Smurto šeimoje mastai nemažėja.

Smurto šeimoje mastai nemažėja.

Lapkričio 25-oji minima kaip tarptautinė kovos prieš moterų prievartą diena. Deja, praėjusios paros įvykiai išduoda, kad mūsų visuomenėje smurtas prieš moteris yra ypač paplitęs, tad darbo ir priemonių, norint bent kiek apmažinti smurtą, reikia įdėti labai daug.

Lapkričio 25 d., apie 16.00 val., Kėdainiuose, savo namuose tarp jaunų sugyventinių kilo aršus tarpusavio konfliktas. Netrukus 23 metų vyras pratrūko smūgiais. Jis savo 18 metų sugyventinei du kartus delnu trenkė per galvą, sugriebęs trenkė į sieną ir prakirto galvą. Merginai nukritus ant grindų, jis jai dar du kartus spyrė į dešinį šoną. Dėl galvos traumos ji pristatyta į VšĮ „Kėdainių ligoninė“ priėmimo skyrių, kur jai susiūta žaizda galvoje. Vėliau medikai ją išsiuntė į Kauno klinikas.

Tą pačią dieną, apie 20.30 val., dar vienas tarpusavio konfliktas vyko tarp neblaivių sugyventinių vyko Kėdainiuose. 39 metų vyras (nustatytas 1,75 promilių girtumas) pargriovė ant grindų, trankė galvą bei smaugė savo 43 metų sugyventinę ((nustatytas 1,95 promilių girtumas). Vyras sulaikytas ir uždarytas į areštinę.

Grasinimais papjauti bei užmušti pratrūko ir neblaivus pelėdnagiškis. Lapkričio 25-ąją, apie 22.00 val. 27 metų vyras (nustatytas 2,09 promilių girtumas) namuose, laikydamas rankose peilį, puolė 29 metų žmoną ir jos vienuolikmetį sūnų. Įsiutęs vyras grasino juos papjauti, užmušti. Atvykę policijos pareigūnai vyrą sulaikė ir uždarė į areštinę.

Teigiama, kad Lietuvoje kas trečia moteris patiria smurtą – psichologinė, seksualinė, ekonominė ir fizinė prievarta tokia dažna ir taip įaugusi į kraują, kad daugelis jos neatpažįsta ir priima, kaip normalų reiškinį visuomenėje.

Kėdainių r. PK ir „Kėdainių mugės“ inf.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.