Sekmadienį be perstojo snigus, sinoptikai žada, kad sniego danga ir toliau didės bei kritulių nemažės. Kėdainiuose be perstojo snigo 24 val. todėl gatvėse dirba ir miestiečių saugumu rūpinasi kelininkų pajėgos.

Šiaulių, Biržų, šiaurinės Klaipėdos, Pasvalio, Radviliškio, Marijampolės ir Kėdainių kelius prižiūrintys „Ecoservice“ įmonių grupės kelininkai per savaitgalį išbarstė daugiau nei 304 t druskos. Iš anksto prognozuotas gausus snygis leido efektyviau paruošti kelius – tam, kad nesusidarytų ledo sluoksnis svarbiausios miestų gatvės, šaligatviai ir pėsčiųjų takai druska barstytos dar prieš pūgą.

„Kėdainiuose sekmadienį prisnigo gausiausiai ir įdienojus pirmadieniui kritulių nemažėjo. Kaip ir visuose miestuose, dar prieš prasidedant pūgai, miesto kelius pabarstėme, kad išvengtume ledo sluoksnio ant kelių. Jau 14 val. sekmadienį vėl išvažiavome į kelius valyti ir barstyt gausiai gatves nuklojusio sniego, o šiandien mašinos ir toliau taip pat aktyviai darbuojasi“, – sako „Ecoservice projektai” teritorijų valymo meistras Mindaugas Skurdenis.

Kėdainiuose sezono pradžiai sukaupta 250 tonų druskos ir 100 tonų druskos ir smėlio mišinio. Palyginimui, per sezoną mieste išbarstoma 210 tonų druskos ir 80 tonų mišinio. Atsargos sandėliuose yra atidžiai stebimos ir esant poreikiui, nuolat papildomos.

Šią savaitę sinoptikai prognozuoja, kad pirmadienį ir antradienį vietomis sniego danga ir toliau didės. Tačiau jau nuo savaitės vidurio kritulių bus mažiau, o į šalį pradės brautis gerokai šaltesni orai. Antradienio naktį ir toliau snigs rytinėje šalies dalyje, oro temperatūra visoje Lietuvoje nukris iki –6 laipsnių. Tokios oro sąlygos yra itin palankios susiformuoti plikledžiui, todėl atidumo prireiks visiems.

„Ecoservice“ kelininkai dirba nuolatiniu budėjimo rėžimu ir tam, kad užtikrintų kuo saugesnį susisiekimą, aktyviai stebi besikeičiančias oro bei eismo sąlygas. Vairuotojams rekomenduojama neprarasti budrumo – net ir nuvalytame kelyje galima nesuvaldyti automobilio, ypač, kai oro sąlygos nuolat kinta – sninga ar šąla. Žiemą vairuotojams ir pėstiesiems patariama nuolat stebėti ir vertinti oro sąlygas, kurios gali netikėtai keistis.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.