Kėdainių specialiojoje mokykloje vieši Europos Komisijos Mokymosi visą gyvenimą fondo Comenius daugiašalių mokyklų partnerysčių projekto „Išsaugokime dainas“ dalyviai. 

Projekto „Išsaugokime dainas“ dalyvius Kėdainių specialiosios mokyklos auklėtiniai pasitiko su duona ir druska.

Projekto „Išsaugokime dainas“ dalyvius Kėdainių specialiosios mokyklos auklėtiniai pasitiko su duona ir druska.

Lietuvai atstovaujantys kėdainiečiai iki savaitgalio bendraus su kolegomis iš Anglijos, Suomijos, Bulgarijos ir Turkijos.
„Į šį projektą jau bandėme pakliūti anksčiau, tačiau mums nepavykdavo. Labai džiaugiamės, kad pagaliau tapome jo dalyviai. Su kolegomis bendradarbiausime dvejus metus. Susitikę Kėdainiuose aptarsime projekto veiklas, į kurias žadame įtraukti kuo daugiau menų. Vėliau lankysime partnerius“, – sakė Kėdainių specialiosios mokyklos direktorius Juozas Jančius.
Kėdainiečiai vaikai labai laukė svečių. Jų sutiktuvėms gaminosi vėliavėles, mokėsi naujų dainų ir šokių, parengė vaidinimą.
Ne paslaptis, kad specialiųjų vaikų poreikiams muzika itin svarbi. „Per muziką vaikai atsiveria, mokosi valdyti savo emocijas ir jausmus. Net elementarių gyvenimiškų įgūdžių jiems geriau mokytis, kai girdi skambančią paprastą lengvą muziką. Turime subūrę šaunią komandą, kuri atsidavusiai dirba su vaikais. Esame įsitikinę, kad bendradarbiaudami su kitų šalių kolegomis pasikeisime patirtimi, praplėsime akiratį ir dar geriau galėsime dirbti su savo auklėtiniais“, – įsitikinęs J. Jančius.
Iš Turkijos atvykusi anglų kalbos mokytoja Ayse Karakoc įsitikinusi, kad muzika daro stebuklus su vaikais, turinčiais specialiųjų poreikių: „Kasdieniame mūsų darbe muzika užima itin svarbią vietą. Neretai ir sveiki žmonės mokosi atsipalaiduoti su dainomis bei lengvomis melodijomis, o labiau pažeidžiamus asmenis muzika veikia kaip raminamoji terapija. Manau, kad visi projekto dalyviai turi savų pastebėjimų ir patirties, tad bus smagu išgirsti kolegas ir perimti jų patyrimą. Kėdainiečiai mus priėmė svetingai, tad tikimės čia naudingai praleisti laiką.“
Iš Bulgarijos atvykusi mokytoja Nadežda įsitikinusi, kad skirtingos kultūros gali suvienyti bendram darbui: „Pasitelkę menus: muziką, dailę, šokį ir teatrą – mes laviname vaikus, kurie gana jautriai žiūri į gyvenimą. Manau, kad, pasikeitę patirtimi, galėsime dirbti daug lengviau.“

Svečiai liko sužavėti muzikalaus jų sutikimo ir suskubo vaikų šokius įamžinti fotoaparatais.

Svečiai liko sužavėti muzikalaus jų sutikimo ir suskubo vaikų šokius įamžinti fotoaparatais.

Projekto dalyviai ne tik planuos būsimas veiklas, bet ir lankys Kėdainių kraštą, Kauną, Rumšiškes, Klaipėdą, Palangą. „Norime svečiams, kurių sulaukėme net dvylikos, parodyti pačias gražiausias Lietuvos vietas, kad nuvažiavę į jų šalis taip pat pamatytume tai, kas yra gražiausia“, – sakė Kėdainių specialiosios mokyklos vadovas.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.