Šiandien, apie 10 val., į Vilnių Kėdainių J. Paukštelio progimnazijos vaikus vežęs autobusas pateko į avariją. Nelaimė įvyko kelyje Kėdainiai–Ukmergė, Ukmergės rajone, netoli Jakutiškių kaimo. Įvykio liudininkai pasakoja, kad į sostinę važiavęs autobusas tapo nevaldomas, nuvažiavo nuo kelio ir apsivertė.

Įtariama, kad pagrindinė avarijos priežastis – sudėtingos oro sąlygos. „Gimtoji žemė“, Dainiaus Vyto nuotr.

Laimei, tragedijos pavyko išvengti, o stipriau nukentėjo keli iš 35 autobusu vykusių vaikų, taip pat vairuotojas.
Vos gavus pranešimą į įvykio vietą išskubėjo didžiulės medikų, policijos bei ugniagesių pajėgos. Apvirtus autobusui, suspaustas jo stogas, išdužo langai. Į įvykio vietą atvykę ugniagesiai gelbėtojai išlaisvino prispaustą vairuotoją.

Pirminiais duomenimis, buvo nestipriai sužeistų vaikų bei juos lydėjusių asmenų. Jie ir vairuotojas greitosios pagalbos automobiliais, atsiųstais net iš kitų rajonų, išvežti į Ukmergės ligoninę.

„Žinome tiek, kad stipriai nukentėjusių vaikų nėra. Du vaikai gydomi Ukmergės ligoninėje, taip pat ligoninėje atsidūrė sužeistas vairuotojas ir viena iš lydėjusių mamyčių“, – netrukus po avarijos pirminėmis žiniomis pasidalino Juozo Paukštelio progimnazijos direktorė Tereza Sotnik.

Kiti progimnazijos antrokai ir trečiokai, vykę avariją patyrusiu autobusu, patirtus sumušimus gydysis ambulatoriškai. Jiems atskubėję medikai suteikė pagalbą vietoje.

„Dalį vaikų išskubėjo parsivežti tėvai, kitiems parvežti E. Liužino įmonė išsiuntė papildomą autobusą“, – sakė progimnazijos vadovė. Pirminėmis jos žiniomis, vaikus į edukacinę programą Vilniuje lydėję mokytojai nesužeisti.

„Tai pirmas atvejis per ilgus mano darbo metus, kad atsitiktų tokia nelaimė. Negaliu to tvirtinti, tačiau manome, kad nelaimė įvyko dėl slidžios kelio dangos“, – kalbėjo T. Sotnik.
Jos teigimu, progimnazijos mokytojai nuolat palaiko ryšį su į avariją patekusių vaikų tėvais, taip pat organizuojama psichologinė pagalba – ją vaikams teiks Kėdainių švietimo pagalbos tarnybos psichologai.

Iš karto po įvykio J. Paukštelio progimnazijoje su šios įstaigos direktore T. Sotnik susitiko rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjas Julius Lukoševičius, kuris aptarė susidariusią situaciją ir rajono vadovo vardu pažadėjo suteikti visą reikiamą pagalbą.

Gruodžio 8 ir 11 dienomis su J. Paukštelio progimnazijos mokiniais ir pedagogais bendraus profesionalūs psichologai.
Tuo tarpu Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius, apsilankęs Ukmergės ligoninėje, visų pirma domėjosi, kokios pagalbos reikia nukentėjusiems, bet čia pat negailėjo karčių žodžių kelininkams.

„Anksti ryte, apie 9 valandą šiuo keliu važiavau į sostinę, tačiau tokio baisaus kelio seniai neteko matyti. Nors iš dangaus krito šlapdriba, kelio danga buvo labai slidi, tačiau kelininkai čia pasirodė ir jį pradėjo valyti tik apie 11 valandą. Taigi, manau, didelė dalis atsakomybės dėl šio skaudaus įvykio gula ant šį kelią turėjusių prižiūrėti tarnybų. Visa laimė, kad pavyko išvengti tragedijos“, – teigė Kėdainių rajono meras. S. Grinkevičius teigė, kad jam tik atvykus į Ukmergę, iš dviejų ligoninėje buvusių vaikų vienas jau buvo išvežtas į Vilnių.

Meras taip pat bendravo su mokytojais ir tėvais, aptarė susidariusią situaciją ir paliko svarbiausius kontaktus, kuriais iškart būtų galima kreiptis kilus klausimams.

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.