„Kiekvienas kraštas turi darbščių ir nagingų žmonių. Kiekviename krašte yra išsiskiriančių amatų ir veiklų. Norime padėti jiems rasti savąją nišą plačiojoje rinkoje“, – sakė Kėdainių rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Aušra Vaidotienė.

Vietiniai gyventojai puikiai žino ir pažįsta savo krašto auksarankius, tačiau atvykėliams gana sunku susiorientuoti norint įsigyti unikalų lankomos vietos gaminį. Problemos išsisprendžia, kai vietinė produkcija pažymėta nacionaliniu ženklu. Tokią patirtį sukaupė čekai ir mielai ja dalijasi. Būtent čekai ir pakvietė lietuvius bei latvius dalyvauti tarptautiniame projekte „ABC vietos gamintojams“. Devyni partneriai ieško būdų, kaip lengviau išvesti smulkiuosius amatininkus ir gamybininkus į prekybinę ar paslaugų rinką.

Kėdainiuose vykusioje tarptautinėje konferencijoje tartasi, kaip padėti vietiniams gamintojams įsilieti į rinką.

Kėdainiuose vykusioje tarptautinėje konferencijoje tartasi, kaip padėti vietiniams gamintojams įsilieti į rinką.

„Vienas paprasčiausių kelių – pasinaudoti kolegų patirtimi ir vietinę produkciją ženklinti nacionaliniu ženklu. Tokią sistemą savo šalyje naudoja čekai. Aktyvūs ir akyli keliautojai negalėjo nepastebėti, kad aplankius vieną ar kitą Čekijos regioną nekyla problemų ieškant vietoje pagamintų suvenyrų ar maisto produktų. Manau, atėjo laikas ir Lietuvoje sukurti panašią sistemą, juolab kad čekai noriai dalijasi savo patirtimi“, – įsijungimą į tarptautinį projektą komentavo Aušra Vaidotienė.

Kėdainiečiai jau dalyvavo praktiniuose užsiėmimuose Čekijoje bei Latvijoje. Domėjosi, kaip ten dirba smulkieji gamybininkai.

„Čekai turi nacionalinį ženklą. Juo pažymėtais gaminiais prekiauja ir vietinės parduotuvėlės, ir turizmo informacijos centrai. Latviai populiarina turgus, kuriuose taip pat gausu vietinių gamintojų produktų. Mums nereikia išrasti dviračio iš naujo, tiesiog reikia perimti tai, kas yra geriausia pas kolegas“, – sakė A. Vaidotienė.

Vietos veiklos grupės „Pajūrio kraštas“ aktyvistas Tomas Pranys įsitikinęs, kad turėdami unikalių produktų juos galėtume geriau reklamuoti ir siūlyti atvykstantiesiems. „Mes planuojame orientuotis į keturis sektorius – duoną, mėsą, sultis ir pieno produktus. Geriausius jų gaminius mes žymėsime ženklu „Kuršių turtai“ ir taip turėsime išskirtinumą. Labai šaunu, kad galime pasimokyti iš kolegų klaidų ar pasiekimų. Vadinasi, mums bus kiek lengviau talkinant saviems amatininkams“, – sakė pamariškis.

Kėdainiečiai turi ką pasiūlyti atvykėliams, kuriuos labiausiai žavi rauginti agurkai ir pienių eliksyras.

Kėdainiečiai turi ką pasiūlyti atvykėliams, kuriuos labiausiai žavi rauginti agurkai ir pienių eliksyras.

Kėdainiuose surengtoje tarptautinėje konferencijoje ne tik pasidalyta patirtimi, kaip įsilieti į rinką, bet ir demonstruoti patraukliausi ir populiariausi gaminiai, pristatyti kėdainiečių įkurti teminiai kaimai.

Kaimų bendruomenėms atsiveria visi keliai verslumui. Reikia tik suskubti pasinaudoti atsiradusiomis galimybėmis. Manau, kad kėdainiečiai turi ką parodyti, lieka tik kuo geriau išreklamuoti savo turtus“, – optimistiškai į ateitį žvelgia A. Vaidotienė. 

 

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.