Metai ir mėnuo – tiek laiko praėjo, kai Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijoje buvo suburtas mokyklos dabartinių mokinių bei buvusių auklėtinių choras. Muzikos mokytojo Vytauto Greičiaus iniciatyva choras sukurtas mokyklos jubiliejiniam koncertui. 

Tačiau dainingos moterys nusprendė, kad jos nenorinčios skirstytis, o ir toliau nori dainuoti bei dainas dovanoti klausytojams.

V. Greičius didžiuojasi visomis savo dainingosiomis choristėmis, kurios noriai renkasi į repeticijas ir jau dabar intensyviai ruošiasi kalėdinio laikotarpio koncertams.

V. Greičius didžiuojasi visomis savo dainingosiomis choristėmis, kurios noriai renkasi į repeticijas ir jau dabar intensyviai ruošiasi kalėdinio laikotarpio koncertams.

Planuoja bendrus koncertus su „Sonata“
Pirmiausiai V. Greičius chorą subūrė „Aušros“ 30-mečio koncertui, kuris vyko praėjusių metų spalio mėnesį. Po mokyklos jubiliejui skirto koncerto choristės, tiesa, kiek mažesniame kolektyve pasirodė Kalėdų laikotarpio koncerte, vėliau dar kelis kartus, o po to savo veiklą laikinai nutraukė. Tačiau dabar „Aušros“ progimnazijos muzikos kabinete vakarais ir vėl skamba moteriški balsai.
Šiuo metu chorą lanko 15 gimnazistų bei 19 vyresnių moterų, kurios glaudžiai susijusios su mokykla – jos arba pačios baigė šią ugdymo įstaigą, arba ją lanko moterų atžalos.
„Pernai metais susikūrėme labai staigiai, stichiškai. Gražiai pakoncertavome progimnazijoje Kalėdų metu, turėjome koncertą Josvainiuose, o po to veikla kuriam laikui nutrūko. Tačiau moterys labai norėjo dainuoti. Dabar repeticijoms renkamės kartą per savaitę: pradėjome ruoštis kalėdinio laikotarpio koncertui. Be to, planuojame surengti bendrą koncertą Josvainiuose su Josvainių kultūros centro moterų vokaliniu ansambliu „Sonata“. Pastarajame dainuoja labai nemažai ir mokyklos ansamblio chorisčių. Net neabejoju, kad koncertas bus puikus“, – sakė progimnazijos muzikos mokytojas bei ansamblio „Sonata“ vadovas V. Greičius.
Pasak jo, kalėdiniame koncerte klausytojai galės išgirsti įvairių dainų – tiek kurtų šiuolaikinių lietuvių kompozitorių, tiek ir XIX a. kūrinių.
„Labai didžiuojuosi visomis savo choristėmis, jos visos labai gabios, dainingos, talentingos“, – pagyros žodžius choristėms sakė V. Greičius.

img_1930Mokyklos vizijoje – bendra tėvų ir vaikų veikla
Mokyklos choro veikla džiaugėsi „Aušros“ progimnazijos direktorė Neringa Vaicekauskienė, nepraleidusi progos ateiti į repeticiją ir pasiklausyti moterų atliekamų dainų.
„Mokyklos choras, kai kartu susirenka tėvai ir vaikai, yra išties nuostabus dalykas. Jūs įkūnijate mano viziją, kokia mokykla turi būti. Mokykloje tėvai galėtų ne tik aptarti reikalus, susijusius su jų atžalų ugdymu, bet ir maloniai praleisti laiką. Esu labai dėkinga mokytojui V. Greičiui, esu dėkinga visoms moterims, kurios čia renkasi“, – sakė mokyklos direktorė N. Vaicekauskienė.

„Muzika yra viskas“
Kas savaitę į „Aušros“ progimnaziją besirenkančios įvairaus amžiaus moterys tikina – muzika ir daina yra gyvenimo variklis, padedantis atsipalaiduoti, užsiimti širdžiai miela veikla bei pabendrauti su bendramintėmis.
„Renkamės pastoviai. Džiugu, kad mūsų iniciatyvą labai palaiko vadovas V. Greičius. Be to, kone visos mes esame bendraamžės, todėl smagu susitikti, pabendrauti. Praeitais metais dainavome ir daug kam patikome, todėl ir šiais metais tikimės pasirodyti kaip galima geriau. Mane pačią asmeniškai muzika lydi nuo pradinių klasių, kuomet pradėjau dainuoti. Muzika lydi ir dabar, nes esu muzikos mokytoja. Todėl man muzika yra viskas: ir hobis, ir pajamų šaltinis, ir laisvalaikis“, – sakė choristė Rita Vilkelienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.