Sinoptikų prognozės dėl permainingų orų praėjusį savaitgalį pasitvirtino su kaupu: buvo sulaukta lietaus, kuris netruko pereiti į šlapdribą, pūtė itin smarkus vėjas. 

Medžiai virto ne tik ant kelių, bet ir senajame miesto parke.

Medžiai virto ne tik ant kelių, bet ir senajame miesto parke.

Šeštadienį vėjo gūsiai daug kur Lietuvoje siekė nuo 16 iki 21 metrų per sekundę, o pietvakarinėje šalies dalyje jis sustiprėdavo iki 24 metrų per sekundę.
Daugelyje šalies vietų buvo plėšomi stogai, vartomi šiltnamiai, griuvo ne vienas medis.
Bene skaudžiausiai vėtra praūžė Šiaurės Lietuvoje. Šeštadienį stiprus vėjas tapo ir nelaimės kaltininku: Kupiškio rajone virstantis medis užmušė moterį ir sužalojo ugniagesį – gelbėtoją.
Kėdainių ugniagesiai gelbėtojai taip pat turėjo papildomų darbų dėl siautusio smarkaus vėjo. Jie du kartus buvo kviečiami padėti pašalinti išverstų medžių: vieną medį ugniagesiai nutraukė nuo S. Dariaus ir S. Girėno gatvės važiuojamosios dalies, kitą medį gelbėtojai pašalino nuo kelio Kėdainiai – Cinkiškiai.
Vėtra Kėdainių rajone pridarė nuostolių ir elektros energijos tiekėjams. Pasak AB „Lesto“ atstovo ryšiams su visuomene Ernesto Naprio, Kėdainių krašte sekmadienio ankstų rytą elektros neturėjo apie 520 vartotojų. Gedimai buvo nedelsiant pradėti šalinti ir po paros be elektros buvo likę tik 20 vartotojų. „Liko pašalinti šešis gedimus, kurie sugrąžins elektrą visiems jos vartotojams“, – pirmadienio rytą sakė E. Naprys.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.