Į duris beldžiantis rugsėjui ne vienas trumpam susimąsto, kad laikas vėl apsuko ratą. Dažnam rugsėjis – nauji planai, darbai bei veiklos. Tradiciškai Rugsėjo pirmoji išjudina vaikus, jų tėvus, gausią pedagogų bendruomenę. 

Net ir nepraverdamas mokyklų durų dažnas, stebėdamas Rugsėjo pirmąją su gėlėmis į mokyklas skubančius mokinukus, prisimena savo mokyklinius metus. Kaip Rugsėjo pirmąją pasitinka Kėdainių krašto bendruomenės nariai?

fausta_8242Fausta Mackevičiūtė, antrokė: „Aš mokyklos jau pasiilgau. Su drauge pakalbėjome, kad atostogų užtenka. Noriu eiti į mokyklą, ten sutiksiu draugus. Su mama pavartėme pirmos klasės sąsiuvinius, prisiminiau, ką mokiausi, pažiūrėjome antros klasės pratybas, net daugybos lentelę išsikirpau, nes ją reikės išmokti. Bus smagu eiti į mokyklą.“

 

 

 

zirgulis_7278Rimantas Žirgulis, Kėdainių krašto muziejaus direktorius, Kėdainių krašto kultūros premijos laureatas: „Rugsėjo pradžios išvakarėse visokių minčių kyla. Žinoma, kad prisimenu savo mokyklinius metus. Aš buvau iš tų mokinių, kurie norėdavo eiti į mokyklą. Tad ir mokslo metų pradžios laukdavau. Labai pasiilgdavau klasiokų, norėdavau sužinoti, kaip jie vasarojo. Žinoma, po kurio laiko pradėdavau ilgėtis vasaros. Kai mano vaikai buvo maži, Rugsėjo pirmoji būdavo svarbi šventė visai šeimai, juk atžalas kartu su žmona lydėdavome į mokyklą, jas drąsindavome. Dabar turime studentą ir vienuoliktokę gimnazistę. Jie į mokslus patys susiruošia. Metams bėgant rugsėjis tampa kitoks – primena skubantį laiką ir dar vienus nubrauktus metus. Liūdnoka.“

grinkevicius2Saulius Grinkevičius, UAB „Daumantai LT“ direktorius, rajono Tarybos narys: „Ruduo kaskart atneša įvairių minčių ir peno pamąstymams. O ir Rugsėjo pirmoji per keliasdešimt metų gerokai pasikeitė. Vien gėlės mokinių rankose byloja apie pokyčius – mes, būdami vaikai, mokytojoms dažniausiai nešdavome jurginų žiedus, o dabar mokiniai neša rožių ar kitų brangių gėlių puokštes. Savo įtaką daro kitoks žvilgsnis į gyvenimą. Kol buvau vaikas ir paauglys, labai laukdavau rudens. Man Rugsėjo pirmoji būdavo svarbi šventė su naujomis viltimis ir sumanymais. Per vasarą pasiilgdavau veiklos, kurią rasdavau mokykloje. Svarbu būdavo sutikti per vasarą pasikeitusius klasiokus. Nors ir tingėdavau pirmomis rugsėjo dienomis anksti rytais keltis, bet noras veikti nugalėdavo visus nepatogumus. Šiųmetis rugsėjis mūsų šeimai išskirtinis – jaunėlis sūnus Domas magistrantūrą studijuos užsienyje. Tad dar esame studentą turinti šeima, bet tai truks neilgai, o vėliau lauksime tos dienos jau norėdami anūkus palydėti į mokyklą.
Vasaros linksmybes paslėpęs ruduo pirmąją rudens šventę dovanoja šeimoms ir mokytojams. Moksleiviams, tėvams, seneliams ir pedagogams jau nuo rugsėjo pirmos dienos bus daugiau disciplinos, daugiau užduočių ir daugiau pareigų, bet ir daugiau nuotykių, džiaugsmo, pergalių bei rezultatų.
Gero starto Jums visiems ir pergalingo žaidimo mokslo bei žinių aikštelėje visus metus!“

Dastikas-2Jonas Dastikas, AB „Lifosa“ generalinis direktorius, Kėdainių krašto garbės pilietis: „Man rugsėjis nėra pats maloniausias laikas. Juk pavasaris, kai parskrenda gandrai, daug mielesnis negu tas laikas, kada jie palieka lizdus ir išskrenda į šiltuosius kraštus. Mokytojams galbūt rudens pradžia kaskart vis kitokia – jie po ilgokų atostogų vėl kimba į darbus, o mes, gamybininkai, gyvename monotonijoje.
Net vaikas būdamas nelaukdavau rugsėjo, nes buvau iš tų, kurie nenorėdavo eiti į mokyklą. Mokykla man didelio džiaugsmo neteikdavo, tačiau niekur nepasidėjau, ją turėjau baigti, kad ir be didelės meilės.“

 

Mamos_Giedriene95Aušra Giedrienė, Josvainių kultūros centro vaikų ir jaunimo tautinės muzikos kolektyvo „Auštaras“ vadovė, Kėdainių krašto kultūros premijos laureatė: „Namuose turime tris moksleivius, tad kaip mama pastaruosius rugsėjus sutinku su šiokiu tokiu stresu. Reikia vaikams daug ką nupirkti, suruošti. Buitiniai rūpesčiai ir išlaidos atsipalaiduoti neleidžia visą rugsėjį, kol viskas susistyguoja. Kadangi pati esu mokytoja, tai rugsėjo kaskart laukiu su naujomis viltimis. Nors labai ir neatitrūkstu nuo darbų per vasarą, ruduo atneša naujovių.
Tiek aš, tiek mano vaikai laukia rugsėjo, nors vilioja ne žinios, bet seniai matyti draugai.“

About The Author

Related Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.