip jai sekasi po šio insidento gali atsakyti tik jų spaudos atstovas. O kaip pirkėja viliuosi, kad tokių dalykų nebepasikartos nei šioje nei kitoje įmonėje.

    Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.