Tarp sportiškiausių Europos ugniagesių – ir kėdainiečiai

0

Birželio 26-28 d. Lietuvos ugniagesių rinktinė dalyvavo Torūnės mieste, Lenkijoje, vykusiame Lenkijos ir Europos FCC ,,Stipriausio ugniagesio“ čempionate. Mūsų šaliai atstovavusių stipriausių Lietuvos ugniagesių tarpe buvo ir kėdainiečių – ugniagesys gelbėtojas Linas Černiauskas ir inspektorius Gintas Dirda.

Lietuvą atstovavusioje komandos sudėtyje rungėsi ir du kėdainiečiai: L. Černiauskas (kairėje) ir G. Dirda (viršuje, trečias iš kairės).

Lietuvai čempionate atstovavę ugniagesiai buvo išrinkti gegužės pradžioje Vilniuje vykusiose „Stipriausio ugniagesio“ varžybose. Į Torūnę, kartu su kėdainiečiais vyko ir po dvi kolegas iš Vilniaus ir Prienų priešgaisrinių tarnybų.

Varžybose Lenkijoje dalyvavo 271 dalyvis iš visos Europos ir svečiai iš Amerikos. Varžybos prasidėjo nuo užbėgimų „Tandemuose“, kur bėgo po 2 dalyvius. Mindaugo Valaičio ir Lino Černiausko pora buvo 17, o Kęstui Lipkevičiui su Gintaru Dirda baigti estafetės nepavyko.

Antrąją dieną vyko komandinės varžybos. Lietuvos komanda pasiekė labai gerą rezultatą ir pateko į aštuntfinalį, kuriame susitiko su būsima varžybų nugalėtoja Slovėnijos rinktine. Įnirtingoje kovoje mūsų komandai teko pripažinti slovėnų pranašumą ir bendroje įskaitoje Lietuvos rinktinė tarp 40 dalyvavusių komandų užėmė 5-ąją vietą.

Po komandinių varžybų prasidėjo individualūs bėgimai, kuriuose startavo 271 dalyvis skirtingose amžiaus grupėse. Jauniausių dalyvių grupėje startavo 238 dalyviai, tarp kurių kėdainietis Linas Černiauskas užėmė 39-ąją vietą. Amžiaus grupėje nuo 40 iki 45 metų startavo 19 dalyvių, tarp kurių Gintas Dirda užėmė11-ąją vietą.

OPEN kategorijoje, kurioje varžomasi visose amžiaus grupėse, iš 271 dalyvio Linas Černiauskas užėmė 46-ąją vietą.