Netoli sekmadieninio turgaus Uosių gatvėje įsikūrusios kavinės „Uosių takas“ šeimininkė Genutė Gutauskienė neslepia, kad virėjos darbas labai sunkus, bet širdžiai mielas: „Į nieką kitą savo verslo nekeisčiau. Nepaisant nuolatinio bėgiojimo, garuojančių puodų ir cirškančių keptuvių, žmones maitinti man labai patinka.“

Kavinė „Uosių takas“ klientų laukia kasdien: pirmadieniais–penktadieniais nuo 10 iki 18 valandos, šeštadieniais nuo 10 iki 15 valandos, o sekmadieniais nuo 8 iki 15 valandos.

Kavinė „Uosių takas“ klientų laukia kasdien: pirmadieniais–penktadieniais nuo 10 iki 18 valandos, šeštadieniais nuo 10 iki 15 valandos, o sekmadieniais nuo 8 iki 15 valandos.

„Uosių tako“ kavinės šeimininkė šią įsiatgą vadina nedidele valgykla. „Man norisi, kad pas mus atėję kėdainiečiai skaniai ir nebrangiai pavalgytų. Tad kasdien siūlome tikrus lietuviškus sočius pietus. Mūsų vizitinė kortelė – kasdien verdami cepelinai. Be to, kraštiečiai labai mėgsta skanauti virtinius su bulvėmis, grybais ar varške. Mėgstantiesiems mėsiškus patiekalus kaskart siūlome rinktis iš įvairių kepsnių ar troškinių“, – sakė G. Gutauskienė.
Moteris neslepia, kasdien sukdamasi virtuvėje, didelių turtų nesukrovė: „Mūsų pietūs nėra brangūs. Svarbiausia nedirbti nuostolingai ir kad klientai liktų patenkinti: kartą atėję, vėl sugrįžtų.“
Maitina per pietus ir šventes
„Uosių take“ paprastai galima rinktis iš trijų skirtingų sriubų, tarp kurių labai mėgstama charčio, o vasarą ir šaltibarščiai. Pasirinktos sriubos ir antrojo patiekalo komplekto kainos prasideda nuo pustrečio euro, tad papietauti šioje svetingoje kavinėje galima ir sočiai, ir nebrangiai.

Įvairioms progoms skirtingai dekoruojami vaišių stalai.

Įvairioms progoms skirtingai dekoruojami vaišių stalai.

Kasdien „Uosių take“ pietauja apie pusšimtis žmonių. Be kasdienių pietų, kavinės šeimininkės ruošia vaišes įvairioms šeimyninėms šventėms. „Pas mus kraštiečiai mėgsta švęsti gimtadienius, krikštynas, susitikimus, paminėjimus. Asmeninėms šventėms siūlome labai platų vaišių asortimentą, kuriame gausu ir žuvies, ir mėsos, ir daržovių. Pastaruoju metu vis dažniau prašoma vegetariško maisto, tačiau nė viena šventė nepraeina be tradicinės lietuviškos baltos mišrainės. Klientai sako, kad jos reikia ne jiems patiems, bet tėvams ir kitiems vyresnės kartos svečiams“, – pasakojo G. Gutauskienė.
Šventėms – visas paslaugų paketas
Šventėms patiekalų moteris ieško interneto portaluose, naujienomis pasidomi lankydamasi svečiuose miestuose. „Dabar paprasto kasdienio maisto žmonės ir namuose pasidaro gardaus, tad šventėms norima to, kas neragauta. Dažnai tenka ruošti anties šlauneles, kitą paukštieną, žuvį, neapsieinama be populiarių padažų su špinatais“, – sakė G. Gutauskienė.
„Uosių takas“ šventėms mėgstamas ne tik dėl skanaus maisto, bet ir jaukios aplinkos. „Šventėms siūlome visą paslaugų paketą: aš gaminu maistą, o vyras ir sūnus atsakingi už muzikines programas. Tad savo kavinę vadiname šeimyniška. Dirbame visi draugiškai tam, kad kėdainiečiai būtų patenkinti“, – sakė G. Gutauskienė.
Ir blynas būna skanus
Genutė Gutauskienė kavinę atidarė prieš gerą dešimtmetį. Ilgus metus prekybos sistemoje dirbusi moteris ryžosi nerti į verslo vandenis ir susikurti darbo vietą ne tik sau, bet ir kitiems. „Mūsų kavinė nėra didelė. Čia dirba keturi darbuotojai. Tačiau po truputį verčiamės ir stengiamės kuo geriau daryti tai, ką darome. Aš esu laiminga tada, kai laimingi mūsų klientai. Meilę maisto gamybai perėmiau iš mamos. Ji mane mokė kantriai ir atsidavusiai gaminti. Niekada nepamiršiu jos žodžių: „Net ir paprastas blynas yra skanus, jei jis viliojančiai patiektas.“ Dar ir dabar kartais iškepu „Saulės blynus“, kuriuos išmokė kepti mama. Šiems blynams reikia dviejų kiaušinių, šaukšto pieno, šaukšto miltų. Viską gerai išplakame ir kepame per visą keptuvę. Siūlau pabandyti išsikepti ir paragauti“, – vienu pirmųjų savo išmoktų gaminti patiekalų receptu dalijosi G. Gutauskienė.

 Šventinės vaišės „Uosių take“ sočios, gardžios ir įvairios.

Šventinės vaišės „Uosių take“ sočios, gardžios ir įvairios.

 

About The Author

Related Posts

3 komentarai

 1. Vidma

  Na ponia labai daug giriasi apie kokybišką maistą bet toli gražu taip nėra. Viniotiniai kitą ryta jau turi gėďimo kvapą neva sudužusi vazelė turi 10€ nors jos reali kaina 2€ bet. Muzikantai super karštas geras. Bet jei kalbėsite su šeimininkę atkreipkite dėmesį į tai kad jei užsakote muziką reikia priskaičiuoti ir muzikantus nes į sąskaitą bus įtrauktas jų maitinimas. Plius visų svečių kava ir arbata nors niekas jos negėrė.

  Atsakyti
 2. Kristina

  Baisi landinė. Maistas patiekiamas senas, gaminamas antisanitarinėmis sąlygomis. Pati šeimininkė nuolat girta, susivėlusi, taukuotom rankom sklaidosi po kavinę, keikiasi. Kraupu! Jokios pagarbos klientui- žiūrima kaip į paskutinę šiukšlę. Klientai nuolat apgaudinėjami, per banketus prirašomas alus, dūžiai. Turėjom banketą- likome šokiruoti. Baisi vieta! Jau nekalbant, kad ten niekas nepadirba- atlyginimai mokami juokingi ir tie patys juodai. Viena barmenė dirba ir ta be išeiginių. Į dieną moka 15 €, o dirba nuo 10 valandos ryto iki 18 valandos. Kur žiūri VMI, darbo inspekcija, maisto ir vet. tarnyba?

  Atsakyti
 3. Viktorija

  Tokiai “kavinej” linkiu užsidaryti ir nesidaryti gėdos sau

  Atsakyti

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.