Aštuonmetis Karolis Račkauskas nustebina mąsliu žvilgsniu ir išminčiaus pasakymu: „Man daug kas patinka. Daug ką jau išbandžiau ir sustojau ties šachmatais, daile ir anglų kalba.“

Karolis labai brangina pirmuosius medalius ir diplomus.

Karolis labai brangina pirmuosius medalius ir diplomus.

Karolis puikiais įvertinimais baigė pirmąją mokyklos-darželio „Vaikystė“ klasę. Nors vasara tik įpusėjo, aštuonmetis jau svajoja apie mokslus antrojoje klasėje. „Jau pailsėjau ir visai noriu į mokyklą. Ten bus draugai, pamokos, būreliai“, – nevaikiškai svajoja aštuonmetis.

Susiviliojo šachmatais

Bene labiausiai rudens Karolis laukia dėl intensyvių treniruočių prie šachmatų lentos. Ši sporto šaka berniuką įtraukė tarsi liūnas, o atėjo į jo gyvenimą visai atsitiktinai.

Labai atsakingai sūnui rinkome darželį, o vėliau ir mokyklą. Norėjome, kad vaikas gautų kuo įvairiapusiškesnį išsilavinimą. „Vaikystę“ pasirinkome susipažinę beveik su visomis ikimokyklinėmis įstaigomis. Mus suviliojo geri atsiliepimai apie puikius pedagogus ir galimybė lavintis pagal Montessori metodą. Karoliui puikiai sekėsi darželyje. Dabar viskas sklandžiai klostosi mokykloje. Reikia pripažinti, jog labai gaila, kad rajono vadovai priėmė sprendimą „Vaikystę“ palikti tik darželiu ir uždarė joje sėkmingai veikusią mokyklą. Šioje įstaigoje vaikams suteikiamas ne tik puikus akademinis išsilavinimas, bet sudaromos ir visos sąlygos turėti įdomią ir naudingą popamokinę veiklą. Būrelių gausa suteikia galimybę pasirinkti tai, kas labiausiai patinka ir tinka. Karolis lanko anglų kalbos ir dailės užsiėmimus, žaidžia krepšinį bei šachmatais. Šachmatus mums pasiūlė pabandyti dar priešmokyklinėje grupėje. Kai nuėjome į pirmas treniruotes pas trenerį Laimutį Šolį, sūnui buvo labai daug įspūdžių. Namuose net šachmatų neturėjome, tačiau berniukui tas žaidimas labai patiko. Vaikas vis laukdavo dienų, kada galės pažaisti, o treneris jau po pirmų treniruočių pamatė, kad Karolis turi gebėjimų šiam žaidimui“, – sakė jaunojo šachmatininko mama Modesta.

Auga perspektyvi šachmatininkų karta

Treneris Laimutis Šolys ne tik moko vaikus žaisti šachmatais, bet ir pats dalyvauja senjorų turnyruose.

Treneris Laimutis Šolys ne tik moko vaikus žaisti šachmatais, bet ir pats dalyvauja senjorų turnyruose.

L. Šolys sugrąžino šachmatus į Kėdainius. Jis vaikus šio žaidimo paslapčių moko ne tik mokykloje-darželyje „Vaikystė“, bet ir „Ryto“ bei „Aušros“ sveikatinimo ir sporto pagrindinėse mokyklose. „Po studijų grįžau į Kėdainius ir apie 10 metų Sporto mokykloje dirbau šachmatų treneriu. Vėliau šachmatų judėjimas mūsų mieste priblėso. Kurį laiką jaunimą treniruoju Kaune, tačiau dabar, prabėgus maždaug dvidešimčiai metų, bandau šachmatais sudominti ir jaunuosius kėdainiečius. Turiu treniruočių su labai šauniu jaunimu. Į užsiėmimus susirenka apie 50 vaikų. Puikiai dirbame, gilinamės į šachmatų žaidimo subtilybes, vykstame į varžybas ir tikimės, kad Sporto mokykloje šiam universaliam žaidimui vėl atsiras vietos netolimoje ateityje“, – sakė L. Šolys, šiuo metu dalyvaujantis Vilniuje vykstančiame Pasaulio senjorų čempionate.

Džiaugiasi pirmaisiais medaliais

Pasak patyrusio šachmatininko L. Šolio, Karolis Račkauskas – vienas perspektyviausių jo auklėtinių Kėdainiuose.

Nors šachmatais Karolis susidomėjo vos prieš pusantrų metų, berniukas jau gali pasigirti pirmaisiais medaliais ir daugybe diplomų. „Pirmose varžybose Karolis dalyvavo net nežinodamas taisyklių, kaip jose elgtis. Ir tąsyk tarp 25 varžovų užėmė keturioliktąją vietą. Ašaras dėl ne itin sėkmingo varžybinio starto treneris palydėjo žodžiais, kad, skaudžiai nepralošęs, nelaimėsi. Vėliau rezultatai pradėjo keistis. Vis dažniau iš varžybų grįžtame su prizinėmis vietomis. Karolis jau turi keturis medalius ir svajoja apie pirmosios vietos taurę. Matome, kad jam dar trūksta žinių, tačiau su kiekviena diena žaidimas gerėja“, – sakė berniuko mama.

K. Račkauskas varžybose vis dažniau rungtyniauja ne su bendraamžiais, o vyresniais šachmatininkais.

K. Račkauskas (pirmas iš kairės) sėkmingai dalyvauja varžybose ir svajoja apie pirmosios vietos taurę.

K. Račkauskas (pirmas iš kairės) sėkmingai dalyvauja varžybose ir svajoja apie pirmosios vietos taurę.

Aštuonmetis gali pasigirti ne vieneriomis varžybomis Ukmergėje, kur išlaikytos puikios šachmatų tradicijos. Berniukui itin įsiminė žaidimas Lietuvos Respublikos Seime, kur Vasario 16-ajai skirtame turnyre varžėsi geriausi šalies šachmatininkai. Karolis jau dalyvavo ir Lietuvos čempionate, balandžio mėnesį vykusiame Druskininkuose. Jame kėdainietis liko per žingsnį nuo apdovanojimų užėmęs ketvirtąją vietą. „Tiesiog taip sukrito taškai, kad aš likau be medalio, nors taškų su trečiosios vietos laimėtojų surinkome vienodai“, – ne pačią linksmiausią patirtį prisiminė Karolis.

Tačiau dėl nesėkmių berniukas nesigraužia – jis įsitikinęs, kad po metų ar kitų jis taps ne tik Lietuvos čempionato prizininku, bet ir čempionu.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.