Labdaringomis ir įvairiomis unikaliomis idėjomis garsėjantis Kėdainių verslininkas, Parko seniūnaitijos seniūnaitis Ruslanas Linevas ir šį pavasarį tęsia Smilgos upelio švarinimą. Pavasarinių talkų įkarštyje R. Linevas su talkininkais iš upelio traukė įvairų šlamštą.

R. Linevas Smilgą švarinti pradėjo dar žiemą - tada iš upės ištraukė apie penkiasdešimt, praėjusią savaitę - 30 senų padangų.

R. Linevas Smilgą švarinti pradėjo dar žiemą – tada iš upės ištraukė apie penkiasdešimt, praėjusią savaitę – 30 senų padangų.

„Niekaip nesuvokiu, kaip žmonės nesupranta, kad gamtą reikia mylėti, o ne niokoti. Kai pasivažinėju po atokesnes Kėdainių apylinkes ir pamatau, kiek turime nelegalių šiukšlynų, širdį spaudžia. Puikiai suprantu, kad jokie geri dėdės neateis ir nesutvarkys mūsų pamiškių, paupių ir kitų vietų. Turime patys išsikuopti, ką per ilgą laiką „prikaupėme“. Į Smilgos upelį mano akys nukrypo, kai keletą kartų pasivažinėjau dviračiu jo pakrantėmis. Pamačiau, kad savivaldybės užsakymu pagal kažkokį projektą tvarkyta Smilga liko gerokai užteršta. Mano akys užkliuvo už gausybės joje paskandintų padangų. Jos – didžiausias teršėjas, juk nesuirs net per kelis šimtmečius. Nutariau pradėti gelbėti Smilgą nuo padangų“, – sakė R. Linevas.
Pirmąją Smilgos švarinimo akciją verslininkas surengė dar praėjusių metų gruodžio viduryje. Tada spaudžiant šaltukui vyriškis iš upės per porą valandų ištraukė net 50 senų naudotų padangų. Jo „lobis“ vien jomis neapsiribojo – iš upelio buvo ištraukta ir automobilių detalių, butelių, net lova!

Vikaičių kaimo bendruomenės nariai į talkas susirenka kelis kartus per metus.

Vikaičių kaimo bendruomenės nariai į talkas susirenka kelis kartus per metus.

„Žiemą upėje nuslūgta vanduo, tad visas šiukšlynas geriau matomas ir lengviau randamas. Gėda prieš miestiečius ir Kėdainių svečius, kad vos ne pačiame miesto centre esančioje upėje sumesta tiek nereikalingų daiktų“, – savo pasiryžimą švarinti upę žiemą komentavo verslininkas.
Sumanymą išvalyti upę kėdainietis pratęsė praėjusią savaitę. Jis Smilgą valė visą pusdienį ir praėjęs daugiau kaip pusę kilometro iš upės ištraukė apie trisdešimt padangų, porą senų televizorių, lygintuvą, nemažai įvairių metalinių automobilių detalių, keletą maišų butelių.
Akcijos „Darom“ dieną krutėjo visas Kėdainių rajonas. Aplinką švarino ir pavieniai asmenys, ir kolektyvai, ir bendruomenės. „Talkas organizuojame nuolat. Norime gyventi švariai, gražiai ir tvarkingai. Kai patys apsivalome, tai tikrai nekyla rankos ne vietoje numesti kokią šiukšlę. Smagu, kad į raginimus tvarkytis atsiliepia vis daugiau bendruomenės narių“, – po pavasarinės talkos sakė Vikaičių kaimo bendruomenės pirmininkė Rita Kvilienė.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.